binnenland 15 later door wind Kabinet wil toch minimumstraffen Advocaten hekelen ongecensureerd tonen foto's van criminelen J, Jndernemer Politieman verdacht van wegmaken bewijs 'Eierstokkanker begint in baarmoeder' Minder slachtoffers door vuurwerk Granaat gevonden in Efteling Wat kunt u in de komende Ondernemer verwachten? zaterdag 21 januari 2012 kapitein van het schip besloot dat dit niet nodig was. Er zijn geen ge wonden gevallen. Inmiddels zijn ook bergers aan boord gekomen. De stranding trok gisteren veel be langstellenden die aan de kust een kijkje kwamen nemen. Met een lengte van 155 meter en een breed te van 24 meter is de Aztec Mai den een behoorlijk gevaarte. Het schip dateert uit 1984 en de eige naar is Tbs International Dublin. door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - Criminelen die lande lijk bekend zijn geworden, zoals Heineken-ontvoerder Willem Hol leeder en Volkert van der G., de moordenaar van Pim Fortuyn, ris keren een volksgericht of jaren lang achtervolgd te worden door de media. Soms is het aannemen van een compleet andere identi teit nog de enige optie. Dat stellen advocaten en hulpverle ners die ex-gedetineerden bijstaan. Met name advocaten hekelen het ongecensureerd tonen van foto's en namen van daders in de pers en op internet. Zo maande advocate M. Koedood- er eind vorig jaar nog de eigenaar van een website de foto's en naam van Van der G. te verwijderen. Vol gens haar wordt haar cliënt op 'roe keloze wijze' in gevaar gebracht. Van der G. komt naar verwachting in 2014 vrij. Velen denken dat hij dan niet zonder bescherming de deur uit kan. „Er is nog zoveel woede over.zijn daad. Ik kan me niet voorstellen dat hij veilig over straat kan", zegt strafpleiter Theo Hiddema die de familie Fortuyn bij het hoger be roep bijstond. Eind deze maand komt Willem Holleeder vervroegd vrij. Holleeder heeft vooral te vre zen voor wraakacties uit het crimi nele circuit. Advocaat Wim Anker die de van kindermisbruik verdachte Robert M. bijstaat, maant de media tot te rughoudendheid. „Na hun straf horen betrokkenen weer een faire kans te krijgen. Dat lukt niet als ie dereen weet hoe ze eruit zien." Hulpverleners kennen het pro bleem van nabij. „We proberen vaak eerst met een valse naam te werken. Maar als de media dan.toch erachter komen, is een officiële naamsverandering vaak de enige optie", zegt direc teur Rien Timmer van Exodus Ne derland. Zie ook de bijlage Spectrum foto Marco Okhuizen DEN HAAG - De Raad van State is kritisch over de kabinetsplannen voor minimumstraffen. Die wil het kabinet echter wel doorzetten, aldus staatssecretaris Fred Teeven (Veiligheid en justitie) gisteren na afloop van het kabinetsberaad. De Raad van State is er niet van overtuigd dat er nu te licht gestraft wordt, bleek uit de woorden van Teeven. Maar volgens de staatssecretaris gaat het erom dat mensen die voor de tweede maal ernstig in de fout gaan, kunnen rekenen op een zwa re sanctie. In de plannen van het kabinet ko men er minimumstraffen als men sen zich voor de tweede maal schuldig maken aan een misdrijf waarop een straf van minstens acht jaar staat. Ze krijgen dan min stens de helft van het strafmaxi mum opgelegd. Winkelovervallers die ook nog zwaar lichamelijk letsel toebren gen, hangt bij herhaling zes jaar boven het hoofd, bij doodslag en ernstige mensenhandel gaat het om 7,5 jaar. Iemand die voor de tweede keer een moord pleegt, krijgt straks mi nimaal vijftien jaar. Het kabinet vindt een zwaardere straf op zijn plaats als iemand na een eerdere veroordeling opnieuw over de schreef gaat. Maar rechters vinden dat ze rekening moeten kunnen houden met de omstan digheden waaronder een misdrijf wordt gepleegd. In het voorstel van het kabinet kan de rechter bij uitzondering afwijken van de mi nimumstraf. BREDA Een medewerker van de politie Midden- en West-Brabant is door de korpsleiding per direct op non-actief gezet. De man wordt ver dacht van het wegmaken van be wijsstukken en zou zich daarmee schuldig hebben gemaakt aan 'ern stig plichtsverzuim'. Tegen de man is een strafrechtelijk onderzoek in gesteld. De woordvoerster van het Openbaar Ministerie wilde niet zeggen in welke plaats het voorval plaatsvond. NIJMEGEN Eierstokkanker ontstaat niet in de eierstok, maar waarschijnlijk in de baarmoeder. Dat hebben gyneacolo- gen en pathologen van het UMC St. Radboud in Nijmegen geconsta teerd. Jaarlijks krijgèn 1100 vrou wen in Nederland te horen dat ze eierstokkanker hebben, duizend overlijden eraan. Als de kanker wordt ontdekt, zijn de tumoren vaak al door de buikholte ver spreid. De gemiddelde overlevings- duur is dan ook slechts drie jaar. AMSTERDAM Het aantal vuurwerkslachtoffers lag dit jaar in de twee weken rond de jaarwisseling iets lager dan in 2010. Dat blijkt uit cijfers die de stichting Consument en Veiligheid gisteren heeft gepubliceerd. Tussen 24 december 2011 en 3 januari 2012 werden 670 vuurwerkslachtoffers behandeld op een spoedeisende hulpafdeling van een ziekenhuis. Dat is 5 procent minder dan bij de vorige jaarwisseling. KAATSHEUVEL Bij bouwwerkzaamheden aan een nieuwe attractie in de Efteling is gistermiddag een granaat uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de granaat verwij derd en meegenomen, zo meldde het pretpark. Omdat de vondst in de buurt van het Efteling Theater werd gedaan, werd de voorstelling van de musical Droomvlucht van gisteravond uit voorzorg afgelast. Aztec Maiden gestrand voor Nederlandse kust NOORD ZEE Vrachtschip Aztec Maiden vastg voor kust van Wijk aan Zee AZTEC MAIDEN Bouwjaar: 1984 Lengte: 155 m Breedte: 24 m Vlag: Filipijnen Eigenaar: Tbs International Dublin Datum 18 februari 17 maart 21 april Thema Havenspeciai Gemeentespecial Arbeidsmarkt Meer informatie? deOndernemer Zeeland T 0118 - 434 070 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5