DFS pakt op miraculeuze wijze een punt 21 Incident overschaduwt uitduel Nieuwdorp 281 sport Goede generale voor judoka Van Meerkerk dinsdag 24 januari 2012 Nieuwdorp blijft na de nederlaag vierde op de rang lijst met 21 punten. In de strijd om de tweede-perio de moest de ploeg een pas op de plaats maken. door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - Zijn eerste op treden in een competitieduel voor zaterdag-tweedeklasser Bruse Boys werd voor doelman Julian Vane een zware bevalling. Na afloop van de derby tegen DFS, die na een 0-3-tussenstand in de 84e minuut alsnog in een 3-3-gelijkspel eindig de, zat de keeper er helemaal door heen. Hij zat een half uur na af loop nog met tranen in zijn ogen in de kleedkamer. Wat een jongensdroom had kun nen worden, eindigde voor Vane in een nachtmerrie. De doelman van Bruse Boys werd te elfder ure opgeroepen omdat vaste doelman Mark Giljam verstek moest laten gaan. Bij zijn vrouw Angela, die op het punt van bevallen stond, wa ren zaterdagmorgen de vliezen ge broken. Een afzegging was het logi sche gevolg. Na afloop pufte heel Bruse Boys als het ware mee met het aanstaan de ouderpaar, dat zaterdagavond dochter Elin nog in de armen sloot. Maar wat had de Bruse ploeg zich eerder die dag de kaas van het brood laten eten! DFS-trainer Kriens wenste niet van een gesto len punt te spreken. „Bruse Boys liet dat toe. Als je in de 84e minuut met 3-0 voor staat, dan mag je dat nooit meer weggeven." Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland was het daarmee eens. „Ik dacht in de 84e minuut dat de drie punten in de knip zaten. We gingen te veel achteruit lopen voetballen." In de eerste helft voetbalde DFS met vlagen beter dan Bruse Boys, maar was 'Bru' voor de goal veel ge vaarlijker. In de vierde minuut schoot George Geluk vrij voor Ke vin Verboom naast, na achttien mi nuten kopte Gerard Vogel uit een vrije trap van Erik Duffener op de lat, in de 31e minuut mikte Robin Meertens in kansrijke positie over, twee minuten later weerhield Ver boom Marco Ketting van de 0-1 en in de 34e minuut schoot Johan Vroegindeweij uit Bruse Boys' tweede corner de bal naast de goal van DFS. De thuisploeg stelde er slechts een afstandschot van Pieter de Munnik (elfde minuut) tegen over. Kriens had zijn manschappen de opdracht gegeven om de Bruse doelman op de proef te stellen. In de warming-up was het de trainer al opgevallen dat de jonge keeper veel ballen loste en dat was gedu rende de wedstrijd niet anders. Toch lukte het DFS niet om Vane vaak op de proef te stellen. In de 39e minuut kwam Bruse Boys op 0-1. Rudi van der Bijl troef de Lennart Padmos in een lucht duel af en zette Olaf Willemse aan het werk. Willemse speelde Gerard Vogel in. Die nam de bal aan, draai de en haalde doeltreffend uit. In de openingsfase van de tweede helft verzuimde Bruse Boys om verder uit te lopen. Geluk en Vogel vonden de gebroeders Verboom op hun weg en Willemse raakte de bal in het strafschopgebied niet vol. Na een afstandschot van Jos Erades in de 58e minuut bleven Bruse kansen uit. „Ik vond ons de tweede helft beter voetballen dan Bruse Boys", oordeelde Kriens. Waar de 1-1 in de lucht hing, be sliste Vogel anders. In de tachtigste minuut schoot Vogel de bal via de onderkant van de lat snoeihard in de touwen. Vier minuten later scoorde ook Johan Vroegindeweij: 0-3. Na Vogels publiekswissel ging het alsnog mis voor Bru. DFS perste er een slotoffensief uit. Anco van der Linde kopte uit een corner van Bas Hogenstein de 1-3 binnen en een minuut later zorgde Donadoni Warrenaar voor de 2-3. Zes minu ten in blessuretijd ging De Munnik onderuit in een duel met Vane en kreeg DFS de strafschop. Doelman Kevin Verboom schoot DFS vanaf de stip naar 3-3. Aan het einde van een week waarin veel over agressie op het voetbalveld gesproken en ge schreven werd, gaat het mis bij FC Dauwendaele-Nieuwdorp. Het duel in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal eindigt tumultueus en zal dus nog wel een staartje krijgen. 