281 sport DFS tumultueus en miraculeus naar punt Welles-nietesspelletje na afloop van Dauwendaele-Nieuwdorp (4-3) dinsdag 24 januari 2012 Kevin Verboom, doelman DFS, maker van de 3-3 DFS komt tegen Bruse Boys te rug van een 3-0-achterstand en sleept diep in blessuretijd alsnog een punt uit het vuur. Door het gelijkspel tussen de mededegra datiekandidaten Internos en Serooskerke schiet DFS er op de ranglijst nauwelijks iets mee op. door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - Zijn eerste op treden in een competitieduel voor Bruse Boys werd voor doelman Julian Vane een zware bevalling. Na afloop van de derby tegen DFS, die na een 0-3-tussenstand in de 84e minuut alsnog in een 3-3-ge- lijkspel eindigde, zat de keeper er helemaal doorheen. Hij zat een halfuur na afloop nog met tranen in zijn ogen in de kleedkamer en kon geen woord uitbrengen. Wat een jongensdroom had kun nen worden, eindigde voor Vane in een nachtmerrie. De doelman van Bruse Boys werd te elfder ure opgeroepen omdat vaste doelman Mark Giljam verstek moest laten gaan. Bij zijn vrouw Angela, die op het punt van bevallen stond, wa ren zaterdagmorgen de vliezen ge broken. Een afzegging was het logi sche gevolg. Na afloop pufte heel Bruse Boys als het ware mee met het aanstaan de ouderpaar, dat zaterdagavond dochter Elin nog in de armen sloot. Maar wat had de Bruse ploeg zich eerder die dag de kaas van het brood laten eten. DFS-trai- ner Kriens wenste niet van een ge stolen punt te spreken. „Bruse Boys liet dat toe. Als je in de 84e minuut met 3-0 voor staat, dan mag je dat nooit meer weggeven." Bruse Boys-trainer Wim Nieuw- land was het daarmee eens. „Ik dacht in de 84e minuut dat de drie punten in de knip zaten. We gin gen te veel achteruit lopen voetbal len. DFS heeft al vaker zulke frat sen uitgehaald", refereerde Nieuw- land aan het 4-4-gelijkspel van DFS bij Duiveland op 29 oktober. Ook toen stond DFS met 3-0 ach ter (en later nog met 4-2) en sleep te toch een punt uit het vuur. In de eerste helft van de derby voetbalde DFS met vlagen beter dan Bruse Boys, maar was 'Bru' voor de goal veel gevaarlijker. In de vierde minuut schoot George Geluk vrij voor Kevin Verboom naast, na achttien minuten kopte Gerard Vogel uit een vrije trap van Erik Duffener op de lat, in de 31e minuut mikte Robin Meertens in kansrijke positie over, twee minu ten later weerhield Verboom Mar co Ketting van de 0-1 en in de 34e minuut schoot Johan Vroeginde- weij uit Bruse Boys' tweede cor ner de bal naast de goal van DFS. De thuisploeg stelde er slechts een afstandsschot van Pieter de Mun- nik (elfde minuut) tegenover. Kriens had zijn manschappen de opdracht gegeven om de Bruse doelman op de proef te stellen. In de warming-up was het de trainer al opgevallen dat de jonge keeper veel ballen loste en dat was gedu rende de wedstrijd niet anders. Toch lukte het DFS niet om Vane vaak op de proef te stellen. In de 39e minuut kwam Bruse Boys op 0-1. Rudi van der Bijl troefde Lennart Padmos in een luchtduel af en zette Olaf Willem- se aan het werk. Willemse speelde Gerard Vogel in. Vogel nam de bal aan, draaide en haalde doeltref- 'De penalty was niet zo goed ingeschoten, maar ik zag de keeper al naar de andere hoek kijken.' fend uit. In de openingsfase van de tweede helft verzuimde Bruse Boys om verder uit te lopen. Ge luk en Vogel vonden de gebroe ders Verboom op hun weg en Wil lemse raakte de bal in het straf schopgebied niet vol. Na een af standsschot van Jos Erades in de 58e minuut bleven Bruse kansen uit. „Ik vond ons de tweede helft beter dan Bruse Boys", oordeelde Kriens. Waar de 1-1 in de lucht hing, besliste Vogel anders. In de tachtigste minuut schoot Vogel de bal via de onderkant van de lat snoeihard in de touwen. Vier mi nuten later was Johan Vroeginde- weij het eindstation van een uit muntend uitgevoerde counter, waarbij Domenique van den Ber ge en