Bewaerschole zoekt steun Kracht voor kinderen 2o zeeland ÉWINTERSCHILDER mil Deejay-contest nieuw onderdeel van talentenjacht RegioRuis 1 btwu» Organisatie getroffen door bezuinigingen r||| voor binnen én buite Informatieavond dinsdag 24 januari 2012 door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - De Stichting Bewaerschole in Burgh-Haamste- de zoekt financiële steun bij alle belangstellenden, bezoekers en vrienden die deze tentoonstellings ruimte voor hedendaagse kunst een warm hart toedragen. „Ook wij zijn getroffen door de enorme bezuinigingen binnen de sector van kunst en cultuur. Fond sen die we aanschreven, moeten hun keuzes maken met heel be perkte budgetten. Het VSB-fonds is daar een sprekend voorbeeld van", zegt voorzitter Maria Coolen van De Bewaerschole. Dankzij subsidies van de gemeen te Schouwen-Duiveland, Provincie Zeeland en de Stichting Nutsfonds Zierikzee kan nog wel een start ge maakt worden met een expositie programma in 2012, maar dat blijkt lang niet voldoende voor het hele jaar. De Bewaerschole heeft het tentoonstellingsbeleid voor dit jaar daarom flink aangepast. De twee curatoren Stijn Kriele en Desiree de Baar besloten op basis van een zogeheten 'Open Call' zo mogelijk toch een boeiend pro gramma samen te stellen. „Bij zo'n Open Call nodigen wij kunstenaars uit een projectvoor stel in te dienen. Belangrijke voor waarde daarvoor blijft dat een pro ject betrekking moet hebben op de plek van de Bewaerschole zelf. Dat uitgangspunt betreft immers de signatuur van ons beleid. Voor de uitwerking is slechts een be perkte vergoeding beschikbaar", vertelt De Baar. Zij is overigens en thousiast over de resultaten. „Wij hebben een mooie selectie kun nen maken voor een viertal duo tentoonstellingen en een groepsex- positie." De curatoren zullen hun programma zaterdag 25 februari presenteren. Daaraan voorafgaand houdt De Bewaerschole in de voor jaarsvakantie een projectweek. Stu denten van de Kunstacademie Til burg gaan dan in de ruimte wer ken en de plek bewerken. Bezoe kers mogen binnen lopen om het proces gade te slaan. Om voorlopig in 2012 te kunnen overleven doet de stichting een oproep aan allen die willen dat dit centrum voor he dendaagse kunst blijft bestaan. Zij kunnen een bijdrage storten op re- keningnr. 4755889 o.v.v. donatie 2012 ten name van Stichting Be waerschole /Haamstede. mmmmmmmmmmmMmmsmammmm i 1 Schildersbedrijf Franke v.o.f. Haven N Z 4 4318 AB Brouwershaven Tel. 0111-691288 v.o.f. Boot Schilders - Afwerkingsbedrijf Lageweg 18 4328 RT Burgh - Haamstede Tel. 0111-651586/06-20655006 Schildersbedrijf A. D. de Wit Boumanstraat 12 4306 CR Nieuwerkerk Tel. 0111-641555 www.addewit.nl Wesdorp Schilders- en Afwerkingsbedrijf v.o.f. Korte Achterweg 10 4307 AK Oosterland Tel. 0111-641551 www.wesdorp-schilders.nl Schilders- en Afwerkings bedrijf Harry Linders Klaverstraat 57 4322 CG Scharendijke Tel. 0111-672142 www.schildersbedrijflinders.nl Schildersbedrijf Gebr. Koster BV Postbus 35 4300 AA Zierikzee Tel. 0111-412567 www.kosterco.nl Schoonen Schilders Mulockstraat 3 4301 KT Zierikzee Tel. 0111-415348 www.schoonenschilders.nl Opgeven voor de informatieavond van donderdag 26 januari kan via 06-20110157 of via de mail: info@krachtgericht.nl. De avond wordt gehouden op de Roterij 17 in Burgh-Haamstede, van 19.30 tot 21.00 uur. door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Niet buiten willen spelen of juist altijd maar herrie aan het schoppen zijn. Prak tijk Weerbaarheidstrainingen KrachtGericht verzorgt weerbaar heidstrainingen voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Donderdag 26 januari houdt initiatiefnemer Lau ra Bom een informatieavond over de training 'Ho, tot hier en niet verder...!'