sport 129 RCS heeft aan één Grote oogst Zeeuwse treffer genoeg bij BSC atletiekjeugd op NK Opnieuw snelle tijd Edenburg Sterk slot van rugbyers Oemoemenoe dinsdag 24 januari 2012 'Rondom het veld van Dauwendaele staan allemaal borden met de oproep om 'kanker' niet als scheldwoord te gebruiken en wat gebeurt er...' Christepher Sint Jacoba Dauwendaele-spits Bram de Jong (links) aan de bal in het duel met Nieuwdorp. Rechts kijkt Christepher Sint Jacoba toe. foto Lex de Meester door Bob Maes ROOSENDAAL - RCS blijft in de race in de strijd om de tweede periode- titel in de tweede klasse. Bij BSC hadden de Walchenaren aan een doelpunt van Mourad Boubouh ge noeg voor de overwinning. In de eerste helft domineerde RCS. Boubouh schoot zijn ploeg in de twintigste minuut naar de winst. Trainer Dennis de Nooijer was tevreden met het vertoonde spel, al had er wat hem betreft meer gescoord kunnen worden. „We hadden ook zomaar met 5-0 kunnen winnen, maar ik kan ze er natuurlijk niet zelf in schoppen. Maar uiteindelijk gaat het erom dat we winnen en dat hebben we gedaan." Toch had het kwartje in de twee de helft ook zomaar de andere kant op kunnen vallen. Vooral in de laatste tien minuten onstonden er nog hachelijke momenten voor het doel van de Souburgers, maar tot een goal kwamen de Roosenda lers niet. Volgende week wacht RCS een zware kluifj als nummer twee Dos- ko op bezoek komt. Uno Animo, concurrent voor de periodetitel, reist af naar Aardenburg. Aardenburg hield gisteren een ka ter over aan het eerste duel na de winterstop. De Zeeuws-Vlaamse ploeg moest met 4-2 het hoofd bui gen bij Dosko. Met een beetje ge luk had er meer ingezeten voor de ploeg van Robbie de Muynck. Voor Aardenburg scoorden Tijl Toumois (1-1 voor rust) en Eric Dieleman (2-2). Hierna had de ploeg mogelijkheden om vaker te scoren, maar liet dat na. De oppo nent uit Bergen op Zoom schoot nog tweemaal raak. door Sjaak Sinke APELDOORN - Daan van Liere van de Goese atletiekvereniging AV56 is in Apeldoorn officieus Neder lands kampioen geworden bij de Indoorspelen in Apeldoorn. Van Liere verbeterde zijn persoonlijk record polstokhoogspringen met 45 centimeter naar 2.75 meter. Dat was goed voor de eerste plaats jon gens C eerstejaars. Femke Bun (RKHAV) pakte zilver bij het polshoog meisjes C eerste jaars met een verbetering van haar pr naar 2.50 meter. Finn de Leng (Dynamica) verbeterde zijn Zeeuws record polshoog jongens C naar 2.80 meter, wat goed was voor de vijfde plaats. Voorts was er een halve finale op de 60 meter horden voor De Leng en Kristin Baas (Delta Sport). C-ju- nior Melle Maas (AV'56) treedt steeds meer in de voetsporen van zijn vader, voormalig Nederlands kampioen verspringen, Frans Maas. Hij verbeterde zijn persoon lijk record naar 5 meter en 37 centi meter. Pelle Gelderblom (AV'56) bereikte de finale 60 meter jongens C twee dejaars met in de serie een tijd van 10.34 en in de halve finale van 9.80. In de finale liep hij 9.79, wat goed was voor de vijfde plaats en een verbetering van zijn pr met een halve seconde. Daarnaast liep hij een pr op de 60 meter naar 7-91. Het Splash Athletics C-junioren- team won brons op de 4x50 me ter. Het team bestond uit Gennaro Biswane, Lars Dirkzwager, Finn de Leng en Pelle Gelderblom. De D-junioren vielen niet in de medailles maar verbeterden wel flink wat persoonlijk records. door Lianne Meerman MIDDELBURG - Simon Edenburg zwom in Roosendaal een goede wedstrijd met het eerste team van DZK met winst op de 200 meter schoolslag in een prima tijd 2.21.10. Met deze tijd staat hij in de top tien van Nederland. Verder was er nog winst voor Romy Hoogendijk, Stephanie Rombout, Casper Zwier, Marloes van der Vlies en Ruden de Ridder. Door dit resultaat handhaaft DZK zich in de top tien van de A-klasse. In Vlissingen kwamen De Schelde 1 en DZK 2 als Zeeuwse clubs el kaar tegen. Josje van Houwelingen kwam sterk voor de dag met vier overwinningen. Ook Bas van Hou welingen, Cas van Vorstenbos, Christian de Die en Larissa Gelder land bezorgden De Schelde vele punten. Björn Scherbeijn zwom een Zeeuws record voor jongens onder 16 jaar op de 50 meter vlin derslag. De Schelde 1 staat met nog één wedstrijd te gaan in de top tien van de B-klasse. DZK 2 staat in de C-klasse in de onderste regionen en lijkt degradatie niet te kunnen ontlopen. Scheldestroom en ZC Koewacht ontmoetten elkaar in Oostburg. Opvallend in deze wedstrijd was het optreden van Ryan Verplanke. Vlak voor het NK Masters liet ze zien in goede vorm te zijn door vier Zeeuwse records onder 35 jaar te verbeteren. MIDDELBURG - Oemoemenoe maak te in de laatste competitiewed strijd gehakt van hekkensluiter RCE/PSV uit Eindhoven. Na een 49-o-voorsprong bij rust zegevier den de Middelburgers met 73-6. De titel in de "eerste klasse zuid is al lang en breed in het bezit van Middelburgse rugbyers. De thuisclub startte met de felle wind in de rug en binnen tien mi nuten leidde Oemoemenoe met 21-0, door tries van Danny Minder- houd, Devin Schutte en Joey Luit- wieler en drie conversions van Lau rent Legrand, die in de eerste helft op dit onderdeel geen enkele keer zou falen. Dimitri Hubrouck voer de de score met twee tries op tot 35-0, waarna de jeugdige Daniël van der Waal en Joey Luitwieler de zevenklapper in de eerste helft vervolmaakten: 49-0. In de tweede helft buitte RCE/PSV het windvoordeel zo waar uit om een klein overwicht te creëren en veteraan Mike Ver voort wist de stand met twee be nutte penalty-kicks een iets draag lijker aanzien te geven: 49-6. Daarna vond Oemoemenoe het welletjes. Daan Hartevelt en Devin Schutte voerden de voorsprong op 63-6. Laurent Legrand benutte bei de conversions en drukte ook nog een try. Het slotakkoord was voor Kevin Verkaik, die zijn eerste try van het seizoen scroorde. Eind stand: 73-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37