Serooskerke laat dure punten in Etten-Leur achter 21 Incident overschaduwt zege FC Dauwendaele 281 sport Nicole Geelhoed mag naar NK allround Zeeuwse turnsters scoren goed Terugkeer Thijs de Vos bij de regiokampioenschappen zorgt voor impuls dinsdag 24 januari 2012 W door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal blijft het de Zierikzeese trainer Eddie Kie- senberg maar tegenzitten. Seroos kerke kwam in een 'degradatie duel' met Internos niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Op de ranglijst blijft Serooskerke met twaalf punten uit veertien duels op de twaalfde plaats staan. Internos uit Etten-Leur heeft even veel punten, maar een slechter doelsaldo. DFS, dat na een 3-0-ach- terstand in de 84e minuut tegen Bruse Boys nog met 3-3-gelijkspeel- de, blijft hekkensluiter met een achterstand van drie punten. Yerse- ke-Arnemuiden, Terneuzense Boys- Zwaluwe en Duive- land-Klundert werden afgelast. Internos - Serooskerke 2-2: In het eerste halfuur was er een licht overwicht voor Serooskerke, maar de Walcherse ploeg kwam niet aan scoren toe. Een uitval van In ternos leidde tussen de 30e en 35e minuut tot de 1-0 van Tom Laurijs- EINDHOVEN - Schaatsster Nicole Geelhoed uit Zoutelande heeft zich zondag in Eindhoven gekwali ficeerd voor het Nederlands kam pioenschap allround voor junio ren A. Die titelstrijd is op 3, 4 en 5 februari in Alkmaar. De achttienja rige Walcherse werd in Eindhoven onder lastige omstandigheden zes de in de eindstand. Ze reed de 500 meter (43,65), de 1500 meter (2.11,91) en de 3000 meter (4.44,64). Ook de masters Adriaan Provoost Nieuwdorp blijft na de nederlaag vierde op de rang lijst met 21 puntenIn de strijd om de tweede-perio de moest de ploeg een pas op de plaats maken. sen. Twee minuten na rust leidde een solo van Alex lobse tot de ge lijkmaker. Uit een Walcherse coun ter zette Marlo Janisse Serooskerke vier minuten later op een 1-2-voor- sprong. De Brabanders gingen daarna alles-of-niets spelen, maar het was juist Serooskerke dat de kansen kreeg. Alex de Visser, Mi chael Simonse en Marlo Janisse lie ten de kansen op de 1-3 echter lig gen. In de 89e minuut kregen de mannen van Kiesenberg daarvoor de rekening gepresenteerd. Bij een counter stapte de Serooskerkse ver dediging verkeerd in. Rob de Waal strafte dat af en bepaalde de eind stand op 2-2. Dinteloord-SSV 6-1 (3-1). Willem van de Wegen 1 -0, Davey van Merrienboer 2-0, Dennis Weijers 2-1, Robert van Opdorp 3-1, Ivan Hoefnagels 4-1, Ro bert van Opdorp 5-1, Fane Mensah6-1. DFS - Bruse Boys 3-3 (0-1). Gerard Vogel 0-1 en 0-2, Johan Vroegindeweij 0-3, Anco van der Linde 1-3, Donadoni Warrenaar 2-3, Kevin Verboom 3-3 (strafschop). Rode kaart: 98. Johan Vroegindeweij (Bruse Boys). uit Domburg en Mare de Vrieze uit Brouwershaven zijn afgelopen weekend door de KNSB uitgeno digd om deel te nemen aan het NK masters dat op 12 en 13 februa ri gehouden wordt op de kunstijs baan in Utrecht. De Vrieze start in de categorie M30 en Provoost in de categorie M50. Laatstgenoemde zal ook deelne men aan het WK Sprint voor mas ters dat op 25 en 26 februari gehou den zal worden in Thialf in Hee renveen. Aan het einde van een week waarin veel over agressie op het voetbalveld gesproken en ge schreven werd, gaat het mis bij FC Dauwendaele-Nieuwdorp. Het duel in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal eindigt tumultueus en zal dus nog wel een staartje krijgen. