'Veel interesse in versmarkthar 'De biljarttafels lijken nu een stuk kleiner' 181 zeeland Rap-act De Formatie uit Goes wint HooilKoorts Rijkswaterstaat verhoogt 1,5 km Domburgs strand Sluiting van enkele operatiekamers in Terneuzens ziekenhuis dreigt Grijpskerke verhuist dinsdag 24 januari 2012 Grijpskerke neemt een multifunctioneel gemeenschapscentrum in gebruik. Dat herbergt niet alleen een dorpshuis met sportzaal annex toneelzaal, maar ook een jeugdhonk, horeca, een kapsalon en een cadeauwinkel. Het is daarnaast on derdeel van een woonzorgcomplex. door Theo Ciele MIDDELBURG - Voor het bouwen en uitbaten van een versmarkthal op Plein 1940 is veel interesse. Dat zei de Middelburgse wethou der Johan Aalberts gisterenavond. T. Tuinhof van architectenbureau TDH gaf gisteren aan de raadscom missie ruimte een presentatie van de plannen met Plein 1940. Eerder al had de raad besloten dat er een er een soort markthal moest ko men. In de hal zouden dan producten uit de streek verkocht moeten wor den. Tuinhof kwam met een plan voor een tamelijk smalle, maar lan ge markt. Een zuilen galerij die in de winter en 's avonds ook geheel of gedeeltelijk afgesloten kan wor den en waarvan de voorzijde onge veer op de rooilijn van het eerste pand van de Lange Viele loopt. Een klassiek model in een moder ne, strakke uitvoering. „Ontwikkelaars zijn enthousiast en ook de aanbieders van verse streekproducten zijn zeer geïnteres seerd", aldus Aalbert. Hij zei bin nen een half jaar met een uitge werkt plan te komen, compleet met de naam van de exploitant die de markthal voor eigen reke ning en risico gaat bouwen en ex ploiteren. En in tegenstelling tot de andere pleinen die op de schop zijn ge gaan en nog gaan, verwacht Aal berts dat Middelburg aan de vers markthal geld overhoudt. Gisteravond kwam ook de afwik keling van de bouwput aan de Zuidsingel ter sprake. Bij de com missieleden leefden veel vragen over de financiën. Volgens wethouder Albert de Vries is terugkopen van de put van Heijmans Bouw Zeeland pas een allerlaatste optie. Het zou de ge meente al gauw vier miljoen gaan kosten. HBZ en de gemeente willen er al les aan doen om alsnog op de put te bouwen: 36 woningen die hoog uit 3,5 ton mogen kosten. De par keergarage krijgt nog maar één laag, in plaats van de twee die in het vorige bouwplan voor 78 (du re) woning was voorzien. door Henk Postma GRIJPSKERKE - Zowat alle sociale ac tiviteiten liggen deze week stil in Grijpskerke. Want het dorp ver huist. Van het oude dorpshuis aan de Kerkring naar het nieuw multi functioneel gemeenschapshuis in Nimmerdor. Wat nog bruikbaar is, verhuist mee. Ook de twee biljarttafels. „Die lijken ineens een stuk klei ner", lacht administrator Jos Dek ker van de ouderensoos. Dat komt omdat ze op hun nieuwe plek in een zee van ruimte baden. Het nieuwe gemeenschapscen trum is niet alleen aanzienlijk gro ter, maar ook luxieuzer en moder ner dan Grijpskerke gewend is. Dat mag ook wel, zegt dorpsraad- voorzitter Ben Bommeljé. „Het oude dorpshuis voldeed niet meer. Toen dat bijna twintig jaar gele den werd opgeknapt, was dat geld verspillen aan achteruitgang. Zo verdween het podium, waardoor je er nauwelijks nog uitvoeringen kon geven." Het nieuw gemeenschapscentrum herbergt niet alleen een dorpshuis en een sportzaal, die ook als to neelzaal kan worden gebruikt, maar ook een jeugdhonk, een kap salon met massagehoek, horeca en een cadeauwinkel. Dat alles onder één dak met een woonzorgcomplex. Het is de be doeling dat er ook zorgvoorzienin gen in komen. Maar daarover zijn eigenaar Woonburg en de gemeen te Veere, die de gemeenschapsacco- modaties huurt en verhuurt, nog steeds in onderhandeling. Het hele complex is onderdeel van Nederlands eerste energieneutrale woonstraat. Dat betekent dat de ac- comodaties nauwelijks energie ver bruiken, en zelf zowat alle energie produceren die nog wel nodig is. Of dit het verblijfsklimaat, behalve milieuvriendelijk ook aangenamer maakt, moet nog blijken. Om de temperatuur deze dagen wat draaglijker te maken, heeft beheerster Jacoline Sneltjes er een kachel bij laten plaatsen. Die kan weer weg, verwacht ze, zodra alle bouwwerkzaamheden achter de rug zijn. Het woonzorgcomplex is pas over een paar maanden af Maar het ge meenschapscentrum wordt al vol gende week, op woensdag 1 februa ri, in gebruik genomen. Groot feest is het dan nog niet. Dat vindt op z'n vroegst eind maart plaats. Maar vaste gebrui kers als de basisschool, sportclub Duo en de ouderensoos