Van der Boom volgt gevoel kijktip Jeroen van der Boom doet de gedroomde Talpa-topper The winner is... (met Beau van Erven Dorens); de tweede serie Wedden dat ik het kan is in de maak, daarna krijgt hij wéér een nieuwe amusementsshow. „Ik speel geen spelletjes, zeg wat ik vind en volg mijn gevoel." door Monique Brandt zondag, 13.55 uur Juryvoorzitter Jeroen van der Boom en Beau van Er ven Dorens staan, voordat de camera's aangaan, nog wat te geinen. Tot hilariteit van het publiek. Vorige week nog liepen op dezelf de bühne in Studio 24 vertegen woordigers van de Amerikaanse zender CBS rond om de opnamen van dichtbij te aanschouwen. Na dat concurrent NBC het Talpa-suc ces The voice kaapte, besloot CBS dit keer als eerste te kijken naar de beoogde opvolger: The winner is... De verwachtingen zijn hoog. Zal dit ook een internationale klapper worden? Bezorgt het de kwakkel ende zender SBS de gedroomde kijkcijferboost? John de Mol doet er alles aan. De Duitse versie, dit voorjaar op tv, nam Linda de Mol voor haar rekening. „En John zit overal bovenop", zegt Van der Boom. „Vanaf de eerste seconde totdat de laatste de studiolampen weer uitdraait." De talentenshow is een kruising van The voice met spelprogramma Deal or no deal. Zangtalenten uit heel diverse categorieën strijden om de hoofdprijs: 1 miljoen euro. De meeste kandidaten doen niet mee om beroemd te worden, maar rijk. Er wordt vocaal gebatteld op de studiovloer, maar het gaat niet alleen om stem of uitstraling. Kan didaten kunnen met elkaar onder handelen over wie uit de show ver trekt. Elk vocaal duel levert prijzen geld op. Als een kandidaat of diens entourage denkt dat de jury hem of haar zal elimineren, kan deze de tegenstander aanbieden uit de competitie te stappen, in ruil voor het prijzengeld of een deel ervan. De tegenstander mag een voorstel accepteren, weigeren of een tegen voorstel doen. Net zoals in Deal or no deal speelt Beau van Erven Do rens weer met verve advocaat van de duivel. „Het is een ongelooflijk goed uitgedacht format", zegt Van der Boom, die als voorzitter tus sen de jury zit en dus steeds zijn ei- gén oordeel moet geven over de zangprestaties. „Het is alsof je naar een film kijkt, zo spannend. Er doen heel goede kandidaten mee, er is van te voren goed gescreend. Je speelt eigenlijk elke keer weer een finale, omdat er bij elke battle iemand vertrekt. Het blijkt ook dat kandidaten zichzelf soms erg slecht inschatten. Er deed iemand mee die zelf verwachtte door te gaan, maar die geen enkele stem van de jury kreeg. Krankzinnig!" Het leukst is wel de categorie pro fessionals, de gevestigde artiesten, die door een optreden hun loop baan en wellicht de bankrekening een nieuwe impuls willen geven. Niet altijd met succes. Tijdens de opnamen van vandaag gaan een paar bekende namen behoorlijk de boot in, terwijl anderen onver- Jeroen van der Boom heeft naast zijn zangcarrière ook een drukbezet tv-leven. Zo doet hij met Beau van Ervens Dorens (kleine foto, rechts) The winner is... foto's CPD/SBS wachts van het scherm spatten en de poet binnenhengelen. Van der Boom: „Het is volkomen onvoor spelbaar en dat maakt het zo leuk. Wij schrikken soms van de stem uitslagen. Dit programma is van a tot z zoals het is, écht! Voor mij is het lastig, ik moet soms collega's beoordelen. Vréselijk, zeker als mijn stem doorslaggevend is. Maar ik ben eerlijk, ik zeg waar het op staat, dat deed ik in The voice ook altijd. Ik kan geen toneel spelen." Het zijn al met al drukke tijden voor Van der Boom, die eind vorig jaar een nieuw tweejarig contract tekende met SBS 6. Naast The win ner is... deed hij afgelopen seizoen met veel succes Lotto weekend mil jonairs en Wedden dat ik het kan, waarvan de opnamen voor het nieuwe seizoen, dat op 18 februari start, in volle gang zijn. Na die reeks komt hij met een nieuwe, grote amusementsshow 'met alles d'rop en d'ran'. In zijn contract is The winner is... Vanaf komende donderdag op SBS 6, om 20.30 uur. iw Reageren? redactie.media@wegener.nl echter wel uitdrukkelijk vastgelegd dat in zijn agenda éérst de zangacti viteiten worden vastgelegd, tv-op- namen komen daar omheen. „Ik ben voor 70 procent zanger en voor 30 procent presentator. Ik vind mezelf ook geen goede pre sentator, ik ben gewoon mezelf Ik kan niet de presentator spelen. Misschien dat ik daarom zo goed pas bij de zender: ik ben als tator laagdrempelig, snap je wat ik bedoel? Ik speel geen spelletjes, zeg wat ik vind en volg mijn ge voel. Ik zie het zo: bij SBS 6 ma ken we tv voor gewone mensen." Van der Boom nam risico toen hij tekende bij een zender die zoeken de is naar de juiste koers. Maar dat is hij óók, zegt hij: niet altijd in vei lige haven blijven liggen. „Toen ik bij de Toppers kwam, dacht ook ie dereen 'dat is nu wel een beetje voorbij'. Nu vullen we in mei drie keer de Arena. Ik snap dat ik niet het grote verschil kan maken in mijn eentje. Maar ik vind het wel leuk met mijn energie te kunnen bijdragen aan een beter marktaan deel. De programma's die ik doe, gaan lekker. Met The winner is... hebben we geen target van 2,5 mil joen kijkers. Als we boven de mil joen scoren, gaat de taart op tafel." Bijna vijfjaar nadat hij als zanger doorbrak met Jij bent zo wordt 2012 voor Van der Boom vooral een zoektocht naar de juiste ba lans tussen zingen en tv, tus sen werk en privéleven. In fe bruari gaat hij weer twee maanden de studio in om in alle rust te werken aan nieuwe muziek. „Ik heb vijfjaar gedacht dat ik een one hit wonder was, dat heb ik redelijk wegge poetst nu. Het afgelopen jaar was mijn beste ooit; ik vond mijn plek bij de Toppers, scoorde hits, kreeg een gouden plaat, wat in deze tijden bijzon der is en er was The voice, met op het laatst steeds 3,8 miljoen kijkers. Ben ik nog trots op." Het lijkt niet op te kunnen, maar de zanger heeft één ding geleerd: relativeren. „Ik heb vaak gezien dat het suc ces in één klap voorbij kan zijn of dat mensen doorgaan, terwijl het beter is te stoppen. Ik heb mezelf beloofd dat nie mand mij ooit hoeft te zeggen: 'Boom, het is genoeg zo'."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75