35. irt www.westerscheldetunnel.nl Tijdelijke verkeershinder... www.westerscheldetunnel.nl zaterdag 21 januari 2012 te verspreiden. „Ik ben slechts van de kennisverspreiding. De initiatie ven moeten vervolgens uit de ste den komen." Maar hij zou het niet verkeerd vinden als ook in Zee land, bijvoorbeeld in Middelburg, meer contacten komen tussen de basisscholen en de sportclubs. „Ik geloof in nauwe samenwerking tussen het onderwijs en de vereni gingen. Voetbal kun je overal doen, maar andere sporten zijn maar op weinig plekken te beoefe nen. Als je dat soort sporten ook op school aanbiedt, wordt de stap naar een club al kleiner." De socioloog meent dat docenten moeten weten wat voor clubs er in de omgeving zijn. „Hij of zij kan foto Ruben Oreel daardoor inschatten welke vereni ging geschikt is voor welk kind? Een heel schuchter meisje kan en wil misschien wel sporten, maar waar kan zij nou het beste terecht? Als je de clubs kent, weet je daar misschien een antwoord op. Nu is er nog een gebrek aan kennis." Sinds een paar weken is Boonstra werkzaam bij de Rotterdamse stichting De Verre Bergen. Hij is, zoals hij het zelf omschrijft, 'weg gekocht' bij het Verwey-Jonker In stituut. „Ik had het in Utrecht ook erg naar mijn zin, maar was er snel uit met De Verre Bergen, dat in september een eerste gesprek met mij had. De reden dat ik ben overgestapt, is dat ik bij mijn nieu we werkgever meer aan de knoppen kan zitten." De Verre Bergen is een jong ver mogensfonds - nog geen jaar oud - van de familie Van der Vorm. Die familie stond in 2011 in de Quote 500, de lijst van rijk ste Nederlanders, op de derde plaats met 4,8 miljard. De fami lie is voor een groot deel eige naar van HAL Investments, dat grote belangen heeft in bedrij ven als Boskalis, Pearle en Vo- pak. „De stichting is een filantro pische instelling met een budget van 20 miljoen per jaar. Het idee van De Verre Bergen is dat de familie Van der Vorm iets wil teruggeven aan de stad Rot terdam. 'Giving back' is in de Verenigde Staten een bekend fe nomeen, maar in Nederland nog niet. Hier zijn we eigenlijk de eerste." Boonstra is bij de stichting hoofd onderzoek geworden. Daarnaast is hij betrokken bij de planning van projecten. „Ons motto is 'Rotterdam vooruit hel pen'. Dat doen we door zelf pro jecten op te starten en die dan ook te onderzoeken. We gaan ons bezighouden met allerlei grootstedelijke problemen, zoals hoge werkloosheid, hoge school uitval, risicojongeren, onveilig heid in de wijken en overge wicht. We zullen onder meer een groot sportprogramma op starten, waarin ook Feyenoord, Sparta en Excelsior een rol spe len." Verre Bergen is nu nog een'on- bekende stichting en zal dat, als het aan Boonstra ligt, ook blij ven. „Wij hoeven de credits niet", vertelt hij zonder valse be scheidenheid. „Wij blijven lie ver op de achtergrond. Laat de uitvoerende organisaties maar al le eer krijgen." Om die reden ging Boonstra ook niet mee naar Den Haag, toen zijn rapport aan minister Schippers werd overhandigd. „Ik hoefde daar niet bij te zijn. Ik dacht: laat de wethouder en de mensen van de scholen maar gaan. Het is hün project, niet de mijne. Ik heb alleen het effect onderzocht." Roeland van Vliet Werkzaamheden tunnelweg Zeeuws-Vlaanderen Tijdelijke omleidingsroute via N252 en N682 Voor b.reedtetransport breder dan 2,80 meter blijft de omleidings route in beide richtingen gelden tot en met 30 januari a.s. Onze excuses voor het ongemak. Let op: de Westerscheldetunnel zelf is niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. Meer info: Bel Klantenservice vanuit Nederland: 0900 - 2358866 i€0,05/min vanuit België: 0031 - 113 232 844 Of stuur een e-mail naar: info@westerscheldetunnel.nl iCHELDE Vev<sLi\bbeUvi3 WEEKENDDEAL Ga voor een heerlijk 4-gangen menu mixed grill voor maar €19,- p.p. naar restaurant Amigo in Vlissingen. Je profiteert van wel 50% korting! Westerscheldetunnel Westerschelde Vanaf volgende week maandag 23 januari tot en met maandag 30 januari is de Westerscheldetunnelweg in Zeeuws-Vlaanderen in beide richtingen afgesloten voor verkeer. De wegafsluiting geldt voor elke avond en nacht van maandag 23 januari tot en met donderdag 26 januari vanaf 21.00 uur tot de vol gende morgen 05.00 uur. En in het weekend van vrijdag 27 januari vanaf 21.00 uur tot en met maandag 30 januari 05.00 uur. Het betreft het tracé vanaf de kruising met de Herbert H. Dowweg tot de rotonde in de N61/Hoofdweg. Het verkeer wordt omgeleid via de N252, de weg langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen en via de N682, de weg tussen Hoek en het busstation bij Terneuzen. De omleidingsroutes staan met gele borden aangegeven. omleiding Westerschelde tunnelweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37