Ruime zege wisselvallig TOP ATB Cup als nachtkaars uit De De Kokken heersen in Westhoveloop 301 sport Vrouwen EMM verliezen met opgeheven hoofd dinsdag 24 januari 2012 ?smmmmmsssss3ssssss^m^msmsmmss^sm^ door JaapJan Ritsema GOES - De zege op ODO kwam nooit in gevaar, maar toch was niet iedereen bij TOP tevreden. Verdedigend lieten de Arnemuide- naars wat gaatjes vallen, waardoor het krachtsverschil onvoldoende tot uiting werd gebracht in de cij fers: 24-18. Fortis kon net niet stun ten tegen VEO. Tjoba ging onder uit tegen de lijstaanvoerder. Oranje Wit-Tjoba 21-14: Lengte en scorend vermogen aan dames kant waren twee onderdelen waar op Tjoba het moest afleggen. In Dordrecht werd de Bevelanders al vlot te kennen gegeven dat er wei nig eer te behalen zou zijn. Bij 11-4 was het feitelijk al gespeeld, erken de coach Bram van Geffen, die de leermomenten eruit pikte voor be langrijker wedstrijden die nog vol gen. „Gelukkig hielden we in de tweede helft gelijke tred", meldde hij enigszins opgelucht. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Dennis Broerse 4, Esmee Walraven 3, Manon Braam 2, Robin Harinck 1. TOP-ODO 24-18: Op papier een uitslag die staat. Toch was coach Erik Maljers niet helemaal tevre den: „Verdedigend zaten er te veel onachtzaamheden in." Het sco rend vermogen tussen beide vak ken vertoonde een duidelijk ver schil. De ruime marge slonk tel kens weer, waardoor de overwin ning pas in de laatste vijf minuten veilig werd gesteld. Scores TOP: Anita de Ridder 6, Corné Bezemer, Jeanine Marijs, Petra de Rid der en Leon van Belzen 4, Nelleke van Belzen en Jordi Meulmeester 1. Fortis-VEO 15-16: De Souburgers vochten een enerverend duel uit met VEO, dat vorige week TOP nog trakteerde op 29 treffers. In een bij vlagen pittige voorstelling acteerde Fortis sterk en bleef lang aan de goede kant van de score. Zo lang dat de teleurstelling over een rake vrije bal van VEO op ander halve minuut voor het einde het goede gevoel verdrong. „Toch was het goed", vond coach Robin Wis se. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Patrick Koppejan en Esther Kasse 3, Rens van den Driest 2, Niels Bebelaar, Jessica de Boer en Joyce Schoonaard 1 Ondo(G)-Ondo(M) 18-10: De vroege 0-3-voorsprong maskeerde het gebrek aan de overtuiging om te winnen nog niet. Toch zat daar het verschil. Thuisploeg Ondo tap te na rust uit een minder fysiek vaatje en liep eenvoudig bij de Middelburgse naamgenoot weg. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Joris Hoogwerf 2, Robbie Mesu, Annemieke Toerse en Thomas Mesu allen 1. Swift-Ventura Sport 19-13: Niet zozeer de verwachte overwinning op Ventura Sport, als wel de neder laag van koploper Maassluis voed de de Swiftiaanse vreugde. „Wa ren we superscherp geweest dan was het 25-10 geworden", keek coach Dennis Plantinga terug. De aandacht was veel meer bij de uit daging voor de rest van het sei zoen. „Er komen alleen maar fina les", kondigde hij aan. Scores Swift: Richard Geldof 5, Mat hijs Pagé 4, Matthijs Pouwer, Kristian Huisman, Naomi Zuidweg en Mirella Pouwer 2, Vera Kuiper en Roos Du- vekot 1 Scheldevogels-Togo 11-13: Na rust (5-6) moest Togo alleen nog wan- hoopschoten van Scheldevogels in casseren. Bij 6-12 liet Togo toe dat de thuisploeg de uitslag nog wat draaglijker kon maken. Scores Togo: Marscha van Rooijen 3, Niek Meerman, Mijke Tahapary, Jan- Kees Goossens, Marten Postema en An ouk Hazelaar 2. Stormvogels-Vios 14-10: Een broodnodige, maar verdiende over winning voor Stormvogels. Net voor rust ging de voorsprong even verloren, daarna stelden de West- kapellaars orde op zaken. Ze boek ten pas de derde overwinning van het seizoen. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Linda de Witte 3, Loura Kleinepier 2, Kristian Gabriëlse, Elmar Gabriëlse, Niek Peene, Arja Groenleer en Angela Matthijsse 1 Blauw Wit-Good Luck 16-11: Te gen een fysiek en verbaal agressief Good Luck bleef Blauw Wit rustig. Coach Adri van Bavel was erover te spreken. Met iets meer scherpte bij korte kansen had Blauw Wit een grotere uitslag neergezet. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 7, Ire ne Hendriks, Marco de Jonge, Ivo Flipse en Marty de Vilder 2, Annemarie van de Velde 1. 