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - FC Dauwendaele- Nieuwdorp (4-3) was lange tijd een gemoedelijke derby. Het spel van beide ploegen oogde niet al te best, maar de fraaie doelpunten vergoedden veel. Al die juweeltjes werden echter naar de achter grond gedrukt door een reeks van incidenten in de 94e minuut. Over wat er op dat moment pre cies in het strafschopgebied van Nieuwdorp gebeurde, hadden alle partijen een andere lezing. Een feit was dat Nieuwdorp-verdedi- ger Christepher Sint Jacoba in eens, als door een adder gebeten, volledig door het lint ging. Hij rea geerde ongewoon woest, kort na dat hij van scheidsrechter Piet van Hilst zijn tweede gele kaart had ge had. Hij moest door vier ploegge noten in bedwang worden gehou den, maar die konden niet voorko men dat hij op weg naar de kleed kamer nog een tikje uitdeelde aan Dauwendaele-speler Mart de Kroo. Aan de dollemansactie, te vergelij ken met die van FC Twente-voet- baller Douglas van bijna een jaar geleden tegen AZ, was een op stootje in het strafschopgebied van Nieuwdorp vooraf gegaan. Christepher Sint Jacoba en Dau- wendaele-spits Bram de Jong maakten trappende bewegingen naar elkaar. De Jong ging daarbij, enigszins theatraal, naar de grond. Vervolgens toonde de arbiter geel aan de Nieuwdorp-speler. De Jong werd niet bestraft. Na de wedstrijd verklaarde de scheidsrechter dat hij het na trappen niet had gezien en geel had gegeven voor „commentaar op de leiding". Daarmee gaf hij ook aan waarom De Jong geen prent kreeg. Volgens Sint Jacoba, die na afloop weer de rust zelve was, was hij niet zo giftig geworden vanwege de uitsluiting, maar vanwege de ra cistische opmerkingen die hij in de slotfase naar zijn hoofd geslin gerd had gekregen. „Ik liep al weg, maar op dat moment werden er al lemaal dingen tegen mij gezegd die echt niet konden. Dingen als 'kankerneger' en 'rot op asielzoe ker'. Toen draaide ik natuurlijk om. Mij was zwaar ongerecht aan gedaan. Rondom het veld van Dauwendaele staan allemaal bor den met de oproep om 'kanker' niet als scheldwoord te gebruiken en wat gebeurt er..." Nieuwdorp-trainer Ardian Leltaj viel zijn speler bij. „Wat hier ge zegd is, kan echt niet." Hij keurde de woedeuitbarsting van Sint Jaco ba niet goed, maar snapte het wel. Bij de thuisploeg werd al snel met klem ontkend dat er racistische op merkingen waren gemaakt. Mid denvelder Guus Toornstra noem de het 'waanzin' dat Nieuwdorp met een dergelijke verklaring was gekomen. „Wij hebben ons gedra gen. We hebben na afloop even met elkaar in de kleedkamer, geze ten en elkaar gevraagd: is er iets ge zegd? Dat bleek niet het geval. Waarom hij dan zo fel reageerde? Ik denk dat hij die rode kaart niet kon hebben." Scheidsrechter Van Hilst liet weten geen racistische opmerkingen gehoord te hebben. „In mijn rapport naar de KNVB kan ik daar dus geen melding van doen." Wel zal de Waalwijker mel den dat Sint Jacoba nog een tik gaf aan De Kroo. Volgens Sint Jacoba was De Kroo één van de Dauwendaele-spelers die onheuse opmerkingen hadden gemaakt. Door de Middelburgse ploeg wordt dat tegengesproken. Door de commotie kwam de over winning van Dauwendaele in de schaduw te staan. De ploeg van trainer Paul Telussa toonde veer kracht door drie keer een achter stand ongedaan te maken. En na de wegzending van Sint Jacoba hadden de Middelburgers ook nog de power om de 4-3 te scoren. De man van de wedstrijd was Jaap de Kroo. Hij had twee assists (één op zijn broer Mart en één op Peter van Gorsel) en een uiterst fraaie treffer. „Hij heeft ons er echt door heen gesleept", benadrukte aan voerder Jordy Sinay. FC Dauwendaele-Nieuwdorp 4-3 (1-1). 16. Martin Smaardijk 0-1, 28. Peter van Gorsel 1-1, 53. Teun Rent meester 1-2, 57. Mart de Kroo 2-2, 80. Martin Smaardijk 2-3, 86. Jaap de Kroo 3-3, 90+9. Peter van Gorsel 4-3. Scheidsrechter: P.C. van Hilst (Waal wijk). Rode kaart (2x geel): 90+4. Chris tepher Sint Jacoba (Nieuwdorp). Gele kaart: Noes Seitte (FC Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 120. BREDA - In Breda werd het start sein gegeven voor het nationale en regionale turnseizoen. Tijdens de regiokampioenschappen voor Zuid West Nederland vrouwen werd de eerste kwalificatieronde gehouden voor het landelijke cir cuit, de toestelfinales van de regio en de districtsfmale. In de derde divisie was de concur rentie groot en moest er sterk ge turnd worden om door te kunnen stromen naar de volgende ronde. Bij de jeugd niveau 6 streden 24 turnsters, waarbij de nummers één tot en met drie zich plaatsten voor de landelijke halve finale. Isa bel Provoost van MTV bemachtig de een ticket voor de halve finale. Zij greep het zilver. Clubgenote Mariëlle Tange bereik te ook de halve eindstrijd bij de ju nioren. Van de dertien aanwezige turnsters bleek zij de beste. Door haar gouden medaille zal ook Tan- ge op 24 en 25 maart in het Gro ningse Leek turnen. Imke van Schoonhoven (MTV) werd vierde bij de pupillen, het geen ook voldoende was voor de reis naar Leek. Zoe de Wilde van EMM Terneuzen won goud bij de pupillen 2 en kwalificeerde zich eveneens voor de halve finale in de derde divisie. Bij de senioren kwamen Nathalie Huigen van EMM en Denise Caljouw van At las Heinkenszand goed voor de dag met de tweede en vierde plaats als resultaat. Zondag beleefde de Turnschool Zeeland uit Vlissingen een uitste kende dag. De club greep diverse medailles en was grootverdiener in de eerste en tweede divisie. In de eredivisie was slechts één Zeeuwse deelneemster. Rachelle Hamels kwam bij de jeugd in actie en haalde een totaal van 39.250 punten. De zusjes Goedegebure hebben dit jaar besloten om in de eerste divisie uit te komen. Tot vo rig jaar turnde de tweeling op het hoogste niveau. In de eerste divisie bij de junioren werd Kelly Goede gebure eerste, terwijl Wendy Goe degebure de bronzen medaille mee naar huis nam. Goud was er ook voor Moira Jozwiak, Daniek Witlox, Minnah Sharifi en Daph ne Andriessen, terwijl Ilse van Rijs wijk de bronzen medaille won. Voor de districtsfinale waren in de diverse categorieën slechts zeven plaatsen beschikbaar. De Zeeuwse afvaardiging deed het lang niet slecht. De verenigingen EMM, THOR, Atlas, Forza Gymnastica Goes, Delta Sport en MTV bereik ten met de meeste turnsters de vol gende ronde en plaatsten zich voor de vele toestelfinales. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De eerste test hebben de handballers van De Graaf/Delta Sport zondag met verve door staan: 30-22-zege tegen Westlan- dia. Komende zaterdag is in Am sterdam tegen Aristos het vervolg. Trainer Rob de Vos beschouwt de duels als een serieuze test om weg te blijven van de onderste drie. Want daar ligt waarschijnlijk de scheidingslijn wie in de regioklas se mag blijven en wie niet. Limburger Jordy Loo zal het alle maal niet meer meemaken bij de Schouwse equipe. Komend week einde zit zijn Zeeuwse avontuur er na EMM en Delta Sport op. Hij gaat voor zijn studie naar Maas tricht. Het verlies van de talentvol le Limburgse opbouwspeler in de tweede lijn werd donderdag over schaduwd door de terugkeer van Thijs de Vos. Na ruim dertien maanden afwezigheid keerde het Schouwse talent voor het eerst weer terug op de velden. In het be- keravontuur werd het twee klas sen lager spelende Avanti op sim pele wijze uit het toernooi geknik kerd^^. „Het ging wel lekker", keek De Vos op tweemaal twintig minuten ballen terug. „Conditio neel heb ik nog een weg te gaan, maar sinds begin januari train ik weer mee met de groep." Ook over het vertrek van Loo wordt niet al te veel ophef ge maakt. Volgens Thijs de Vos is er voldoende kwaliteit binnen de groep om de aderlating op te van gen. Scores Delta Sport: Thijs de Vos 7, Guust Sluijs 6, Guido de Graaf 5, Jordy Loo 4, Jimmy Niemans 3, Tijs de Vos 2, Kenneth Mellaart, Ruben Bos en Jaco de Loof 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36