50 zeeland 119 U/O korting iMeèA tilroeoptiek Irritatie over weigering afgeven van stukken Reünie in de maak BETAALBARE BRILMODE brilmode contactlenzen N/o, 19947,£28,18912 Binnenschip maakt slagzij bij Stavenisse Tholenaar benoemd tot Belgische ridder Korte opleving van woningbouw Scholenkoepel blijft stevig verlies lijden Inbrekers stelen geld, sieraden en computer 'Rit door het bos was eigenlijk het allermooiste' BN'ers wekken irritatie bij Challenge-rijders dinsdag 24 januari 2012 •''wij kunnen /'declarerenbiivele j traverzekeraars op de complete brij ongeacht de prijs collectie 2012 en nieuwste generatie multifocale glazen walstraat 81 vlissingén 10118-412370 www.tilroe.nl jTI t;|roeopticien tilroeoptiek ZIERIKZEE - Bij het Loket Eerlijke Concurrentie-Watersport (LEC) is irritatie ontstaan over de weige ring van de gemeente om stukken over de privatisering jachthaven Scharendijke te geven. „Men blijft flauw doen", zegt Ar jan Hogervorst van het LEC. „Ze zeiden dat als alle besluiten geno men zouden zijn, wij de stukken zouden krijgen. Goed, dat is dan zo en dan wacht je af! Maar het be sluit is genomen en zelfs nu houdt men nog steeds stukken achter. Dit is geen manier van doen", al dus Hogervorst. Hij wil de stukken hebben omdat het LEC-watersport bezwaar heeft tegen de gang van zaken bij de ver koop van de jachthaven Scharen dijke aan de watersportvereniging. Volgens het LEC is de haven veel meer waard dan de watersportver eniging er voor gegeven heeft. Het loket eerlijke concurrentie gaat be zwaar maken tegen het raadsbe sluit en daarvoor wil Hogervorst graag alle stukken hebben. Hij zegt de laatste hand te leggen aan het bezwaarschrift en voorspelt dat dit nog wel het nodige stof laat opwaaien in de gemeenteraad. De gemeente Schouwen-Duive- land wilde gisteren niet reageren. Vandaag wordt het verzoek in de collegevergadering besproken. Team FrieeZ bij de trouwe Touareg, met voorop de Friese en achterop de Zeeuwse vlag. Het vriendenduo reed vanuit het Finse Utsjoki -tij dens een 'vrije dag' tot aan de Russische grens. Het meest noordelijke punt dat ze bereikten was in coördinaten Noorderbreedte en Ooster lengte uitgedrukt N70,19947, E28,18912. STAVENISSE In de Oosterschelde bij Stavenisse maakte zondagmiddag binnen vaartschip Eufraat slagzij. Het schip was geladen met rollen staal. Twee rollen zijn gaan schuiven. Bergers hebben het schip gestabili seerd. Het Duitse echtpaar is van boord gehaald. Het schip zou van nacht naar Hansweert of Wemel- dinge gebracht worden. THOLEN Simon Nieuwkoop uit Tholen is door koning Albert van België be noemd tot Ridder in de Kroonor de. Hij ontving deze onderschei ding voor zijn bijdrage aan de jaar lijkse herdenking van de scheeps ramp met de Rhenus 127 in Willem stad. Dit schip ontplofte in '40 bij Willemstad. Daarbij kwamen 167 Belgische militairen om het leven. MIDDELBURG In Middelburg zijn in 2011 bedui dend meer koopwoningen opgele verd dan in 2010. Vorig jaar werden 132 koopwoningen gebouwd. In 2010 waren dat er slechts 19. In de nieuwbouwwijk Mortiere werd in dat jaar zelfs geen enkele woning opgeleverd. Vorig jaar waren dat er weer 46. THOLEN OcTHO, het overkoepelende or gaan van openbare basisscholen in de gemeente Tholen, lijdt ondanks een ingezette bezuinigingsoperatie dit jaar naar verwachting 143.000 euro verlies. Vorig jaar werd duide lijk dat de stichting in grote finan ciële nood verkeert Oorzaak is dat OcTHO te veel personeel in dienst heeft, gemiddeld 1 leerkracht op 13 scholieren. Landelijk is dit 1 op 20. SLUISKIL In een woning aan de Vergaert- straat in Sluiskil is zondag ingebro ken. De bewoners waren van huis van 15.30 tot 22.45 uur. Bij terug keer in hun woning merkten ze dat er was ingebroken. De buit van de woninginbraak bestond uit een geldbedrag, sieraden en computer apparatuur. BIJ NADÊR In tegenstelling tot een eerder be richt dient te worden vermeld dat beeldend kunstenares Daniëlle Ore- lio op zaterdag 28 en zondag 29 ja nuari open huis houdt in haar ate lier en beeldentuin aan de Hoge- weg 34 in Burgh-Haamstede. In atelier en tuin is werk te zien van vijf gastexposanten en van Ore- lio zelf Het publiek kan op beide dagen te recht van 11.00 tot 17.00 uur. Alsof er nog niet genoeg kilo meters moesten worden afge legd maakte team FrieeZ samen met nog vier andere teams vanuit het Finse Utsjoki een uitstapje naar de Russische grens. Op de terugweg naar de Finse stad kozen ze een alternatieve route, dwars door een bos. „Dan heb je het echt over een zandpad. En dan met een halve meter sneeuw", al dus Bal. „En dus zaten we op gege ven moment alle vijf vast. En toen moesten we nog tien kilometer door dat bos. Er zat een tweewiel- aangedreven Volvo bij die echt om de paar meter zover wegzakte dat de bodemplaat over de grond schuurde. Moesten we eerst alle sneeuw wegscheppen voordat die weer verder kon." Uiteidelijk lukte het de vijf teams de 'gebaande wegen' buiten het bos weer te bereiken. „Maar achter af bezien was die rit door het bos eigenlijk het allermooiste." Gezellig en kameraadschappe lijk. Zo omschrijft deelnemer aan de Arctic Challenge Johan Bal uit Bruinisse (team FrieeZ)de on derlinge sfeer tussen de teams. „Ja, dat was echt buitengewoon. In de ogen van Bal, en volgens hem nog heel wat andere deelnemers, was er eigenlijk maar één storende factor; de BN'ers die aan de Chal lenge meededen, waaronder rap per Lange Frans. Bal; „Veronica heeft de hele tijd opnames ge maakt van de Challenge en die ble ven maar rond die BN'ers heen zwermen. Dat was echt irritant." Bal en zijn Friese maatje Henk Ja cob de Vries volbrachten de rit in een 500 pk sterke VW Touareg „En weet je wie er uiteindelijk ge wonnen heeft? Een team dat voor 1250 euro een oude Audi A8 had gekocht." Team FrieeZ werd 9e. Het begon met wat foto's die Debora (vijfde van rechts, boven) op face- book plaatste. Inmiddels is er een reünie van deze oud-klasgenoten van obs 't Staepel'of in Renesse in de maak. Lees er meer over op het blog Kiek Noe!: www.pzc.nl/kieknoe. Ook iets bij te dragen? Stuur naar kieknoe@gmail.com of PZC, Postbus 80,4300 AB in Zierikzee. Johan Bal in zijn VW Touareg W12, waarin hij de Arctic Challenge Tour reed. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51