11 Ui 111 itSfisM 1 iM mf&i Sn 'W 1 ~-J\ "-Jj - m HjWWWKi™*'!" - - -frni 1 E' - I HULST - De laatste wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup werd zaterdag 'de finale' genoemd. Maar eigen lijk verdiende de race die titel niet. Omdat de kaarten toch al geschud waren, deden tal van toppers niet meer mee aan de wedstrijd in Hulst. Zo bleven Edzard van Ewijk, Dennis Raadtgever en Ja cob de Roo thuis. Het was voor de Belg Danny Sleeckx daarom een koud kunstje om ook de laatste wedstrijd te win nen. Hij was al zeker van de eind zege. Achter hem finishte Wouter Harteveld uit Oude-Tonge als twee- de.Bij de veteranen gingen de Hul stenaren Jean-Paul Reunis en Eric Vereecken nog wel tot het gaatje. Reunis won de strijd, maar de eindzege ging naar de Belg Franky Taelman, die in Hulst beslag legde op de derde plaats. Bij de vrouwen ging Christel Janssen uit Biggeker- ke als eerste over de streep. Eunice Paardekooper uit Oostkapelle werd tweede, Aimee Schoe uit Vrouwenpolder derde. De vrou wen eindigden ook in deze volgor de in het eindklassement. De be langstelling in Hulst was groot. Niet alleen Zeeuws-Vlaamse sup porters omzoomden het par koers, ook een groot aantal Belgen was van de partij. Er doen er steeds meer mee aan de ATB Cup. Marianne de Kok uit Lewedorp en Martijn de Kok uit Heinkens- zand winnen de Westhoveloop. Martijn de Kok is in de wedstrijd over 13,8 kilometer Ronnie Overgaauw uit Zoutelande te snel af. Marianne de Kok blijft Anita Joziasse uit Goes voor. door Sjaak Sinke DOMBURG - De naam De Kok kan tweemaal worden bijgeschreven op de erelijst van de Westhove loop. Marianne de Kok uit Lewe dorp won zaterdag de loop over 13,8 kilometer bij de vrouwen en Martijn de Kok uit Heinkenszand was de sterkste bij de mannen. De Kok en De Kok zijn geen naaste fa milie. Een uurtje na hoog water werden een kleine tweehonderd deelne mers losgelaten op een smal stukje strand. Het was knokken om door de ene smalle opening van het paalhoofd te lopen. Degene die dat niet lukte, liep natte voeten op. Daarna ontstond een kleine kop groep met Ronnie Overgauw (Zou telande), Martijn de Kok, Tjitte van den Buijs (Middelburg), Ruud Hoosemans (Vlissingen) en Huub van Noorden (Yerseke). Na 9 kilo meter viel de beslissing. Van de twee overgebleven leiders daalde De Kok bij de Mantelinge wat be ter dan Overgaauw en sloeg een beslissend gaatje. Na de laatste drie kilometer in de stromende re gen was de winnende finish voor Martijn de Kok in 48.32. Over gaauw finishte dertien seconden la ter als tweede. Wielrenner Tjitte van den Buys deed het weer uitste kend met zijn derde plaats. Ronnie Overgaauw was tevreden met zijn tweede plaats: „Ik heb Pfeiffer gehad en daar ben ik nog steeds wat vermoeid van. De twee de plaats viel alles mee." Marianne de Kok begon vermoeid aan de wedstrijd. Ze had afgelo pen week hard getraind, voor de wedstrijd vijf kilometer ingelopen en ze maakte na afloop de 21 kilo meter nog even vol. „Anjolie Engels heeft me aangera den om een keer per week meer te trainen. Dat komt neer op vier keer hardlopen, één keer fietsen, één keer krachttraining en een dag rust. Het werpt zijn vruchten af" Anita Joziasse (Goes) had weinig moeite met deze voor haar korte afstand en bleef Annet van de Lin de (Nisse) een minuutje voor. Op de 8,8 km ging de zege naar Leon Jacobse (Zoutelande), vöor Adriaan Wattel (Middelburg) en Willem de Korte (Aagtekerke). Ma rijke de Visser (Aagtekerke) finish te als eerste dame knap op de ze vende plaats overall. Gina Harinck (Souburg) was de snelste op de 5 kilometer, voor Alexander Bouten (Vlissingen). Stephanie Vermeu len (Vlissingen) was de snelste vrouw op de kortste Westhove loop. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Eersteklasser EMM verloor gisteren het competitie duel met Dongen (20-16) maar dat betekende niet dat de ploeg in zak en as zat. De Middelburgse hand- balsters scoorden twintig keer te gen het geroutineerde Dongen en dat was een lichtpuntje. „Wat we vandaag hebben laten zien, daar ben ik trots op", vertel de Xiara Nijsen, de maakster van zeven treffers. Ze trok samen Ma rieke de Riemens (eveneens zeven treffers) de kar tegen de gerouti neerde Brabanders, die de derde plaats op de ranglijst innemen. EMM verkeert in degradatiegevaar. „Iedereen bij Dongen beschikt over de nodige ervaring. Daar moet EMM de komende tijd nog veel aan werken", had Nijsen ge constateerd. Voor de pauze had de formatie van Petula Brasser het beste van het spel. Maar Dongen had overal een antwoord op en mocht met een 13-16-voorsprong gaan rusten. Na de pauze bleven de bezoekers eenvoudig overeind: 20-26. „Als we zo blijven spelen, moet Internos 2 zaterdag te pak ken zijn", keek Xiara Nijsen voor uit. Scores EMM: Marieke Riemens en Xai- ra Nijsen 7, Lisanne Heijens 3, Ariska Tax 2 en Suzannah Coppoolse 1. De mannen van Delta Sport 2 kre gen hun tiende nederlaag te slik ken. Tegen Mixed Up verloor de ploeg uit Zierikzee met 24-31. Bij komend probleem was dat doel man Thim Zevenbergen zich niet meer beschikbaar stelt voor het team. De blauwhemden moeten het seizoen afmaken met de zes tienjarige onervaren Mick Vlees houwer. Een speelster van EMM (wit shirt) wordt zwaar gehinderd door een tegenstandster. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38