de ndernemerjrif DE STOEL i lB zaterdag 21 januari 2012 Op zaterdag 18 februari verschijnt de 'Haven-Vlissingen' special 5 LJ cB Tekst: Henk van de Voorde Fotografie: Mark Neeiemans Naam; Frank de Vleesschauwer (53). Functie: advocaat mede-eigenaar Brugge de Vleesschauwer van Hevele Advocaten/ Mediators Bedrijf: advocatenkantoor Brugge de Vleesschauwer van Hevele Bijzonderheden: Brugge de^Vleesschauwer van Hevele, met kantoren in Temeu- zen en Oostburg, is een algeme ne rechtspraktijk van meerdere advocaten die allen hun specifie ke deskundigheid in huis heb ben. Mr Sjaak Brugge is gespecia liseerd in huurrecht en jeugdstraf recht. Mr Frank de Vleesscha uwer is deskundig op het gebied van personen- en familierecht/mediation Wanneer bent u het meest in uw element? Als ik het gedo seerd druk heb, goe de resultaten boek en mensen me we ten te waarderen. Als u niet bij Brug ge de Vleesscha uwer van Hevele werkte, dan..? Zou ik autoverkoper in een garagebedrijf zijn. Dat wilde ik name lijk als kind altijd wor den; of architect, dat lijkt me ook een prach tig beroep. Waar komt u uw stoel voor uit? Voor een gezellig week endje weg. Dat hoeft dus niet ver van huis te zijn, bij voorbeeld Amsterdam of Maastricht. Samen de stad verkennen, een etentje, een wijntje: heerlijk. Je bent dan even in een heel andere we reld en je kunt er vervolgens weer volop tegenaan. Wat is uw ambitie? Kwaliteit blijven leveren en verder optimaliseren. Groei is voor ons geen doel op zich, met name omdat we altijd spe ciale aandacht willen hebben voor de mens achter de zaak. kening van alimentatie en de fisca le aspecten. Het is essentieel dat eerst het verleden goed wordt afge sloten oni vervolgens zoveel moge lijk als gelijkwaardige partners af spraken te kunnen maken voor de toekomst. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Na het Jansenius Lyceum in Hulst heb ik Nederlands Recht gestu deerd aan de Universiteit van Til burg, toen nog Katholieke Hoge school Tilburg geheten. Ik liep sta ge bij de NCB in Tilburg en schreef een scriptie over water schapsrecht. Dat bleek een ingang voor mijn eerste baan per 1 juni 1985 bij het voormalige Water schap de Drie Ambachten in Ter- neuzen. Na bijna twee jaar maakte ik de overstap naar de advocatuur. Ik ben bijna 25 jaar geleden begon nen als stagiair bij Vioen Wie- land. Welke stoel heeft u het meest gevormd? Met name het kantoor van Guido Vioen heeft me de fijne kneepjes van het vak bijgebracht, hoewel in die tijd de begeleiding van sta giaires lang niet zo intensief was als nu. Je werd gelijk in het diepe ge gooid, je werd meteen naar zittin gen gestuurd. In die stageperiode kreeg je alles voor je kiezen en moest je zelfstandig belangrijke be slissingen nemen. Het is een goede leerschool geweest. Veel, ik ben er dagelijks mee be zig. De advocatuur is veeleisend en ook buiten kantooruren laat het werkje niet los. Anderzijds is het niet zo dat ik bepaalde proble men mee naar huis neem, maar za kelijk en privé kun je ook weer niet strikt gescheiden houden. Als het er op „aankomt, staat mijn ge zin wel op de eerste plek. Lijdt u onder de crisis? Noch persoonlijk, noch zakelijk. De advocatuur is minder conjunc tuurgevoelig dan het notariaat en de makelaardij. We merken zeker geen terugval in de uitoefening van onze kerntaken adviseren en procederen. Zo lang er mensen zijn, zijn er ook problemen waar advocaten zich over moeten bui gen. dat enkele jaren terug nog 75 euro was. Tevens zijn de griffierechten van de rechtbank verhoogd. Als ad vocaat moetje tegenwoordig ook overal zelf achteraan, waarbij je soms van het kastje naar de muur wordt gestuurd. Wanneer komen we uit deze crisis? Ik zou het echt niet weten. Het is ieder geval zaak dat de begroting op orde komt en de staatsschuld wordt teruggedrongen bij zwakke EU landen als Griekenland, Italië, Spanje en Portugal. Hoe bevalt deze stoel? Prima, ik zit hier op mijn eigen stek, waar ik mijn vrije tijd door breng met familie en vrienden. Ook p op kantoor bevalt I mijn stoel uitste- 'f kend. Je hebt con- stant te maken met nieuwe uitdagingen en andere mensen. Fa milierecht is leuk, maar niet altijd een voudig. Het gaat vaak gepaard met emoties, terwijl wij de zakelijke kant moeten benade ren. Wij hebben als ad vocaat ook een luiste rend oor voor het emo tionele. We geven de cliënten de ruimte om hun verhaal kwijt te kun nen als ze daar behoefte aan hebben. Ik vind het be langrijk om inlevingsver mogen te hebben zodat de mensen zich beter op hun gemak voelen. Als advocaat ben je een vertrouwensper soon, daarom is met name het eerste (gratis) kennisma kingsgesprek erg belangrijk. Bij een scheiding komt veel kijken. Bijvoorbeeld het ma ken van een ouderschapsplan (zorgregeling voor de kinde ren) en een echtscheidingscon venant met daarin de vermo gensrechtelijke afwikkeling van de boedelbestanddelen, de bere Wat betekent het bedrijf voor u? Hoe moeilijk is ondernemen in deze tijd? Dat valt wel mee, al wordt de re gelgeving waar je als kantoororga nisatie aan moet voldoen steeds stringenter. Vanuit de Orde van Advocaten en de Raad voor de Rechtsbijstand komen ei* steeds meer bureaucratische eisen. De ge financierde rechtsbijstand van de overheid is flink op de schop ge gaan. Het toelatingsbeleid is meer een afwijzingsbeleid geworden. Gefinancierde rechtsbijstand is nog slechts mógelijk bij een gezinsinko men tot ongeveer 34.000 euro bru to per jaar of tot circa 22.000 euro bruto per jaar bij een eenpersoons huishouding of alleenstaande ouder. Bovendien is de eigen bij drage minimaal 125 euro, terwijl Waarover piekert u? Ik ben opgewekt van nature en heb geen last van negativiteit. Het enige waar ik wel eens over pieker is om alles te plannen, om de logis tiek te stroomlijnen. Afspraken na komen is een belangrijke pijler waarop onze praktijk is gegrond vest en dat willen we graag zo hou den. De cliënt waardeert het als je terugbelt en duidelijk bent, zelfs als je met een minder positieve boodschap moet komen. Je moet open en eerlijk zijn en geen valse hoop geven; geen beloften doen die je niet waar kan maken. Door je dagelijkse praktijk merkje terde ge hoe goedje het zelf als vader hebt. Door de problemen van an deren besef je des te meer dat een stabiel gezin de hoeksteen van de maatschappij is. Je wordt op je werk dagelijks met de neus op de feiten gedrukt. Ik zie van dichtbij wat de gevolgen kunnen zijn van een scheve balans tussen werk en privé.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95