Geluk betrokken waren. Na Vogels publiekswissel ging het alsnog mis voor Bruse Boys. DFS perste er een slotoffensief uit. An- co van der Linde kopte uit een cor ner van Bas Hogenstein de 1-3 bin nen en een minuut later zorgde Donadoni Warrenaar na een voor zet van Jeroen Grefkens en een overstapje van Matthieu Kloet voor de 2-3. Zes minuten in blessu retijd ging De Munnik onderuit in een duel met Vane en kreeg DFS de strafschop. Doelman Kevin Ver boom schoot DFS vanaf de stip naar 3-3. Nieuwland was duidelijk in zijn oordeel: „Dit hadden wje als ploeg nooit meer mogen wegge ven. Dit was collectief falen." Zo waren ook de naweeën heftig voor Bruse Boys. DFS speelde voor de zesde keer dit seizoen gelijk. Dat is ongeëvenaard in de tweede klasse. Wouter van de Berge (zwarte broek) en Johan Vroegindeweij gaan in een duel voor de bal. Olaf Willem- se wacht de uitkomst af. foto Dirk-Jan Gjeltema Dauwendaele-spits Bram de Jong (links) aan de bal in het duel met Nieuw- dorp. Rechts kijkt Christepher Sint Jacoba toe. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet MIDDELBURG - FC Dauwendaele- Nieuwdorp (4-3) was lange tijd een gemoedelijke derby. Het spel van beide ploegen oogde niet al te best, maar de fraaie doelpunten vergoedden veel. Al die juweeltjes werden echter naar de achter grond gedrukt door een reeks van incidenten in de 94e minuut. Over wat er op dat moment pre cies in het strafschopgebied van Nieuwdorp gebeurde, hadden alle partijen een andere lezing. Een feit was dat Nieuwdorp-verdedi- ger Christepher Sint Jacoba in eens, als door een adder gebeten, volledig door het lint ging. Hij rea geerde ongewoon woest, kort na dat hij van scheidsrechter Piet van Hilst zijn tweede gele kaart had ge had. Hij moest door vier ploegge noten in bedwang worden gehou den, maar die konden niet voorko men dat hij op weg naar de kleed kamer nog een tikje uitdeelde aan FC Dauwendaele-speler Mart de Kroo. Aan de dollemansactie was een op stootje in het strafschopgebied van Nieuwdorp voorafgegaan. Christepher Sint Jacoba en Dau wendaele-spits Bram de Jong maakten trappende bewegingen naar elkaar. De Jong ging daarbij, enigszins theatraal, naar de grond. Vervolgens toonde de arbiter geel aan de Nieuwdorp-speler. De Jong werd niet bestraft. Na de wedstrijd verklaarde de scheidsrechter dat hij het na trappen niet had gezien en geel had gegeven voor „commentaar op de leiding". Daarmee gaf hij ook aan waarom De Jong geen prent kreeg. Volgens Sint Jacoba, die na afloop weer de rust zelve was, was hij niet zo giftig gewor den vanwege de uitsluiting, maar vanwege de racistische opmerkin gen die hij in de slotfase naar zijn hoofd geslingerd had gekregen. „Ik liep al weg, maar op dat mo ment werden er allemaal dingen tegen mij gezegd die echt niet kon den." Bij de thuisploeg werd al snel met klem ontkend dat er racistische op merkingen waren gemaakt. Mid denvelder Guus Toornstra noem de het 'waanzin' dat Nieuwdorp met een dergelijke verklaring was gekomen. Scheidsrechter Van Hilst liet weten geen racistische opmerkingen gehoord te hebben. „In mijn rapport naar de KNVB kan ik daar dus geen melding van doen." Wel zal de Waalwijker mel den dat Sint Jacoba nog een tik gaf aan De Kroo. Door de commotie kwam de over winning van FC Dauwendaele, de eerste sinds eind oktober, in de schaduw te staan. De ploeg toon de veerkracht door drie keer een achterstand ongedaan te maken. FC Dauwendaele-Nieuwdorp 4-3 (1-1). 16. Martin Smaardijk 0-1, 28. Peter van Gorsel 1-1, 53. Teun Rent meester 1-2, 57. Mart de Kroo 2-2, 80. Martin Smaardijk 2-3, 86. Jaap de Kroo 3-3, 90+9. Peter van Gorsel 4-3. Scheidsrechter: P.C. van Hilst (Waal wijk). Rode kaart (2x geel): 90+4. Chris tepher Sint Jacoba (Nieuwdorp). Gele kaart: Noes Seitte (FC Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 120.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58