Grote Bazar 50 zeeland 119 tilroeoptiek CAVOCi/ Beheerster start cadeau-shop in nieuw dorpshuis betaalbare brilmode Baptistengemeente houdt themadag Vossenman Mulder verzorgt avond Weerbaarheidscursus voor senioren Beeldjes beschilderen bij de Klepperhoeve Dow steunt 'kwaliteit van de leefomgeving' Q Korting brilmode contactlenzen OPRUIMING bij dinsdag 24 januari 2012 MIDDELBURG Nu Crijpskerke een nieuw dorpshuis in gebruik neemt, zet de gemeente Veere de oude gebouwen aan de historische kerkring te koop. Het is nog onduidelijk hoe het nu verder moet met de grote bazar die daar jaarlijks wordt gehouden. MIDDELBURG 'Vossenman' Jaap Mulder geeft op dinsdagavond 31 januari een lezing over de vos. Mulder is de maker van de film 'Rotvos'. Zelfheeft Mul der veel onderzoek gedaan naar le venswijze, voedselkeuze en even tuele schade van de vos. De presen tatie door Mulder is georganiseerd door Staatsbosbeheer in samenwer king met Natuurmonumenten en Stichting Het Zeeuwse Landschap. De avond begint om 19.30 uur in het Spiegeltheater. MIDDELBURG Stichting Welzijn Middelburg start op donderdag 2 februari met een weerbaarheidscursus voor senio ren. Naast zelfverdediging komen ook het verbeteren van het zelfver trouwen en houding en uitstraling aan bod. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten van anderhalf uur. De kosten bedragen 45 euro. voor meer informatie en Aanmeldingen kunt u bellen naar 0118-751435- Per e-mail kan dit via het adres cb@welzijnmiddelburg.nl Jacoline Sneltjes is niet alleen als beheerster actief in het nieuw multifuctioneel gemeenschapscentrum van Grijpskerke. Ze runt er ook haar eigen 'winkel van Ikkus', gespecialiseerd in handgemaakte cadeau-artikelen. foto Lex de Meester Eerst zag beheerster Jacoline Sneltjes het niet zo zitten: zo'n nieuw multifunctio neel gemeenschapshuis in een bui tenwijkje van Grijpskerke. Liever zag ze het oude dorpshuis aan de Kerkring opgeknapt. Maar toen ze de tekeningen voor de nieuwbouw eens goed bekeek, zag ze daarin ineens de mogelijk heden om haar grote droom te rea liseren; een dorpshuis beheren, met daarin haar eigen 'winkeltje van Ikkus'. Dat bestond al een tijd je als webshop. Maar nu dus ook in het echt. Woonburg was al van plan in het nieuw gemeenschapscentrum ook wat 'commerciële' ruimte te verhu ren. Jacoline kreeg gedaan dat daar plek voor werd gemaakt vlakbij haar horeca-afdeling. Daar ver koopt ze nu cadeau-artikelen, bijna allemaal handgemaakt, en af komstig van zestien mensen die speciaal voor haar winkeltje aan het werk zijn. Haar webwinkel loopt goed. Maar het is de vraag of ze daar nu nog voldoende tijd voor heeft. „Ik moet nu nog m'n ritme vinden. Als blijkt dat het me te veel wordt, dan kies ik voor de echte winkel. Want daarin sta je in direct contact met de mensen. En dat is natuurlijk het leukst." De Baptistengemeente in Middel burg houdt zaterdag 28 januari een themadag met Aad van de Sande. Het onderwerp dat 's morgens aan bod komt is 'De tegenwoordige tijd in het licht van de Bijbel', 's mid dags gaat het over 'Toekomst- ver(w)achting'. De themadag be gint om 10 uur vindt plaats in De Fontein aan de Kruitmolenlaan 70. Entree, koffie en thee zijn gratis, lunch zelf meenemen. MIDDELBURG Kinderboerderij de Klepperhoeve houdt woensdag 25 januari een schildermiddag voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Voor één euro mogen de kinderen een dieren beeld je van gips beschilderen en mee naar huis nemen. Voor vijftig cent mogen de kinderen een onbe schilderd beeldje meenemen. Loca tie: Kinderboerderij De Klepper hoeve, Meiveldpad 55. Tijd: 13.30 uur tot 15.00 uur. TERNEUZEN - Dow Terneuzen stelt opnieuw 100.000 euro beschik baar voor lokale projecten in Zeeuws-Vlaanderen en op Walche ren en Zuid-Beveland. Organisaties kunnen een plan in dienen en dingen zo mee naar een bijdrage van 20.000,15.000,10.000 of 5.000 euro. Voorwaarde is dat het project 'bij draagt aan de kwaliteit van de leefomgeving'. Een jury, met daar in onder meer wethouders van ge meenten en omwonenden van Dow, beoordeelt de aanvragen. Met het project wil Dow aantonen dat het bedrijf zich wil inzetten voor de regio. wij Kunneti /'declareren bij vele -mraverzekeraars op de complete bril ongeacht de prijs collectie 2012 en nieuwste generatie multifocale glazen walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl jgijtilroeop^-— |jy bjroeoptiek mode shirts v.a. 29,= sweaters v.a. 49,= jacks v.a. 98,= kolberts v.a. 98,= pantalons v.a. 59,= vesten v.a. 49,= Plein 1940 nr. 20 - Middelburg Tel. 0118 612508

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27