binnenland 15 Joran vindt vonnis te zwaar weekendcompany0 na Partijen werken samen voor natuur Piloten moeten langer achter elkaar vliegen Ruim helft zzp'ers slecht verzekerd Plofkraak met geldautomaat Acties en gesprekken in schoonmaak Weekers bekijkt plan tegen files Dakloze belt voor 1924 euro ÜaAocfee ak Acuwafii a 01a www.weekendcompany.n dinsdag 24 januari 2012 DEN HAAG Een Europees voorstel voor langere maximale werktijden voor piloten, valt slecht bij de verkeersvliegers zelf. Zij menen dat vermoeidheid zijn tol zal eisen bij piloten en vlie gen daarmee gevaarlijker wordt. Het EASA stelt een maximum van elf uur voor. Dat is volgens de we tenschap veel te lang DEN HAAG Bijna 6o procent van de zelfstandi gen zonder personeel (zzp) is deels of helemaal niet verzekerd tegen ar beidsongeschiktheid vanwege de hoge kosten van zo'n verzekering. Dat blijkt uit een gisteren gepubli ceerd onderzoek van Wijzer in geldzaken, een initiatief van het mi nisterie van Financiën. Een grote groep zzp'ers zegt financiële reser ves te hebben of terug te kunnen vallen op de partner. LOENEN Onbekenden hebben gisterochtend om vier uur een ram- en plofkraak gepleegd op de geldautomaat van de Rabobank in Loenen. De daders reden met een auto tegen het bank gebouw, waarna een explosie werd gehoord. Het pand raakte ernstig beschadigd en een deel van de pui dreigde in te storten. DEN BOSCH FNV Bondgenoten en de werkge vers in de schoonmaak blijven in gesprek over een nieuwe cao, maar de al drie weken durende acties gaan door. Vandaag houden de schoonmakers opnieuw een 'mars van respect', ditmaal in Utrecht. Gisteren probeerden werkgevers en bonden voor het eerst sinds de cember weer de cao-onderhande lingen vlot te trekken. De partijen praten volgende week verder. maar er raakte niemand gewond. Het bouwbedrijf voerde een andere kraan aan die de hijskraan gister avond laat van de weg moest tillen. De nieuwe hijskraan moest eerst op gebouwd worden en dat nam de no dige tijd in beslag. Veel weggebrui kers probeerden de problemen te vermijden door een andere route te kiezen. Daardoor ontstonden op ver schillende andere snelwegen files. Ook in Arnhem en Nijmegen zelf kwam het verkeer maar moeizaam vooruit. foto Do Visser/GPD door onze correspondent Jan-Albert Hootsen mexico - Het is zijn laatste stro halm en hij grijpt hem met beide handen aan. Joran van der Sloot, die op 13 januari in Lima tot 28 jaar cel werd veroordeeld voor de moord op de Stephany Flores, heeft een verzoek tot nietigverkla ring ingediend bij het Peruaanse hooggerechtshof Dat bevestigde zijn advocaat José Luis Jiménez gis teren. Van der Sloot en Jiménez vinden dat het vonnis van 28 jaar cel te zwaar is. „Joran heeft van begin af aan met justitie meegewerkt en een volledi ge schuldbekentenis afgelegd. Dat is nooit op waarde geschat. De rechters hadden dat zwaarder moe ten laten meewegen in het vonnis en meer van de straf af moeten ha len", zegt Jiménez. Dat Van der Sloot zo'n verzoek aan het hooggerechtshof heeft ge stuurd komt niet als een verras sing. Direct na de uitspraak liet de 24-jarige Nederlander weten dat hij niet van plan was zich bij het vonnis neer te leggen. Ook Jimé nez zelf liet vorige week al meer maals doorschemeren dat zijn cliënt nog stappen zou gaan onder nemen. De advocaat verwacht dat het twee tot drie maanden kan du ren voor het hof met een ant woord op de verzoekbrief komt. Wat de uiteindelijke uitspraak ook wordt, het is in ieder geval zeker dat Van der Sloot in de cel blijft. Het hóf heeft twee keuzes: het von nis wordt bevestigd en de 28 jaar cel blijft gewoon staan, of Van der Sloot krijgt gelijk en de straf wordt alsnog verlaagd. Het proces zelf kan niet worden overgedaan, zegt Giovanna Gismondi, specialist op het gebied van Peruaans recht aan de Universiteit van Oklahoma. den haag - Dat er in crisistijd min der geld is, is nog geen reden om af te breken wat in decennia na tuurbeleid is opgebouwd. PvdA, D66 en GroenLinks in de Tweede Kamer slaan daarom de handen in een tegen wat zij noemen het af braakbeleid van het kabinet op het gebied van natuur en landschap. Gisteren presenteerden de partijen de belangrijkste onderdelen van hun gezamenlijke alternatief, geti teld Mooi Nederland. Vertegen woordigers van de tegen de kabi netsvoornemens protesterende na tuurorganisaties kunnen aangeven wat zij nog missen in het alterna tieve plan dat voor de zomer ge reed moet zijn. Ook deze initiatiefwet maakt niet onmiddellijk mogelijk wat we alle maal willen, maar zorgt er wel voor wel dat de samenhang blijft en dat gebieden en soorten wor den beschermd, aldus Job Cohen, fractievoorzitter van de PvdA. Hij hoopt vooral te voorkomen dat er onomkeerbare stappen worden ge- den haag - Staatssecretaris Frans Weekers (Financiën) laat twee voorstellen van het bedrijfsleven om files fiscaal te bestrijden, ver der bekijken. Het gaat om een bo nusregeling voor leaserijders en een zogenoemd mobiliteitsbudget voor mensen zonder auto van de zaak. Weekers kreeg de voorstellen giste ren uit handen van de zogenoem de werkgroep B50, een groep van inmiddels 5,2 grote werkgevers in het land. De staatssecretaris noem de de voorstellen interessant. „Fi les kosten tijd en geld, daarom ben ik erg blij met alle voorstellen van uit het bedrijfsleven om die aan te pakken." Bij de bonusregeling is het doel om de werknemer met een variabele kostenvergoeding te gen lagere kosten te laten reizen. Lukt dat, dan mag hij de bonus houden. Met het mobiliteitsbud get is het doel dat werkgever en werknemer zich telkens afvragen of reizen noodzakelijk is en of dat met de auto moet. zutphen/apeldoorn - Een Apeldoomse zwerver sloeg zijn slag toen hij onverwacht een mo biele telefoon in handen kreeg. De dakloze man pleegde in twee da gen voor 1924 euro aan telefoon tjes, op kosten van de rechtmatige eigenaar van de telefoon. De eige naar van een snackwagen had het mobieltje gevonden en vroeg aan de dakloze, die in de buurt stond, of hij zijn mobieltje kwijt was. De man aarzelde geen moment. Hij had daar geen wroeging over, zei hij gisteren bij de politierechter in Zutphen. „Had die man maar beter moeten controleren dat de tele foon niet van mij was, vind ik." Hij kreeg zestig uur werkstraf, vier weken voorwaardelijke celstraf en hij moet de schade aan de telefoon eigenaar vergoeden. zet. „Dit kabinet kent van alles de prijs, maar niet de waarde. En dat geldt bij uitstek voor de natuur", al dus Cohen. Staatssecretaris Henk Bleker schuift drie bestaande wet ten ineen in zijn nieuwe natuur wet om naleving ervan eenvoudi ger te maken. Alexander Pechtold (D66) noemt de kabinetskoers een vorm van 'desinvesteren'. Voor Jolande Sap (GroenLinks) is 'natuur te belang rijk om over te laten aan dit kabi net'. 136 beschikbaar! OP=OP 10 20 30 40 S0 60 70 80 90 100% Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) 'Ett.1 ffrserveringskosten 12,50 per boeking. Let op! Alleen op 24 januari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5