zullen vol gende week niet zonder enig sere- monieel hun intrede doen. Jeugd natuurclub De Vleermuis gaat er de avond tevoren, dinsdag 31 janua ri, alvast in lawaaistoet heen. VLISSINGEN - De rap-act De Forma tie uit Goes heeft voor de tweede keer de titel HooilKoorts HipHop act van het jaar op zijn naam ge schreven. De teksten en de samen werking tussen de twee rappers vielen het best in de smaak van de HooilKoorts jury. Rappers Christian van Zweden en Thomas Meissner kwamen afgelo pen vrijdag naar De Piek in Vlissin- gen voor de prolongatie van de ti tel die ze in 2010 ook al binnen haalden. Vorig jaar deden ze niet mee. De jury, met leden van* de groep Nul Elf Acht en Bas de Meier (in 2005 met BdMentertainment win naar in alle categorieën), gaf aan dat alle acht deelnemende acts meer kwaliteit hadden dan bij eer dere edities. „HipHop in Zeeland komt nu toch echt van de grond", zo luidde het commentaar van de jury- Met het bezoek aan De Piek heeft HooilKoorts een stap gezet om Walcherenbreed te gaan. Het po diumproject van de Jeugdraad Veere gaat voor de finale van nieu we bands vrijdag 20 april ook nog naar De Spot in Middelburg. Voorafgaand aan die finale wor den nog voorronden gehouden. Die vinden deze maal wel weer plaats binnen de grenzen van de gemeente Veere. De volgende ron de met nieuwe en jonge bands is op vrijdag 3 februari in Tramzicht in Domburg. DOMBURG - Rijkswaterstaat begint volgende maand met het ophogen van anderhalve kilometer strand bij Domburg. Het strand tussen de golfbaan en de watertoren krijgt een extra laag zand. Het werk gaat op 20 februari van start Aannemer Van den Herik brengt met zijn zandzuiger Christophor- us in totaal 250.000 kubieke meter zand aan. De voorbereiding en de aanvoer van het benodigde materi eel is inmiddels van start gegaan. Vóór 1 juli 2012 moet het werk ge reed zijn. Op vrijdag 3 februari om 10.00 uur is in het gemeentehuis in Dom burg een openbare informatiebij eenkomst over deze kustverster- king. Bij het plaatsen van strand huisjes zal volgens Rijkswaterstaat rekening gehouden moeten wor den met de zandsuppletie. De Stichting Strandexploitatie Wal cheren zorgt voor de afstemming. De suppletie begint ten westen van strandpaviljoen De Oase en gaat dan daar oostwaarts tot de wa tertoren. Van begin mei tot half juni gaat het van De Oase in weste lijke richting. Op plaatsen waar ge werkt wordt, is een stukje van het strand niet toegankelijk voor het publiek. De suppleties maken deel uit van het kustlijnzorgprogramma van Rijkswaterstaat. Door zand voor de kust en op het strand aan te brengen zorgt Rijks waterstaat ervoor dat de kustlijn in stand blijft. door Wout Bareman TERNEUZEN - Zorgstichting Zorg- Saam Zeeuws-Vlaanderen dreigt enkele operatiekamers in het Ter- neuzense ziekenhuis te moeten sluiten vanwege een chronisch ge brek aan voldoende gekwalificeerd personeel. Pogingen om dat personeel te wer ven in Vlaanderen en de opleidin gen op elkaar af te stemmen, stui ten op bezwaren bij de Vlaamse ziekenhuisdirecties. Ook in Vlaan deren kampen de ziekenhuizen met een tekort aan goed opgeleid 'operatiepersoneel'. Daarom verzet ten de directies zich tegen het 'wegkapen' daarvan. Op initiatief van Zeeuws Statenlid Johan Robe sin. (Partij voor Zeeland) zocht de Scheldemondraad - het overleg platform van Zeeland, Oost- en West-Vlaanderen) de afgelopen maanden naar oplossingen, vooral gericht op het gelijktrekken van de opleidingen in Vlaanderen en Ne derland. Dat leverde tot nu toe niets op. Robesin: „ZorgSaam is momenteel uiterst succesvol in de markt. Het leidt tot een toestroom van patiën ten, ook van boven de Westerschel- de en elders uit het land. Maar op deze manier dreigt het ziekenhuis de dupe te worden van z'n eigen succes. De opleiding van operatie- assistent in Nederland en die in Vlaanderen wijken erg van elkaar af Ik vond dat die juist beter op el kaar moeten worden afgestemd, maar de Vlamingen willen daar voorlopig niet aan. Dat is jammer, want door het gebrek aan voldoen de gekwalificeerde krachten en de groeiende vraag, ontstaan er lange re wachtlijsten." Tijdens de periodieke vergadering van de Scheldemondraad stond de kwestie opnieuw op de agenda. Er werd trouwens lang gepraat over de ellende rond de grensarbeiders, waarvoor de regelgeving maar niet kan worden gestroomlijnd. Ook de Jeugdnatuurdub, hier op inspectie bij de Paddenpoel, verkast naar het nieuwe dorpshuis, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26