buitenland 19 weekendcompany' Finland maakt zich op voor nieuwe wind Chinezen blijven op Saab azen n Gewonden bij kettingbotsing 'Liga wil langer waarnemen in Syrië' Zangeres Etta James (73) overleden Megastallen in Duitsland ter discussie Voorjaarscruise NOORD-NEDERLAND KRAS,NL Hoger beroep in Stemming omstreden homo-proces Maleisië internetwet uitgesteld Zelfdodingen op spoor in België vooral een Vlaamse kwestie 2 nachten in 4-sterrenhotel Duitsland! 0900 700 7004 www.weekendcompany.nl zaterdag 21 januari 2012 CAIRO De Arabische Liga wil de waarne mersmissie in Syrië verlengen en uitbreiden. De meeste landen die lid van de liga zijn, willen echter geen troepen naar Syrië sturen, zo als Qatar had geopperd. Dit heeft een anonieme functionaris in Cai ro, zetel van de Liga, gezegd. Syrië zou geen problemen hebben met een verlenging van een maand. LOS ANGELES De Amerikaanse rhythm-and-blues- zangeres Etta James is overleden. Ze stierf aan een longontsteking. Dat heeft haar manager gistèren ge zegd. James leed ook aan leukemie, dementie en hepatitis C. Ze zou woensdag 74 zijn geworden. Etta Ja mes is vooral bekend van de liedjes The Wallflower, At Last en I Just Want To Make Love To You. BERLIJN Dë bouw van grote stallen komt nu ook in Duitsland ter discussie te staan. In heel Duitsland moet een verbod komen, zeiden de mi nisters van Landbouw van deelsta ten Rijnland-Palts en Noordrijn- Westfalen gisteren bij een land- bouwexpositie in Berlijn. De Duit se boerenbond heeft gezegd zich fel te verzetten tegen de plannen. Etta James CLOPPENBURC - Chaos op de Duitse snelweg A1. Daar vond gisteren rond het middaguur een grote kettingbotsing plaats. Ongeveer vijftig auto's en vrachtwagens botsten op elkaar ten zuidwesten van Bremen. Meerdere mensen raakten zwaargewond. De oorzaak voor de kettingbotsing is nog onduidelijk. De eerste aanrijding was bij de afrit Cloppenburg. foto Michael Bahlo/EPA door onze correspondent Tom Buurman De Finnen kiezen morgen een nieuw staatshoofd. De gedoodverfde favoriet is Sauli Niinistö van de centrum rechtse Nationale Coalitiepartij. Daarmee zal er een andere politie ke wind gaan waaien in het presi dentiële paleis. Links heeft afgedaan. Volgens de recente peilingen hangt nog maar 10 procent van de Finnen die poli tieke richting aan. Sauli Niinistö (63) is pro-EU. De voormalig minister van Financiën en vicepresident van de Europese Investeringsbank staat mijlenver voor in de peilingen. Door zijn er varing in de politieke en financiële wereld zien veel Finnen hem als de juiste man om Finland door economisch turbulente tijden te loodsen. Om te winnen heeft Niinistö echter een absolute meer derheid nodig. Mocht geen van de acht kandidaten meer dan 50 pro cent van de stemmen halen, dan vindt er op 5 februari èen tweede ronde plaats tussen de twee kandi daten die morgen de 'meeste stem men halen. Pekka Haavisto (Groene Alliantie) maakt overigens een goede kans het op 5 februari te mogen opne men tegen Niinistö. Hij moet dan wel Paavo Vayrynen (Centrumpar tij) voor weten te blijven. De twee zijn in een nek-aan-nekrace ver wikkeld. Timo Soini, leider van de nationa listische Ware Finnen - die bij de parlementsverkiezing vorig jaar 19 procent haalde - zit de twee op de hielen. Riviercruise per MS Prinses Christina 4 dagen/3 nachten inclusief alle maaltijden Vertrek: 6,13, 20 en 27 april Ontdek Noord-Holland in volle bloemenpracht! Het