is de creatiefste van Zeeland DKV Private matters zaterdag 21 januari 2012 Goes was maandag 9 januari 'the place to be' voor ondernemend Zeeland. Theater de Mythe was het epicentrum van de traditione le Nieuwjaarsbijeenkomst van de Kamer van Koophandel Zuid west- Nederland. Hoogtepunt: de bekendmaking van de creatief ste ondernemer van Zeeland. De winnaar: OMODA uit Zierikzee. Tekst: Loes van der Hoeven GOES - Vast onderwerp van het pro gramma is de bekendmaking van de Prijs Creatief Ondernemerschap van de Kamer van Koophandel. Voor de dertigste keer alweer loopt er in Zee land een ondernemer juichend van het podium af omdat hij is gekozen tot meest creatieve ondernemer. Dit jaar waren dat de directeuren van OMODA Schoenen uit Zierikzee. Uit handen van Chris Rutten ontvin gen Wilhelm en Lourus Verton een bronzen sculptuur van de Zeeuwse kunstenares Veronie Rens en een oor konde. OMODA Schoenen is een ke ten van dertien schoenwinkels in bijna alle grotere plaatsen in Zuid west-Nederland. OMODA is de grootste online retailer van merk- schoenen in de Benelux en zet kwali teitsschoenen onder eigen naam in de markt. De bedrijfsformule kenmerkt zich door klant- en servicegericht heid en het voeren van een bij de nieuwste modetrends aansluitend as sortiment. De bouw van nieuw, veel ruimer bedrijfspand op het Business Park in Zierikzee maakt verdere groei mogelijk. De twee andere genomineerden Mur- re Techniek uit Krabbendijke en de Automotions Groep uit Goes ontvin gen eveneens een oorkonde. Nieuw Contact Het thema van de nieuwjaarsbijeen komst 'Nieuw Contact' was bewust gekozen. "De wereld is zo veranderd dat wij op een andere manier contac ten moeten leggen. Zeker in het za kendoen. Ons advies is: Koester uw Feest als bekend wordt wie de dertigste ondernemersprijs wint. tie volle zalen. bestaande contacten en relaties, maar ga vooral op zoek naar nieuwe contac ten en nieuwe relaties. Laat u inspire ren door anderen", was de boodschap van Chris Rutten, voorzitter van de Kamer van Koophandel Zuid- west-Nederland. De meer dan zeven honderd gasten kregen naast een hap je en een drankje een drietal interac tieve, inspiratiesessies aangeboden: 'Onderneem met liefde', 'Het einde van winkels' en 'Uniek netwerken'. Bijeenkomsten die de deelnemers di verse mogelijkheden boden om in contact te komen met interessante par tijen, die contacten te onderhouden en ervoor te kunnen zorgen dat deze contacten klanten kunnen worden. Chris Rutten haalde in zijn nieuw jaarsboodschap nog even aan dat ze ker in deze zware tijden de Kamer van Koophandel overal nog goed werk kan doen. "De Zeeuwse econo mie is voor een belangrijk deel afhan kelijk van buitenlandse investeerders en die hebben een ander belang bij de regio dan Nederlandse aandeelhou ders. Dat blijkt des te meer bij het fail lissement van aluminiumsmelter Zal- co. Als er geen doorstart plaatsvindt, zal dat de medewerkers treffen en zal het tevens grote gevolgen hebben voor de toeleveranciers van het be drijf. Het is dan ook zaak, ons meer te richten op onze eigen belangen. De Kamer van Koophandel zal daar bij een inspirerende rol spelen, met name op kansrijke sectoren, zoals lo gistiek, biobased economy en retail leisure. Sectoren die van niet te onder schatten waarde zijn voor de Zeeuw se economie en die moeten bijdragen aan een stevigere economische struc tuur. In beperkte mate zullen wij tijd vrijmaken voor andere economische thema's en sectoren. Wij hebben prio riteiten moeten stellen, omdat de Tweede Kamer onlangs akkoord is ge gaan met het voorstel van Minister Verhagen tot een aangrijpende aanpas sing van het takenpakket van de Ka mers van Koophandel. Deze gaat ge paard met forse bezuinigingen, die een nog scherpere focus vragen van de Kamers van Koophandel op wat zij voortzetten en waarmee zij stop pen." Positief Met betrekking tot de logistieke sec tor noemde de voorzitter de volgen de positieve ontwikkelingen. De groei van 6 procent in 2011 van de goederen op- erï overslag in het werk gebied van Zeeland Seaports en de ambitie van de Zeeuwse zeehavens om tot het jaar 2020 met ruim 40 pro cent te groeien. De bouw van de Sluiskiltunnel en verbreding van di verse cruciale wegen en de realisatie van de tweede zeesluis in Terneuzen voor dat jaar, spelen daarbij een be langrijke rol. De Kamer van Koophandel ondersteunt de prioriteit van Zeeland Seaports aan de containerisatie