'door Roeland van Vliet MIDDELBURG - FC Dauwendaele- Nieuwdorp (4-3) was lange tijd een gemoedelijke derby. Het spel van beide ploegen oogde niet al te best, maar de fraaie doelpunten vergoedden veel. Al die juweeltjes werden echter naar de achter grond gedrukt door een reeks van incidenten in de 94e minuut. Over wat er op dat moment pre cies in het strafschopgebied van Nieuwdorp gebeurde, hadden alle partijen een andere lezing. Een feit was dat Nieuwdorp-verdedi- ger Christepher Sint Jacoba in eens, als door een adder gebeten, volledig door het lint ging. Hij rea geerde ongewoon woest, kort na dat hij van scheidsrechter Piet van Hilst zijn tweede gele kaart had ge had. Hij moest door vier ploegge noten in bedwang worden gehou den, maar die konden niet voorko men dat hij op weg naar de kleed kamer nog een tikje uitdeelde aan FC Dauwendaele-speler Mart de Kroo. Aan de dollemansactie, te vergelij ken met die van FC Twente-voet baller Douglas van bijna een jaar geleden tegen AZ, was een op stootje in het strafschopgebied van Nieuwdorp vooraf gegaah. Christepher Sint Jacoba en Dau- wendaele-spits Bram de Jong maakten trappende bewegingen naar elkaar. De Jong ging daarbij, enigszins theatraal, naar de grond. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SSV'65 heeft weinig plezier beleefd aan de competitie hervatting in de tweede klasse E. De ploeg uit Goes verloor in Dinte- loord, getuige de 6-1-einduitslag, kansloos van de gelijknamige vere niging. Op de ranglijst staat SSV'65 na veertien duels met Dauwendaele op een gedeelde tiende plaats. De marge met Serooskerke en Inter nos is drie punten. De voorsprong op hekkensluiter DFS, dat na een 3-0-achterstand in de 84e- minuut tegen Bruse Boys nog met 3-3 ge lijkspeelde, bedraagt zes punten. Dinteloord kwam eenvoudig aan de doelpunten. Na acht minuten opende Willem van de Wegen de Vervolgens toonde de arbiter geel aan de Nieuwdorp-speler. De Jong werd niet bestraft. Na de wedstrijd verklaarde de scheidsrechter dat hij het na trappen niet had gezien en geel had gegeven voor „commentaar op de leiding". Daarmee gaf hij ook aan waarom De Jong geen prent kreeg. Volgens Sint Jacoba, die na afloop weer de rust zelve was, was hij niet zo giftig geworden vanwege de uitsluiting, maar vanwege de ra cistische opmerkingen die hij in de slotfase naar zijn hoofd geslin gerd had gekregen. „Ik liep al weg, maar op dat moment werden er al lemaal dingen tegen mij gezegd die echt niet konden. Dingen als 'kankerneger' en 'rot op asielzoe ker'. Toen draaide ik natuurlijk om. Mij was zwaar ongerecht aan gedaan. Rondom het veld van Dauwendaele staan allemaal bor den met de oproep om 'kanker' niet als scheldwoord te gebruiken en wat gebeurt er..." Nieuwdorp-trainer Ardian Lekaj viel zijn speler bij. „Wat hier gezegd is, kan echt niet." Hij keur de de woedeuitbarsting van Sint Jacoba niet goed, maar snapte het wel. Bij de thuisploeg werd al snel met klem ontkend dat er racistische opmerkingen waren gemaakt. Middenvelder