Kuddebestuur blijft halsstarrig zwijgen Alleen Vlissingers gaan naar het Geboortehuis 'Toeristentreintje langs Zeeuws-Vlaamse kust' 22 GOESE RESTANTEN 3-DAAGSE MET VOLOP AANBIEDINGEN DOOR DE HELE BINNENSTAD 26+27+28 JANUARI Frida den Hollander Rap-act De Formatie wint HooifKoorts dinsdag 24 januari 2012 MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! JS f' „Ik bad voor de familie van een slachtoffer van sek sueel geweld. Een vrouw vroeg me: waarom bid je ook 7^m niet voor de familie van de dader? Zij bleek een moe der te zijn van zo'n dader en vertelde haar levensge schiedenis. Ik had er geen antwoord op." door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Het aantal Walcherse vrouwen dat voor hun poliklini sche bevalling kiest voor het Ge boortehuis in Vlissingen, is het af gelopen jaar met enkele tientallen teruggelopen. Het Walcherse Ge boortehuis blijkt vooral te worden gebruikt door vrouwen uit Vlissin gen. Vrouwen uit de gemeenten Middelburg en Veere kiezen voor het ziekenhuis in Goes, zegt Judith van Dierendonck van Verloskundi gen Groepspraktijk Vlissingen. Het Geboortehuis in Vlissingen is in april 2010 opgezet door de Wal cherse verloskundigen. Aanleiding was de concentratie van de afdelin gen gynaecologie en kindergenees kunde in het ziekenhuis in Goes, waardoor geplande thuisbevallin gen voor vrouwen op Walcheren niet meer mogelijk zijn. Het Ge boortehuis dient als alternatief hiervoor. Vrouwen kunnen in twee huiselijk ingerichte kamers in het ziekenhuis in Vlissingen be vallen onder leiding van hun ei gen verloskundige. Als er complica ties ontstaan, kan de moeder in een kwartier per ambulance naar Goes worden gebracht. Vrouwen met een medische indicatie gaan meteen al naar Goes, waar ze bege leid worden door een gynaeco loog. Bevallingen in het Geboortehuis worden volledig vergoed door CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zee land. Het aantal verwachte beval lingen werd bij de start van het Ge boortehuis gesteld op 160 per jaar, op termijn oplopend naar 200. Vo rig jaar zijn er 140 bevallingen ge weest in het Geboortehuis, in 2010 waren dat er 'enkele tientallen meer', aldus CZ. De Verloskundigen Groepspraktijk Vlissingen, die bevallingen bege leidt in het Geboortehuis, maakt zich zorgen over het teruglopend aantal bevallingen en daarmee het voortbestaan van het huis. door Martijn de Koning OOSTBURG - Het doortrekken van de Vlaamse kusttram naar Zeeuws-Vlaanderen is niet erg rea listisch. De streek zou zich daarom hard moeten maken voor de komst van 'toeristentreintjes' langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust. Die kunnen gewoon over de we gen rijden en mogelijk (deels) de huidige toeristenbus vervangen. Daarvoor pleit de Sluise wethou der Peter Ploegaert (toerisme). De kusttram, tussen Knokke en De Panne, wordt veel gebruikt door zowel bewoners van de kust streek als toeristen. De roep om het doortrekken van het tracé naar Cadzand, en verder richting Bres- kens, klinkt al jaren. Twee jaar gele den verraste het provinciebestuur de regio door een onderzoek naar de mogelijkheden op te nemen in het collegeprogramma. Ook Ploe gaert zou zo'n voorziening toejui chen. „Maar we moeten wel realis tisch blijven", geeft hij aan. „De po litieke wil in België lijkt er niet te zijn. Bovendien kost de aanleg enorm veel geld, en er moet na tuurlijk ook overal ruimte voor zijn." Op vakantie in Portugal kreeg Ploegaert een ingeving. „Ik zag daar kleine toeristentreintjes over de wegen rijden. 'Dat zou ook iets voor bij ons zijn', dacht ik toen." De treintjes, die je bijvoor beeld ook in pretparken ziet, zou den tussen Retranchement en Breskens kunnen rijden en stop pen bij recreatiebedrijven en attrac ties, meent Ploegaert. „In overleg met het waterschap zouden ze mis schien zelfs over de duinen, langs de strandpaviljoens, kunnen. Dat zou voor toeristen natuurlijk een fantastische voorziening zijn." VLISSINGEN - De rap:act De Forma tie uit Goes heeft voor de tweede keer de titel HooilKoorts HipHop act van het jaar op zijn naam ge schreven. De teksten en de samenwerking tussen de twee rappers vielen het best in de smaak van de HooilKoorts jury. Rappers Christian van Zweden en Thomas Meissner kwamen vrijdag naar De Piek in Vlissingen voor de prolongatie van de titel die ze in 2010 ook al binnenhaalden. Vorig jaar deden ze niet mee. De jury, met leden van de groep Nul Elf Acht en Bas de Meier (in 2005 met BdMentertainment win naar in alle categorieën), gaf aan dat alle acht deelnemende acts meer kwaliteit hadden dan bij eer dere edities. „HipHop in Zeeland komt echt van de grond", aldus het commentaar van de jury. Stichting Zeeuwse Schaaps kudde moet herder Koen Pil- le bijna 20 mille betalen, na dat deze ten onrechte werd ontslagen. Opnieuw zwijgt de stichting in alle talen. 0 door Mieke van der Jagt De kantonrechter in Mid delburg heeft Koen Pil- le, de schaapherder die anderhalfjaar geleden de Zeeuwse Schaapskuddeleen de' om afscheid te nemen van Nis- se, in het gelijk gesteld. De stich ting Zeeuwse Schaapskudde had de herder om die reden nooit op staande voet mogen ontslaan. Vol gens de kantonrechter was vol strekt duidelijk dat Pille niets an ders dan een aardig evenement in de zin had. Hij heeft de stichting ook op geen enkele manier bena deeld met zijn laatste tocht Voorzitter Jaap Gelok van de stich ting, dreef de zaak destijds op de spits door aangifte van diefstal te doen. De stichting was met Pille in onderhandeling over beëindi ging van het dienstverband. De al gemene indruk bestond dat de stichting in de actie van Pille een stok gevonden dacht te hebben om een hond te slaan. Uit het vonnis van de rechter blijkt nu dat dat in ieder geval niet zo is. De stichting moet Pille bijna 20.000 euro betalen aan ontslag vergoeding, onbetaald loon, een vakantiedagenstuwmeer en rente. Pille krijgt nog de gelegenheid te bewijzen dat hij jaren achtereen overuren heeft gedraaid omdat hij er alleen voor stond en de kudde niet in de steek kon laten. Of de gedupeerde herder binnen kort schadeloos zal worden gesteld is nog maar de vraag. De stichting heeft de kudde inmiddels wegge daan en de opstallen en begra- zingscontracten overgedaan aan het melkschapenbedrijf De Schaapskooi. Of er nog geld is om aan verplich tingen te voldoen, zullen we van de stichting niet te horen krijgen. Voorzitter Jaap Gelok, burgemees ter van Borsele, weigert opnieuw commentaar in deze zaak. Hij laat de communicatiemedewerker van de gemeente melden dat hij niet eerder wat zegt, dan wanneer het stichtingsbestuur bijeen is ge weest. Ook horen we dat het agen- datechnisch heel moeilijk is een vergadering bijeen te roepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54