van de Zeeuwse zeehavens door hierbij het logistieke midden- en kleinbedrijf meer te betrekken en het ondernemerschap in die sector te stimuleren. Rutten over de omschakeling naar de zogenaamde 'biobased economy', of wel het gebruik van groene in plaats van fossiele grond- en brandstoffen en van rest- en afvalstoffen als grond stoffen voor nieuwe producten: "Sa men met bijvoorbeeld Economische Impuls Zeeland, de provincie en Zee land Seaports willen wij deze ontwik keling tot een succes maken en stimu leren dat nieuwe (mkb)-bedrijvigheid op het gebied van biobased economy zich hier vestigt." Retail leisure tenslotte, is een be langrijke economische sector en draagt in hoge mate bij aan de aantrek kelijkheid van Zeeland voor inwo- ners, toeristen en ondernemingen. Door onder meer de opkomst van webwinkels, terugval van consumen tenbestedingen en de toenemende aantrekkingskracht van zogenaamde Al-locaties zal het winkellandschap er over vijfjaar anders en kleiner uit zien dan thans het geval is. De Kamer van Koophandel probeert de onderne mers die daarvan de dupe zijn, bij te staan bij het zoeken naar maatwerkop lossingen. Veel winkeliers halen een aanzienlijk deel van hun omzet uit het toerisme. Daarom krijgen de relaties tussen re tail en toerisme extra aandacht van de handelskamer. De Nieuwjaarsbijeenkomst werd afgesloten met een infomeel 'walking dinner' in de Grote Kerk. David van de Plasse AA Accountant en partner DRV Goes E-mail d.van.de.plasse@drv.nl Telefoon 0113-200900 De feestdagen liggen weer achter ons. Dagen die we graag met ons eigen gezin en met familie doorbrengen. Wij Nederlanders zijn echt familiemensen. Dit blijkt ook in het bedrijfsleven: ner gens zijn zoveel familiebedrijven als in ons kikkerlandje. Maar zor gen we voor onze families net zo goed als voor onze bedrijven? Het bedrijf real time in beeld In familiebedrijven en bedrijvenfamilies krijgt de onderneming veel tijd en aandacht. Het bedrijf maakt een (groot) deel uit van het leven en de positie van het bedrijf staat continu op het netvlies. De meeste informatie is real time beschikbaar en als ondernemer kunt u daardoor snel en adequaat beslissen en bij sturen, Ook als het gaat om niet alledaagse zaken, zoals: Welke vernieuwingen kan ik doorvoeren? Hoeveel moet ik daarvoor investeren? Welke ruimte heb ik nog? Zijn er subsidies? Wat is het rendement van mijn innovatie? Op al deze vlakken werken ondernemers een businesscase uit. En zeker in tijden van crisis nemen ze daarbij liever het zekere voor het onzekere. Vaak worden wij als accountants en adviseurs bij deze beslissingen betrokken. Risico's moeten verantwoord zijn en weinig wordt aan het toeval overgelaten. Maar hoe gaat het thuis? En thuis? Waar in het bedrijf de informatieverwerking een continu proces is, is thuis de plek van rust. Vraag een ondernemer hoe zijn bedrijf ervoor staat en hij weet het; vraag hem hoe het thuis is geregeld en het antwoord is een stuk minder zeker. Privézaken Zo geordend als de administratie in het bedrijf is, zo slordig is die vaak thuis. Afgelopen jaar hebben wij voor een aantal cliënten de financiële zaken thuis op een rij gezet. Wij gaven inzicht in de huidige situatie en maakten een prognose voor de toekomst. Een prognose van triviale zaken: Wat als ik met pensioen ga? Wat als de kinderen gaan studeren? Wat als het bedrijf wordt verkocht? Wat als één van ons onverhoopt wegvalt? Wat als een inkomen wegvalt? Triviaal, maar wel van belang. Thuis maakt het niet uit of je een kleine ondernemer bent of aan het hoofd staat van een concern. De bedragen kunnen dan wel anders zijn, maar de huiselijke problematiek kent vele raakvlak ken met die van de onderneming. Ook in de thuissituatie zijn inzicht, prognoses en fiscaal gunstig handelen van belang. Breng structuur aan en stippel tijdig de route uit voor de toekomst. Voor uzelf, uw partner en uw eventuele kinderen. Nieuwe start We zijn net begonnen aan een nieuw jaar, een nieuwe start. Maar een jaar gaat snel. Zorgen voor morgen zijn voor u het weet zorgen van vandaag. Laat u niet verrassen en wees ook van tijd tot tijd thuis de ondernemer. Uw accountant kan u daar bij helpen: wij zorgen voorde rust, u mag ontspannen. Nog zo'n goed voornemen voor het nieuwe jaar! ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van 500 medewerkers en 11 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 89