Guus Toornstra noemde het 'waanzin' dat Nieuw dorp met een dergelijke verkla ring was gekomen. „Wij hebben ons gedragen. We hebben na af loop even met elkaar in de kleed kamer gezeten en elkaar gevraagd: is er iets gezegd? Dat bleek niet het geval. Waarom hij dan zo fel reageerde? Ik denk dat hij die rode kaart niet kon hebben." Scheidsrechter Van Hilst liet we ten geen racistische opmerkingen gehoord te hebben. „In mijn rap port naar de KNVB kan ik daar score en twintig minuten later leid de een rush van Davey van Merrie- nboer tot de 2-0. SSV'65 kwam tien minuten voor rust via Dennis Weijers terug tot 2-1. Daarna kreeg het elftal van trainer Alexander van Keulen een aantal mogelijkhe den, maar op slag van rust was het juist Dinteloord dat via Robert van Opdorp scoorde. Alle goede plannen van SSV'65 konden twee minuten na rust al de ijskast in. Een verdedigingsfout werd door Ivan Hoefnagels genade loos afgestraft. In de 59e minuut zorgde Robert van Opdorp voor de 5-1 en in de 71e minuut werd het via Fane Mensah ook nog 6-1. Internos-Serooskerke 2-2 (1-0). Tom Laurijssen 1-0, Alex Jobse 1-1, Marlo Ja- nisse 1-2, Rob de Waal 2-2. dus geen melding van doen." Wel zal de Waalwijker melden dat Sint Jacoba nog een tik gaf aan De Kroo. „De KNVB mag beslissen wat daarmee gedaan wordt." Volgens Sint Jacoba was De Kroo één van de Dauwendaele-spelers die onheuse opmerkingen had den gemaakt. Door de Middel burgse ploeg wordt dat tegenge sproken. Door de commotie kwam de over winning van FC Dauwendaele, de eerste sinds eind oktober, in de schaduw te staan. De ploeg van trainer Paul Telussa toonde veer kracht door drie keer een achter stand ongedaan te maken. En na de wegzending van Sint Jacoba hadden de Middelburgers ook nog de power om de 4-3 te sco ren. De man van de wedstrijd was Jaap de Kroo. Hij had twee assists (één op zijn broer Mart en één op Peter van Gorsel) en een uiterst fraaie treffer. „Hij heeft ons er echt doorheen gesleept", bena drukte aanvoerder Jordy Sinay. „En met deze overwinning doen we veel vertrouwen op voor de rest van de tweede seizoenshelft." Bij subtopper Nieuwdorp keek men zuur. Ook vanwege de neder laag. „Na de 2-3 van ons gingen we op jacht naar de 2-4. Daarbij kwamen we totaal uit onze organi satie te staan", zei Lekaj. „Dat mag natuurlijk niet gebeuren. Daar door hebben we het nog weggege ven." FC Dauwendaele-Nieuwdorp 4-3 (1-1). 16. Martin Smaardijk 0-1, 28. Peter van Gorsel 1-1, 53. Teun Rent meester 1-2, 57. Mart de Kroo 2-2, 80. Martin Smaardijk 2-3, 86. Jaap de Kroo 3-3, 90+9. Peter van Gorsel 4-3. Scheidsrechter: P.C. van Hilst (Waal wijk). Rode kaart (2x geel): 90+4. Chris tepher Sint Jacoba (Nieuwdorp). Gele kaart: Noes Seitte (FC Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 120.. GEMERT - Tessa van Meerkerk en Jamo Bouwmeester, beiden van JudoGoes, hebben zondag tijdens een toernooi in Gemert goud ge pakt. De Goese Van Meerkerk kwam uit in de klasse -70 kilo tot twintig jaar. Zij won al haar partijen en be leefde dus een goede generale voor het districtskampioenschap van ko mende zaterdag. De in Wissenker- ke woonachtige Bouwmeester, die gecoacht werd door Van Meerkerk, was niet te verslaan in de categorie -46 kilo onder vijftien jaar. Voor Jordi Bot (-66 kilo, -15 jaar) en Ryan Schaier (-38 kilo, -12 jaar) was er zilver. Wouter van de Berge (zwarte broek) en Johan Vroegindeweij gaan in een duel voor de bal. Olaf Willemse wacht de uitkomst af. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68