sport 127 Van Marwijk richt vizier op eredivisie 5 Aanklager onderzoekt spuugincident Gabon te sterk voor Niger op Afrika Cup Daan Esser staat maand buitenspel Zware schorsing dreigt voor Balotelli Honkballer De Jong niet meer in Oranje dinsdag 24 januari 2012 ZEIST De aanklager betaald voetbal is gis termiddag een vooronderzoek ge start naar het vermeende spuugin cident tussen assistent-scheidsrech ter Richard Slot en voetballer Den nis Hollart van Almere City FC. De assistent zou vrijdagavond tij dens de wedstrijd FC Zwolle - Al mere City FC in de richting van Hollart gespuugd hebben. De aanklager heeft in het kader van het vooronderzoek een verkla ring opgevraagd bij de speler, de te genpartij en de arbitrage. Zij hebben tot vandaag 12.00 uur de tijd om te reageren. LIBREVILLE Gabon heeft zijn eerste groepswed strijd in de Afrika Cup in winst om gezet De co-gastheer versloeg in groep C opponent Niger, debutant op de Afrika Cup, met 2-0. Pierre Emerick Aubameyang en Stephane Nguema maakten de doelpunten. Gabon had met veel grotere cijfers kunnen winnen. Doelman Kassaly Daouda verrichtte echter een aan tal uitstekende reddingen. In het laatste kwartier speelde Ni ger met tien man omdat Moutari Amadou geblesseerd uitviel en het toegestane aantal wissels al was ge bruikt. KLOETINGE Voetbalclub Kloetinge moet het de komende maand zonder Daan Es ser stellen. De middenvelder liep zaterdag in het gewonnen duel met Heerjans- dam (1-0) een scheurtje op in zijn binnenste knieband. „Balen", vond Esser. „Zeker nu er belangrijke wedstrijden aanko men. En eigenlijk is dit de eerste echte blessure die ik ooit heb ge had." LONDEN Manchester City dreigt aanvaller Mario Balotelli geruime tijd kwijt te raken. De Engelse voetbalbond FA wil de spits van de koploper in de Premier League voor vier duels schorsen omdat hij zondag in het duel met Tottenham Hotspur mid denvelder Scott Parker tegen zijn hoofd trapte. De Italiaan had de mogelijkheid Parker te ontwijken. In de slotmi nuut tekende Balotelli vervolgens voor dè 3-2-winst door een straf schop te benutten. NIEUWEGEIN Honkballer Sidney de Jong stopt als international. Dat heeft honk en softbalbond KNBSB gisteren be kendgemaakt. De catcher van het Nederlands honkbalteam heeft op het WK in Panama zijn 200e en laatste interland gespeeld. Na het behalen van de wereldtitel legt De Jong (32) zijn prioriteiten el ders. „Na elf jaar is nu het moment gekomen dat ik meer tijd aan mijn gezin en toekomst wil besteden." Bondscoach Brian Farley begrijpt de beslissing van De Jong. Serena Williams is de wanhoop nabij. De Amerikaanse kon ook tijdens de Australian Open niet imponeren. foto David Crosling/EPA 'Het werd een boeiend gevecht. Het geeft een goed gevoel dat ik als winnaar van de baan stapte.' Novak Djokovic door Roel Wiche DEN HAAG - Met nog 136 dagen naar het EK te gaan, zal bonds coach Bert van Marwijk nóg inten siever dan voorheen zijn vizier gaan richten op de eredivisie. Veel Oranje-internationals die in het buitenland spelen, zijn niet langer zeker van een basisplaats bij hun club of worstelen met blessures. Verversing en aanvulling van de troepen zijn gewenst, maar Van Marwijk beseft als geen ander dat scouten in de Nederlandse compe titie het oog van de meester ver eist. „Het is heel interessant, maar ook heel ingewikkeld." Niet eerder onder zijn bewind moest Van Marwijk constateren dat zo veel internationals bij hun club gebukt gaan onder een gebrek aan ritme of speeltijd. Dat geldt voor elke linie, met name voor de verdediging. Het centrale duo Joris Mathijsen (Malaga) en John Heitin- Bert van Marwijk ga (Everton) is niet altijd verze kerd van een basisplaats en de backs Gregory van der Wiel (Ajax) en Erik Pieters (PSV) zijn terugge worpen door blessures. Op het middenveld van Manchester City is zelden plaats voor Nigel de Jong en architect Wesley Sneijder (Inter- nazionale) kwakkelt al maanden. En dan zijn er nog de hoofdpijn dossiers Arjen Robben (extreem blessuregevoelig), Dirk Kuyt (niet meer onomstreden bij Liverpool) en Ibrahim Afellay (zware blessu re). „We zijn heel kwetsbaar, dat heb ik al vaker gezegd", meent Van Marwijk. „Veel creatieve jon gens zijn weggevallen, een aantal spelers heeft problemen met de fit heid." Op zoek naar alternatieven zal de technische staf van Oranje nog na drukkelijker dan al het geval was gaan scouten in de Nederlandse stadions. Van Marwijk heeft de re putatie dat hij graag vasthoudt aan de dragende spelers in zijn selec tie, maar wees er al eerder op dat hij ook oog heeft voor instroming van jonge, talentvolle spelers uit de eredivisie. Zo gooide hij Kevin Strootman (21) voor de leeuwen, amper een maand nadat hij door FC Utrecht uit de eerste divisie was geplukt. Gregory van de Wiel (23) groeide uit tot de vaste rechts back van Oranje, Luuk de Jong (21) en Georginio Wijnaldum (21) mogen aan de deur kloppen. Maar het zal een hele uitdaging worden, zo beseft de bondscoach, om nóg voor het EK nieuwe dia mantjes te slijpen. „We bekijken heel veel spelers in Nederland, maar moeten meteen inschatten of ze ook overeind blijven op een niveau dat twee, drie keer zo hoog is. Dat is enorm moeilijk. Het pro bleem is dat we richting het EK nauwelijks meer mogelijkheden hebben om spelers te testen. Er is alleen nog de interland tegen Enge land (29 februari), maar dat is geen wedstrijd die zich daarvoor leent." Her en der klinken gelui den dat Van Marwijk nu ook maar spelers in Oranje moet gaan opstel len die bij hun club geen basis plaats hebben. „Ik" hoop dat mijn internationals bij hun club veel spelen en goed spelen. Maar ik heb nooit gezegd dat een basis plaats vereist is. Soms maak je voor één speler een uitzondering, soms voor drie of vier." Serena Williams heeft vijf keer de Australian Open gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67