OcTHO blijft in rode cijfers Wildtuinieren op lege 2ol zeeland ~T| Sluiting OK's dreigt door personeelsgebrek Over enkele jaren positief resultaat wê Hoge Belgische onderscheiding voor Tholenaar dinsdag 24 januari 2012 door Rob Paardekam tholen - OcTHO, het overkoepe lende orgaan van de openbare ba sisscholen in de gemeente Tholen, zal ook-dit jaar een fors verlies lij den. En dat ondanks een ingezette bezuinigingsoperatie. De stichting voorziet over 2012 een negatief re sultaat van 143.000 euro. Vorig jaar werd duidelijk dat de stichting in grote financiële moei lijkheden verkeert. De meerjaren raming liet tekorten zien die zou den oplopen tot bijna vijf ton in 2015. Om het niet zover te laten komen, werd een bezuinigingsoperatie in gezet. Met name op de personeels kosten moet flink worden bezui nigd. OcTHO geeft toe dat er de laatste jaren structureel te veel is uitgegeven aan salariskosten. Daar bij is geen rekening gehouden met het dalende aantal leerlingen en de stijgende loonkosten. De verhouding leerkracht/leerling is landelijk gezien 1 op 20. Bij de openbare scholen in de gemeente Tholen was er gemiddeld één leer kracht op dertien scholieren. De stichting concludeert zelf dat ze qua personeel veel te ruim in haar jasje zat. Inmiddels zijn enkele maatregelen genomen. Zo zijn tijdelijke dienst verbanden beëindigd en worden oudere medewerkers gestimuleerd om vervroegd met pensioen te gaan. Eén werknemer heeft daar al gebruik van gemaakt. Verder wordt geld bespaard door onder meer het uitstellen van bouwkundige en onderwijskundi ge investeringen, het afschaffen van incidentele beloningen en het aanstellen van één directeur voor meerdere scholen. Door al deze maatregelen ziet het resultaat voor 2012 er al wat min der somber uit. Vorig jaar werd nog uitgegaan van een tekort van bijna 240.000 euro. Nu denkt Oc THO het jaar af te sluiten met een negatief resultaat van 143.000 eu ro. Hoe het resultaat de komende jaren zal zijn, is niet duidelijk. Oc THO denkt over een beperkt aan tal jaren weer zwarte cijfers te schrijven. Bij de begroting over dit jaar presenteert ze echter geen meerjarenperspectief Burgemeester en wethouders wil len dat de stichting dit inkijkje in de toekomst alsnog geeft. jn ÜgH HM IitUBfc ByjÜHB *1 ti l u rnr Schildersbedrijf Baarends JE Schilderwerk Houtkade 12 Gerard Revelaan 28 4463 AC Goes 4481 DT Kloetinge Tel. 0113 227393 Tel. 06 - 24798547 www.jeschilderwerk.nl Boot Schilders Schilders- en Verrijn - Stuartweg 41 Afwerkingsbedrijf Franse 4462 GE Goes Johan Frisostraat 26 Tel. 0113 -230145 4434 AC Kwadendamme www.bootschilders.nl Tel. 0113-649361 www.schildersbedrijffranse.nl Meesters De Koeijer BV Schildersbedrijf Saman Postbus 40 Valckenisseweg 41-43 4450 AA Heinkenszand 4411 BP Rilland-Bath Tel. 0113 577220 Tel. 0113-551339 www.roegiersdekoeijer.nl info@saman-schilders.nl Zeeland is nog blank canvas waar het guerilla gardening - wildtuinieren - betreft. Elders in Nederland, zoals in Zwolle, wor den braakliggende bouwkavels tot buurttuin, speelplek of eve nemententerrein verheven. In Kamperland broeit een begin. door Claudia Sondervan Schooltuintjes met leerzame radijs en voedzame worteltjes, bloem- veldjes met een rijk insectenleven, publieke kruidentuin of een speel veld: alles lijkt beter dan de over woekerde, braakliggende bouw plaatsen waar Kamperland - en menig andere plaats - door de lam- leggende crisis mee zit opge scheept. Kamperland heeft al drie van zulke gaten in het dorp: één midden aan de dorpsboulevard, de Veerweg; de plek van het oude dorpshuis en op de kop van de ha ven die mettertijd Kamperland moet omvormen tot maritiem Re sort: de wijk in aanbouw Camper- velden. Hans Driedonks zit er bovenop, als enige bewoner van het rijtje van vier huizen dat het laatst op TERNEUZEN - Zorgstichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen dreigt enkele operatiekamers te moeten sluiten vanwege een chro nisch gebrek aan voldoende gekwa lificeerd personeel. Pogingen om dat personeel te wer ven in Vlaanderen en de opleidin gen op elkaar af te stemmen, stui ten op bezwaren bij de Vlaamse ziekenhuisdirecties. Ook in Vlaanderen kampen de zie kenhuizen met een tekort aan goed opgeleid 'operatiepersoneel'. Daarom verzetten de directies zich tegen het 'wegkapen' daarvan. Op initiatief van Zeeuws Statenlid Johan Robesin (Partij voor Zee land) zocht de Scheldemondraad - het overlegplatform van Zeeland, Oost- en West-Vlaanderen) de af gelopen maanden naar oplossin gen, vooral gericht op het gelijk trekken van de opleidingen in Vlaanderen en Nederland. Dat le verde tot nu toe niets op. Robesin: „ZorgSaam staat op dit moment uiterst succesvol in de markt. Het leidt tot een toestroom van patiën ten, ook van boven de Westerschel- de en elders uit het land. Maar op deze manier dreigt het ziekenhuis de dupe te worden van z'n eigen succes. De opleiding van opera tie-assistent in Nederland en Vlaanderen zijn erg verschillend. de Campervelden is gebouwd. Al drie jaar staan de heipalen er vlak onder het dik begraste maaiveld te wachten. De bancaire en hypothe caire droefenis op de woning markt zorgden ervoor dat zelf de drie huizen naast dat van Drie donks niet verkocht raakten. Maar binnenkort heeft hij voor het eerst buren aan de Peppeldreef, vertelt Driedonks opgewekt. En het zicht op omgevallen bouw- hekken - onhandigheidje van een vrachtrijder - is ook eindig, weten Driedonks en mede-dorpsraadslid Giel de Kanter. Bouwontwikke- laars Marsaki en AW Beheer heb- THOLEN - Simon Nieuwkoop uit Tholen is door koning Albert van België benoemd tot Ridder in de Kroonorde. Hij ontving deze onderscheiding voor zijn bijdrage aan de jaarlijkse herdenking van de scheepsramp met de Rhenus 127 in Willemstad. Dit schip voer in 1940 in het Hol lands Diep op een mijn en ontplof te. Daarbij kwamen 167 Belgische militairen om het leven. Het dra ma wordt in Willemstad nog elk jaar herdacht. Nieuwkoop, die ge meentesecretaris is in Tholen, is daarbij betrokken. Hij en drie an deren zijn daarvoor onderschei den door de Belgische koning. Het braakliggende bouwveld achter de gestagneerde nieuwbouw aan de Peppeldreef die de projectontwikkelaars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62