. Niet alleen kinderen ook ouders worden bij deze training betrok ken. Voor hen worden vier ouder avonden georganiseerd. Met de kinderen zelf gaat Bom in 12 weke lijkse bijeenkomsten van ander half uur aan de slag. Steeds in groepjes van maximaal zes kinde ren, verdeeld in de leeftijdscatego rieën 6 tot en met 8 of 9 tot en met 12 jaar. Het kan gaan om kinderen die worden gepest, kinderen die bang zijn om fouten te maken of die moeite hebben om vriendjes te maken. Ook kunnen kinderen bij voorbeeld stil en teruggetrokken zijn. Onder meer door middel van spel, beweging, tekenen en het neerpennen van de eigen ervarin gen in een werkboek leren kinde ren (weer) trots op zichzelf te zijn en hun eigen kracht te ontdekken. Kinderen leren door de weerbaarheidstrainingen hun eigen kracht te ont dekken archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Bom, docent op Pontes Pieter Zee man in Zierikzee, ziet met enige re gelmaat in de praktijk hoe jonge mensen aan het tobben zijn met hun onzekerheden. „Ik wil graag kinderen en jongeren helpen bij het ontdekken wie ze zijn." De gecertificeerd trainer leert de kinderen met elkaar samen te wer ken, vertrouwen in elkaar te krij gen, voor zichzelf te zorgen en re kening met elkaar te houden. De groep werkt daarbij, geeft ze aan, als oefenpodium; met elkaar gaan de kinderen aan de slag om sterker en steviger in de wereld te staan met een positief zelfbeeld. Ouders krijgen tijdens de bijeenkomsten die voor hen worden opgetuigd een indruk van wat er tijdens de kindertrainingen gebeurt.. Daar naast worden belangrijke opvoed- thema's besproken en krijgen de ouders adviezen waarmee ze hun kinderen kunnen helpen meer weerbaar te worden. Naast Ho, tot hier en niet verder...! verzorgt KrachtGericht meer trai ningen, onder meer voor kinderen die aanhikken tegen de overgang naar de brugklas. Daarnaast is er Choice: een training voor kinde ren van 12 tot en met 20 jaar. Ook daar worden ouders bij betrokken. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De eerste voorronde van de talentenjacht RegioRuis zit er weer aan te komen. Vrijdag 27 ja nuari strijden in het Zierikzeese poppodium Brogum vier jonge Zeeuwse bands om een plek in de finale. Nieuw bij RegioRuis is de DJ-contest, elke voorronde zal een DJ draaien. In de eerste voorronde van het pro ject komen verschillende pop en rock stijlen aan bod. Zo komt het Walcherse 'Steady New Sounds' met een eigenzinnige mix van rock 'n roll, blues, funk, psychedeli ca, folk, hardrock en indie. De jonge Schouwse band Deft: houdt het op covers (van onder an dere Anouk, Red Hot Chili Pep pers en Foo Fighters maar werkt ook aan eigen rocknummers. Geert van Oorschot is een sin ger-songwriter uit Vlissingen met een eigen stijl in teksten en mu ziek, op de grens van pop, en jazz: Engelstalig en vrolijk en toch een extra laagje diepgang. Jimmy Dumbbell uit Bruinisse is een prille band met muzikanten die eerder in onder andere Side Walk Stone van zich lieten horen. Een jury geeft tips en adviezen en kiest een act voor de finale op za terdag 9 juni in Brogum. Het pu bliek krijgt ook de kans uit de vijf voorronden een favoriete band voor de finale te selecteren. De DJ's worden beoordeeld door DJ's BenjaminScott en Tempo-Slow op een aantal onderdelen. Voor elk onderdeel zijn er punten te verdie nen. De DJ met het hoogste aantal punten draait tijdens de finale van RegioRuis 2012. De talentenjacht begint vrijdag om 20.00 uur en de entree is gratis. De voorronden zijn ook te volgen via Twitter on der vermelding van #RRoi. RegioRuis wordt gecoördineerd door het Welzijnshuis en uitge voerd door de jongerenwerkgroep RegioRuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52