comfortabele MS Prinses Christina vaart in het voorjaar vanuit onze sfeervolle hoofdstad Amster dam naar de monumentale VOC-stad Hoorn. Boven dien is een bezoek aan het schitterende bloemenpark de Keukenhof inbegrepen! Vorig jaar was deze cruise in mum van tijd volgeboekt, dus boek snel! Zie www.kras.nl/32746 waarom zou je meer betalen KUALA LUMPUR WASHINGTON Justitie in Maleisië is gisteren in ho ger beroep gegaan tegen de vrij spraak van een oppositieleider, die was verdacht van homoseksuali teit Homoseksualiteit is verboden in het overwegend islamitische Ma leisië. Anwar Ibrahim (64) zou een relatie hebben gehad met een man nelijke assistent, waarvoor hij 20 jaar celstraf had kunnen krijgen. De Amerikaanse Senaat stelt de stemming over controversiële wet geving tegen onlinepiraterij uit De stemming over de Protect IP Act zou dinsdag zijn, maar is uitgesteld 'in het licht van de recente gebeur tenissen', aldus de Democratische voorzitter Harry Reid gisteren. Wikipedia en Google leidden woensdag een actie tegen de wet. DEN HAAG - Het Amerikaanse auto concern General Motors (GM) is vastbesloten Saab te laten dood bloeden. De Amerikanen slaan steeds hardere taal uit, terwijl het Chinese Youngman en een Turkse partij pogingen doen het failliete Zweedse merk in te lijven. Tot nu toe blokkeerde GM alleen de verkoop aan Chinese geïnteres seerden. Nu zegt GM, niemand een licentie te geven voor de pro ductie van de nieuwe modellen 9-4X en 9-5. Voor een eventuele ko per blijft alleen het tien jaar oude model 9-3 over om te bouwen. En de ontwikkeling van een nieuwe Saab kost minstens twee jaar en ve le honderden miljoenen euro. De Chinezen hebben een plan om de boycot van GM te omzeilen. Ze willen Saabs maken, maar onder delen en de motoren en versnel lingsbakken elders betrekken. Zo dat ze geen inbreuk maken op de technologische patenten van GM. Rachel Pang, de directeur van Youngman, biedt 570 miljoen euro voor Saab en belooft eenzelfde be drag te steken in de ontwikkeling van nieuwe modellen. Investeringsmaatschappij Bright- well Holdings wil Saab in Turkse handen brengen. Turkije is een groot autoproducerend land, maar de fabrieken bouwen voor buiten landse fabrikanten. De Turkse pre mier Erdogan droomt al jaren van een eigen automerk, om de groots heid van Turkije glans te geven. BRUSSEL - Het aantal zelfdodingen langs het Belgische spoor is in 2011 met 20 procent gestegen. Infrabel, de beheerder van de spoorwegin frastructuur, maakte de cijfers voor het eerst publiek. Infra- bel-woordvoerder Frédéric Petit: „De stijging van zelfdoding was vo rig jaar zo opvallend dat we na overleg met hulporganisaties beslo ten hebben de cijfers publiek te maken." Het blijkt vooral een Vlaams feno meen, 70 procent van de zelfdodin gen gebeurt daar. In West-Vlaande- ren stonden vorig jaar 32 treinen stil vanwege een zelfdoding, in Oost-Vlaanderen 31 en in Antwer pen 28. In de provincies Namen (12), Luik (7) en Limburg (8) ligt het aantal flink lager. Zelfdoding ligt in België 1,5 keer hoger dan het Europees gemiddel de. ,22 Januari 2012 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Parkhotel Schloss Hohenfekl Even buiten Miinster gelegen Gratis sauna en zwembad Verhiijf tot 14 april 2012 Van £4>5t=" 44,- pp Reserveren via: 0,25 p.m.) "Exd. reserveringskosten 12.50 per boeking. Let op! Alleen op 22 januari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9