40% 2 zeeland13 Wat wil het kabinet nou ook alweer precies? korting DELSCHER L, iPpfe'' ANDRE RIEU in MAASTRICHT KRAS.NL commentaar Emotiepolder Henk Bleker Zeeuwse automobilisten werden 170.000 keer geflitst in 2011 Verdachte aangehouden in zaak Henry Meye zaterdag 21 januari 2012 Welzinge natuurlijke poelen Middelburg Vlissingen-Oost Oost-Souburg Vlissihgen Rammekensschor Fort Rammekem Ritthem /^/toekomstige^, s Westerschelde~ Donja Odijk Gildeweg 35, Vlissingen K*B>£ERCünRUII T 0118-440100 MECHIELSEN (zondag gesloten) Maak uw vakantiedromen waar... .kampeercentrummechielsen.nl Schorerpolder getijdennatuur Grote Markt 11-13 Goes 0113 227607 www.delscher.nl, 2 dagen inclusief verblijf in een 3-of 4-sterren hotel, ontbijt en concertkaart Aankomstdata: 22, 23 en 24 juni Beleef nu André Rieu's verbluffende wereldtournee op het Vrijthof in Maastricht. Het openlucht concert waar u bij moet zijn! Het arrangement biedt naast de concertkaart een verblijf inclusief ontbijt in een 3- of 4-sterrenhotel in Maastricht of omgeving. Ook als dagtocht te boeken! Zie www.kras.nl/andrerieumaastricht nntnolrloron hii Dittkom on knitonrliilrc natiiiirhorctol waarom zou je meer betalen Henk Bleker heeft een paar deskundigen ge vonden die zijn be sluit over het droog- houden van de Hedwigepolder rechtvaardigen. Mooi. Maar wat zegt dat? De discussie is nu vijf tien jaar oud. In die tijd is de kwestie van alle kanten beke ken. Door zware en lichte com missies. Vóór dit jongste onder zoek bevatte het dossier ook al een letter voor elke ketter. Het is maar wat je wilt lezen. Deze discussie is al heel lang geen nuchtere afweging van ar gumenten meer. Sinds de facto ren 'veiligheid', 'groene leugen' en 'Europa' zijn ingebracht, is subjectiviteit troef. Dat is niet terug te draaien. Voeg een flin ke portie politiek opportunis me toe, vooral van CDA en SGP, en je hebt een draak van een besluitvorming. Vergeleken met de natuurbouw die overal in Nederland wordt gedaan, is deze polder verwaar loosbaar. Ais deel van het totale landbouwareaal betekent de Hedwige ook niets. De uit komst van deze hele affaire heeft alleen emotioneel belang. wetenschappers heeft Henk Bleker in de arm genomen om het alterna tieve ontpolderingsplan te toetsen. 'Nederland geeft op correcte en juiste wijze invulling aan de verplichtingen op basis van de Vogel- en Ha bitatrichtlijnen' De haven is in zicht, maar we zijn er nog niet." Staatssecretaris Henk Bleker (Natuur) wist vorig jaar juni - toen hij het al ternatieve kabinetsplan presenteer de - dat er nog een lange weg te gaan was. De Hedwige blijft in de plannen droog, maar wat gebeurt er dan wel? De natuur in de Wes- terschelde wordt tussen 2012 en 2020 in.drie stappen hersteld: Stap 1: buitendijkse aanleg van laagdynamisch slik op een aantal plekken: Appelzak bij Bath (Neder lands en Vlaamse deel), Slikken van Hulst en Platen van Ossenisse. Dit levert tussen de 57,5 en 123 hec tare estuariene natuur op en kost 30 miljoen euro. Start: 2013. Stap 2 ontpoldering van de Scho- re- en Welzingepolder. Die waren MIDDELBURG - De Zeeuwse politie inde vorig jaar bijna 10 miljoen eu ro van automobilisten die geflitst werden. Dat waren 170.000 overtre dingen bij flitspalen, met een ge middeld boetebedrag van 57,60 eu ro. Deze uitkomst blijkt uit een analy se van RTL Nieuws. In heel Neder land werden er 5,5 miljoen 'flits boetes' uitgedeeld. Schouwen-Duiveland, Sluis en Ter- neuzen vormen de top drie, met respectievelijk een totale op brengst van 3 miljoen, 1,4 miljoen en 2 miljoen euro. Schouwen-Duiveland is tevens de gemeente met de meeste boetes (64.000). Noord-Beveland is de ge meente waar het laagste bedrag is geïnd en de minste boetes zijn uit geschreven. Daar komt het bedrag niet boven 30.000 euro. Bij de wegen is de N59 de grote uit schieter met een bedrag van 2,2 miljoen euro. De andere autowe gen komen niet boven 1 miljoen euro uit. Buitendijks natuurherstel Platen van Ossenisse Appelzak Platen van Hulst SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft vrijdag 2 verdachten aange houden voor de moord op Henry Meye uit Sint-Maartensdijk. Het gaat om een man uit Zeeland en een uit Noord-Brabant. De verdachten zijn in beperking gesteld. Dat wil zeggen dat de geen contact mogen hebben met de buitenwereld. Maandag worden ze voorgeleid aan de rechter-com- missaris. Meye werd in de nacht van 7 op 8 juni 2011 om het leven gebracht in zijn woning aan de Keethil. In zijn woning werd een hennepkwekerij aangetroffen. gereserveerd voor natuurcompen satie voor de aanleg van de Wester- schelde Containerterminal. Nu aanleg van de WCT is uitgesteld, kan dit gebied anders worden ge bruikt. Dit levert 151 hectare estua riene natuur op en kost 105 mil joen euro. Start: 2013/2014. Stap 3: Na stap 1 en 2 zal tussen de 210 en 270 hectare zijn hersteld. Nodig is 300 hectare (de Hedwige is 300 hectare). Of en welke maat regelen daarna nodig zijn, wordt dan besloten. Het kabinet overlegt daarover met de provincie. Totale kosten: 150 miljoen (35 mil joen meer dan ontpoldering Hedwige). Dat is inclusief de 15 miljoen voor de aanleg van een nieuwe dijk tussen de Hedwigepol der en de door Vlaanderen onder water te zetten Prosperpolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3