261 sport Serena Williams ontmaskert zichzelf Aanvaller Istvan Bakx voegt zich vandaag bij selectie Willem II Bouwman is klaar voor avontuur in Finland Waterpoloërs houden na zege zicht op Olympische Spelen Djokovic stuurt Hewitt naar huis dinsdag 24 januari 2012 door Barry van der Hooft DEN BOSCH - Istvan Bakx heeft een nieuwe club gevonden. De 26-jari- ge aanvaller kwam gisteren met zijn werkgever Racing Genk tot een definitief akkoord over ontbin ding van zijn contract, dat deze zo mer afliep. Bakx meldt zich van daag bij Willem II en zal bij de nummer zes van de Jupiler League vrijwel zeker een contract tot het einde van dit seizoen tekenen. Bakx kwam medio 2009 transfer vrij over van KV Kortrijk en teken de een driejarig contract bij Ra cing Genk. Zijn verblijf bij de Bel gische topclub liep uit op een te leurstelling. In zijn eerste seizoen kwam hij amper aan spelen toe en medio 2010 werd hij daarom voor een jaar verhuurd aan FC Den Bosch. Bij de start van dit seizoen meldde Bakx zich opnieuw in Genk, maar onder trainer Franky Vercauteren en diens opvolger Ma rio Been kwam hij opnieuw niet aan spelen toe. De Zeeuw mocht slechts spora disch met de eerste selectie mee- trainen, speelde nauwelijks wed strijden en wilde graag naar een andere club. Eind december liep hij vijf dagen stage bij Preston North End, onder de rook van Li verpool. Preston North End komt uit op het derde niveau in Enge- Istvan Bakx land. Kort na die bevredigend ver lopen stage werd de trainer echter ontslagen door de club en werd het stil. Vorige week klopte Wil lem II aan bij de aanvaller. Bakx meldt zich vandaag om 11.00 uur in Tilburg en hoopt dan de laatste details van zijn overeen komst te kunnen bespreken. Hij hoopt zo snel mogelijk aan te kun nen sluiten bij de selectie van Wil lem II. De Tilburgers willen zo snel mogelijk terug naar de eredivi sie en haalde daarom gisteren ook huurling Genaro Snijders van Vi tesse binnen. Saillant detail: aan staande zondag speelt Willem II de Brabantse derby tegen FC Den Bosch, de club waar Bakx vorig sei zoen nog voor speelde. Een rampzalig optreden. Zo om schrijft Serena Williams haar par tij tegen de Russische Ekaterina Makarova. Met de kansloze ne derlaag komt in de vierde ronde een einde aan een reeks van ze ventien zeges van de Amerikaan se op de Australian Open. door Marco Knippen MELBOURNE - Het verval laat zich niet langer camoufleren. Serena Williams is geenszins de speelster meer die anderen bij voorbaat haar wil oplegt. Dat de jager van weleer juist bij de Australian Open in een vroegtijdig stadium tot prooi werd gedegradeerd, geldt voor de Amerikaanse als een hard EINDHOVEN - De Nederlandse wa- terpolomannen hebben gisteren bij het Europees kampioenschap in Eindhoven de groepsfase afge sloten met een zege op Macedo nië. Oranje won het duel met 10-8 en eindigt zodoende als vierde in groep A. De waterpoloërs vervol gen vrijdag het toernooi. Het team kan nog maximaal als zevende ein digen. Nederland kwam in de eer ste periode op een 4-2-achter- stand, maar werkte die marge in de tweede fase weg: 2-0. In de laat ste twee kwarten maakte Oranje steeds een doelpunt meer (twee maal 3-2) dan de tegenstander. De waterpoloërs houden door de zege uitzicht op plaatsing voor het olympisch kwalificatietoernooi, aangezien de top negen op het EK een startbewijs ontvangt. In Melbourne tekende de jongste van de Williams-zussen immers voor haar meest indrukwekkende prestatiereeks in grandslamver- band. Down Under voltooide ze - na eerdere triomftochten tijdens de US Open (1999 en 2002), Ro land Garros (2002) en Wimbledon (2002) - in 2003 niet alleen het 'groot slem', bovendien ging ze er ook nog eens vier keer (2005, '07, '09 en '10) op herhaling. Maar de tijd dat resultaten uit het verleden een repeterende garantie voor het heden zijn, lijkt inmiddels tot een illusie verdampt. Natuurlijk kon Williams zich ver schuilen achter verzachtende om standigheden. In Brisbane raakte ze eerder deze maand geblesseerd aan haar rechterenkel, waardoor haar voorbereiding op de Australi an Open danig werd verstoord. So- KOOP VANDAAG OP SWEETDEAL.NL SWEETDEAL VAN DE DAG Geniet van een complete nagelbehandeling inclusief een set gel nagels en Nail Art voor maar €19,- bij Cosmo Nails in Goes. wieso had het haar al aan wed strijdritme ontbroken. Na de verlo ren fmale bij de US Open medio september had ze ervoor 2011 een punt achter gezet. Toch is niet alleen het beperkt aan tal partijen in de afgelopen twee jaargangen debet aan de terugval. Serena Williams lijkt domweg in de fase van haar carrière aanbe land waarin ze op haar retour is. Niet alleen wordt ze eind septem ber 31 jaar, daarnaast is ze alweer aan haar zeventiende profseizoen begonnen. Dat heeft zijn tol geëist, in dubbel opzicht. De blessures en pijntjes van de laatste jaren zijn weliswaar deels ingeleid door pure pech, maar dui den er ook op dat het lichaam niet langer elke inspanning tolereert. Daarnaast heeft de verzadiging toe geslagen. Ze ontkent weliswaar in alle toonaarden dat de honger is ge stild, maar geeft zelf steevast voer tot scepsis. De verplichte opofferin gen'die ze zich moet getroosten om het tij te keren, ontbreken bij de gewezen wereldranglijstaanvoer ster die al meermaals een gebrek aan beroepsemst is verweten. Williams teert in de herfst van haar loopbaan slechts op haar re putatie, die overigens bij menig een nog altijd angst inboezemt. De opponentes die zich echter geen schrik laten aanjagen, zoals de Russin Ekatarina Makarova die haar gisteren in de vierde ronde be dwong (6-2, 6-3), leggen steeds ge makkelijker de tekortkomingen bloot. Of eigenlijk ontmaskerde Willi ams zichzelf. Ze produceerde liefst 37 onnodige fouten, sloeg zeven dubbele fouten en leverde vijf keer haar opslag in. Dat zijn ontnuchte rende en veelzeggende statistie ken. „Rampzalig", noemde de ver liezer haar verweer, die in de rally de ballen eerder leek te aaien en te begeleiden dan ze op de tegen standster af te vuren. Maar wanho pen deed ze allerminst. „Ik kijk uit naar een volgend optreden. Ik weet dat ik veel beter kan. Het zou pas ernstig zijn als dat niet meer zo was." Wat Williams nog be weegt om nieuwe roem na te ja gen, valt moeilijk in te schatten. Is het de ontbrekende olympische ti tel in het enkelspel die haar voort stuwt? Het komende jaar zal ant woord op die vraag geven. Novak Djokovic bereikte als laatste de kwartfinales van de Australian Open. De Servische topfavoriet re kende in een zwaarder gevecht dan gedacht (vier sets) af met de Austra lische publiekslieveling Lleyton He witt. Die boog uiteindelijk met 1-6 3-6 6-4 3-6 voor de titelverdediger. Djokovic, die een optreden wacht tegen de Spanjaard David Ferrer, volgde Andy Murray die al na 49 minuten de baan afkon. Tegenstan der Michail Koekoesjkin uit Ka- zachstan gaf op met een heupbles sure. Murray had de eerste twee sets al met 6-1 gewonnen en leidde in de derde met 1-0. Hij neemt het nu op tegen Kei Nishikori. door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - De clubs moeten er nog uitkomen, maar Pim Bouw man gaat er vanuit dat hij de ko mende twee jaar in Finland speelt. De middenvelder uit Oost-Sou burg (20) verruilt NAC Breda voor Inter Turku. „Ik zie het helemaal zitten", vertelde hij gisteren. „Dat de club mij een tweejarig contract geeft, daar spreekt veel vertrou wen uit." Bouwman was afgelopen week op proef bij de door de Nederlander Job Dragtsma getrainde club. „Ik had hem nog nooit ontmoet of ge sproken", zei de middenvelder. „Maar in de communicatie is het wel makkelijk. Ik heb vorige week vier keer meegetraind en ook een oefenwedstrijd gespeeld tegen een Finse club. Ik speelde als linkshalf, maar de trainer heeft aangegeven dat hij me ook als 'nummer tien' wil gebruiken." Inter Turku werd in 1990 opge richt. Onder leiding van Dragtsma werd de club in 2008 kampioen. Afgelopen jaar - de Finse competi tie loopt van maart tot eind okto ber - eindigde de ploeg als tweede. Het niveau is Bouwman niet tegen gevallen bij Inter Turku. „Ik ver wachtte er niet al te veel van. Maar ik denk dat de ploeg niet onder hoeft te doen voor NAC. Ik zie het helemaal zitten en hoop aan spe len toe te komen. Want dat is de afgelopen jaren bij NAC te weinig gebeurd." Bouwman ging op zijn tiende jaar van RCS naar NAC en doorliep hele jeugdopleiding. In 2009 tekende hij een contract voor twee seizoenen, maar de echte doorbraak bleef uit. Pim Bouw man verlaat NAC met slechts twee eredivisieduels achter zijn naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34