34l Boonstra blijft als socioloog graag op de achtergrond Inklapbaar! Nanne Boonstra: 'Ik zal bij een presentatie van een rapport nooit een anekdote uit mijn eigen sport als uitsmijter gebruiken' Inklapbare Douchekruk SCL Kerkhove soepel naar laatse vier Hans de MesJ blijft bij KV Oncfo zaterdag 21 januari 2012 Lange adem Nanne Boonstra (36) leeft in twee werelden. En die houdt de Mid delburger ook geschei den. „In mijn sport, taekwondo, weet bijna niemand dat ik socio loog van beroep ben", vertelt hij. „En in mijn werk kennen maar weinigen mij als trainer van Taek wondo Middelburg en voormalig bondscoach." Met name dat laatste vindt Boons tra wel zo prettig. Als wetenschap per houdt hij zich veel bezig met de maatschappelijke waarde van sport. In die hoedanigheid wil hij geen autoriteit ontlenen aan zijn functie in het taekwondo. „Ik loop er dus niet mee te koop. Ik wil dat mijn opdrachtgevers me geloven op basis van mijn onder zoeken en niet op basis van wie ik naast mijn werk ook nog ben. Ik zal bij een presentatie van een rapport ook nooit een anekdote uit mijn eigen sport als uitsmijter gebruiken. Dat vind ik niet ge past." Zijn sportachtergrond heeft hem wel altijd geholpen bij zijn onder zoeken, die hij eerst uitvoerde bij het Utrechtse Verwey-Jonker In stituut en nu opzet bij de Rotter damse stichting De Verre Bergen. „Bijvoorbeeld bij het opstellen van mijn onderzoeksvragen ko men mijn eigen ervaringen van pas. Ik ben sporter, trainer en or ganisator, waardoor mijn kennis over wat er leeft up-to-date is. Ik weet dus of het onderzoek ook re levant is." Boonstra studeerde eind jaren ne gentig aan de sociale academie in Breda en vervolgens aan de Eras mus Universiteit in Rotterdam. In 2002 vond hij emplooi bij het Ver wey-Jonker Instituut, dat in op dracht van tal van instanties on derzoek doet naar maatschappelij ke problemen. De Walchenaar hield zich daar bezig met grootste delijke vraagstukken, lokaal so- daal beleid én sport. „Met name de laatste jaren was sport een be langrijk onderdeel van mijn werk." Het meest in het oog springende onderzoek van Boonstra is dat naar schoolsportverenigingen in Rotterdam. Vier jaar lang volgde hij, samen met collega Niels Her mens, het nieuwe fenomeen in de Maasstad. In september werd het rapport 'Veilig sporten in de buurt' gepresenteerd. Later werd dat overhandigd aan minister Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. „Het idee van schoolsportvereni gingen kwam van Jan Donkers, een docent op een basisschool in de wijk Katendrecht. Hij had ge constateerd dat er in de wijde om geving geen enkele sportvereni ging was. Alle sportclubs zaten aan de rand van de stad, waar er ruimte is voor velden, en dus was het voor veel kinderen lastig om er lid van te worden. Donkers be dacht: ik ga van de school een de pendance maken van sportclubs en trainers uitnodigen om trainin gen te komen geven. Dan hoeven de kinderen niet ver te reizen en komen ze toch in contact met sport. En uiteindelijk kunnen ze dan ook lid worden van de clubs." „Ik had toen al een flink netwerk in Rotterdam en heb tegen de ini tiatiefnemers gezegd: als je het goed wilt doen, moet je van be gin af aan onderzoek laten doen naar de effecten. In het begin maak je met zo'n project de mees te meters en dan kun je het beste zien of je opzet slaagt. Wil je er la ter mee naar de overheid stap pen, dan moet je cijfers hebben." Boonstra kreeg toestemming voor het onderzoek („Ik was een soort luis in de pels") en zag dat het Rotterdamse project een succes werd. „Er kwamen steeds meer schoolsportverenigingen, ook in andere wijken. Wij hebben de eer ste zes onderzocht, maar inmid dels zijn er twintig. En ook in Am sterdam zijn ze ermee begonnen." Tegenwoordig is het in Rotterdam heel normaal dat allochtone kinde ren sporten, weet Boonstra. „Maar dat was vijfjaar geleden, dus eigenlijk heel recent, nog niet zo. Toen was het adagium: die kin deren zijn pas net in Nederland, zijn niet gewend aan het vereni gingsleven en worden - vooral in het geval van meisjes - toch door de ouders binnen gehouden. Maar ze bleken juist heel graag te sporten, alleen was er geen gele genheid voor in de buurt. In Schie- mond, een paar jaar geleden nog de kindonvriendelijkste wijk van Nederland, is inmiddels 66 pro cent van de kinderen lid van een sportvereniging. Voordat er schoolsportverenigingen kwa men, was dat maar 10 procent. Het helpt dus als je maatwerk le vert." Kinderen steken veel op door te sporten, is de achterliggende ge dachte van schoolsportverenigin gen, waarin bijna alle sporten te beoefenen zijn. Ze leren een actie ve en gezonde levensstijl aan te nemen, krijgen meer sociale vaar digheden en ervaren hoe het is om resultaatgericht te werken. „Uiteindelijk moet dat hun onder wijsprestaties verbeteren." