zwaartekracht0 voor professionals door professionals De professionals van Zwaartekracht zwaarte krachf groep Eigenzinnig, vasthoudend, grensverleggend: zo karakteriseren ondernemers Albert Besuyen en Edwin Advocaat zichzelf en hun bedrijf, dat ze de naam Zwaartekracht gaven. Hun team van professionals vormt de ultieme Zeeuwse vraagbaak voor elk type ondernemer (ZZP'ers incluis) werkgever en werknemer. Albert Besuyen werkte 13 jaar als zelfstandig ondernemer en daarna vier jaar bij een internationale bank; eerst als adviseur, vervol gens als manager en uiteindelijk als zakelijk specialist. 'Gaandeweg ontdekte ik waar mijn kracht lag', vertelt Besuyen, 'en besloot voor mezelf te beginnen. Mijn collega Edwin Advocaat bleek met het zelfde idee rond te lopen. Onze bedrijfsplannen sloten perfect op elkaar aan en we besloten samen te gaan werken, met Zwaartekracht als resultaat.' Binnen Zwaarte kracht is Besuyen professional in de ondersteuning op commercieel gebied. Ik ben er voor werkne mers en voor werkgevers die, in welk opzicht advies nodig hebben. Bijvoorbeeld over het op de rails krijgen, dan wel houden van hun bedrijf. Ik breng kansen en moge lijkheden in kaart en help deze te implementeren. Daarnaast heb ik grote affiniteit met PR Commu nicatie, met als doel het zo goed mogelijk in de markt positioneren van een bedrijf.' Expertises Edwin Advocaat was bij de zelfde bank particulier adviseur; hypo theekspecialist en accountmanager vermogende relaties. Voorafgaand aan de start van Zwaartekracht, in 2009, ontwikkelde hij een in novatieve aantrekkelijke bedrijfs- constructie voor ZZP'ers. Eind 2010 keurde de Belastingdienst zijn plan goed. 'Sindsdien vormt deze constructie de basis van mijn kernactiviteiten, samen met perso neelsbemiddeling voor hoofdzake lijk technische functies.' Inmiddels hebben Besuyen en Advocaat een selecte groep zelfstandig onderne mers met een specifieke expertise om zich heen verzameld, om hun klanten een zo breed en flexibel mogelijk dienstenpakket te kunnen bieden. Zakelijk én particulier advies In beginsel richtte Zwaartekracht zich op uitzenden en detacheren, werving en selectie, pay rol ling en ondernemersadvies. Inmiddels is het aantal diensten en vestigingen verder uitgebreid en is Zwaarte kracht tevens actief op het gebied van accountancy en administratie, personeelsbemiddeling in de zorg, particulier advies, Expert-Plus en coaching. Het bedrijf houdt zich bezig met letterlijk 'alles wat te maken heeft met ondernemen en werken, maar ook met daaraan gerelateerde particuliere aspecten. Advocaat: 'Ook bij heel specifieke vraagstukken - bijvoorbeeld als een werknemer voor zichzelf wil beginnen of een zelfstandige in loondienst wil treden - voorziet Zwaartekracht in passende, per soonlijke advisering. Albert en ik hebben aan den lijve ervaren wel ke pieken en dalen je kunt ervaren bij een dergelijke switch.. Met die kennis kunnen onze klanten hun voordeel doen.' Internationaal In samenwerking met OCSS, on derdeel van IMOS uit het Spaanse Vigo levert Zwaartekracht ook hoogopgeleide Spaanse technici, waaronder lassers en ijzerwerkers. De Spaanse werknemers worden in het eigen opleidingscentrum geschoold en gecertificeerd naar wensen van dé klant. Bruisende bron van ideeën Zwaartekracht heeft een heel divers klantenbestand, van uitzendkrach ten en ZZP'ers tot grote multinatio nals, elk met hun eigen, specifieke vraagstukken. Zwaartekracht be schikt daarom over uiteenlopende professionals, voor alle mogelijke soorten rechtspersonen. Zij zijn al tijd op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen binnen hun vak gebied, onder andere door mid del van, in een aantal gevallen verplichte, permanente educatie. Maar, zo vult Besuyen aan, 'vooral- de synergie tussen de verschillende professionals en hun activiteiten draagt bij aan het voortdurend voe den van datgene wat Zwaartekracht in essentie is: een altijd bruisende bron van ideeën en adviezen. Onze professionals weten elkaar te vinden, wisselen belangrijke infor matie uit en vormen zo een gewel dig energieke denktank. Zij hebben een paar belangrijke karakteristie ken gemeen: ze denken uitsluitend in mogelijkheden en oplossingen en ze zijn gedreven, voor de klant, zichzelf en elkaar.' Alle Zwaartekrachtprofessionals werken door heel Zeeland met fy sieke vestigingen in Goes, Terneu- zen en Renesse. Van links naar rechts: Floyd Latumeten Manager techniek Pernette van der Werff-Masson Internationaal coach Han van Sighem Administrateur John Stijns Ondernemersadviseur MKB Willy van Leeuwen Financieel adviseur Zeeuws-Vlaanderen Marja Krans Manager Zorg Jan Kosters Ondernemersadviseur grootbedrijf en visserij Frank Kol ij n Accountant ArianneTange Consulent personeelsbemiddeling Zorg Yvonne Wagenaar Loopbaancoach Expert-Plus Albert Besuyen Directeur eigenaar Edwin Advocaat Directeur/ eigenaar Beatrixlaan 20 4461 PN Goes 0113 269764 info@zwaartekracht.com www.zwaartekracht.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 90