Kuddebestuur blijft halsstarrig zwijgen Laat najaar of vroeg voorjaar? BEVELANDEN/THOLEN Noord-Zuid Kleine storing op kritiek moment PZC brengt dag na storing extra pagina's almanak DINSDAG 24 januari 2012 17 PZC zingscontracten overgedaan aan het melkschapenbedrijf De Schaapskooi. Of er nog geld is om aan verplich tingen te voldoen, zullen we van de stichting niet te horen krijgen. Voorzitter Jaap Gelok, burgemees ter van Borsele, weigert opnieuw commentaar in deze zaak. Hij laat de communicatiemedewerker van de gemeente melden dat hij niet eerder wat zegt, dan wanneer het stichtingsbestuur bijeen is ge weest. Ook horen we dat het agen- datechnisch heel moeilijk is een vergadering bijeen te roepen. GOES - Het ziet ernaar uit dat de zwarte zwa- tot voor kort hardnekkig in het najaar, zodat tijd heel redelijk te redden. Het stelletje dat al jaar of een vroeg voorjaar, is onduidelijk. Wij nen in de Goese westvest eindelijk in de pas er in december telkens grote, grijze kuikens een poosje geleden domicilie heeft gekozen kunnen ook niet helpen want om hen heen gaan lopen. Van oorsprong dieren van het zui- rondzwommen. Door hun afmetingen en de in het vestje bij de molen, is van het broedsel zijn de rozen nog niet uitgebloeid maar er delijk halfrond, broedden de zwarte vogels goede zorgen van de ouders, wisten ze het al- van najaar 2010. Of ze uitgaan van een laat na- bloeien al wel krokussen, foto Izaak Verkeste Sloop Erasmusflat is bijzondere klus Stichting Zeeuwse Schaaps kudde moet herder Koen Pil- le bijna 20 mille betalen, na dat deze ten onrechte werd ontslagen. Opnieuw zwijgt de stichting in alle talen. De kantonrechter in Mid delburg heeft Koen Pil- le, de schaapherder die anderhalf jaar geleden de Zeeuwse Schaapskudde leen- door Mieke van der Jagt de' om afscheid te nemen van Nis- se, in het gelijk gesteld. De stich ting Zeeuwse Schaapskudde had de herder om die reden nooit op staande voet mogen ontslaan. Vol gens de kantonrechter was vol strekt duidelijk dat Pille niets an ders dan een aardig evenement in de zin had. Hij heeft de stichting ook op geen enkele manier bena deeld met zijn laatste tocht. Voorzitter Jaap Gelok van de stich ting, dreef de zaak destijds op de spits door aangifte van diefstal te doen. De stichting was met Pille in onderhandeling over beëindi ging van het dienstverband. De al gemene indruk bestond dat de stichting in de actie van Pille een stok gevonden dacht te hebben om een hond te slaan. Uit het vonnis van de rechter blijkt nu dat dat in ieder geval niet zo is. De stichting moet Pille bijna 20.000 euro betalen aan ontslag vergoeding, onbetaald loon, een vakantiedagenstuwmeer en rente. Pille krijgt nog de gelegenheid te bewijzen dat hij jaren achtereen overuren heeft gedraaid omdat hij er alleen voor stond en de kudde niet in de steek kon laten. Of de gedupeerde herder binnen kort schadeloos zal worden gesteld is nog maar de vraag. De stichting heeft de kudde inmiddels wegge daan en de opstallen en begra- MIDDELBURG - Een betrekkelijk klei ne storing op een ongelukkig mo ment. Dat is het verhaal achter de incomplete maandagkrant. De ser ver waarop de redacties van de Wegenerdagbladen werken, gaf zondagavond rond 22.30 uur een foutmelding. Het bleek noodzake lijk de server te herstarten. „Zoals je ook thuis je pc wel eens uit en weer aan zet om verder te kun nen. Een gewone pc doet er een paar minuten over, maar onze ser ver had er anderhalf uur voor no dig", zegt Eilko Bronsema, direc teur iet van Wegener. Had deze storing zich een uur eerder of later voorgedaan dan had de lezer waar schijnlijk niets gemerkt. Nu ver lamde de herstart tijdens het spits uur het werk. Om de kranten op tijd bij de lezers te krijgen, moest de druktijd worden ingekort. Dat lukte door edities te schrappen. MIDDELBURG - De Bevelandse edi tie van de PZC brengt, evenals an dere PZC-edities, extra regionaal nieuws. Dat heeft te maken met de storing in de computersyste men van uitgeverij Wegener zon dagavond. De PZC zag zich ge dwongen één nood editie voor heel Zeeland te maken, waardoor veel regionaal nieuws niet in de maandagkrant mee kon. Door de Mortiere Vlissing en-Noord te noemen probeert de Vlissingse wet houder Marin de Zwarte de pil te vergulden. Het ADRZ wil immers een ziekenhuis bouwen bij de Mortie re, weliswaar nog net op Vlissings grondgebied, maar voor het gevoel van menig Vlissinger toch echt in Middelburg. Dat heeft De Zwarte van zijn verre Tip? redactie@pzc.nl voorganger afgekeken. Die noemden in de jaren zestig het nieuwe haven gebied Vlissingen-Oost, terwijl die haven toch echt dichter bij Borssele of Nieuwdorp kwam te liggen. Daar kunnen ze in Middelburg wat van leren. Als ze nou eens een schouwburg maken van een van de oude Scheldegebouwen. Hebben ze een theater in Middelburg-Zuid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59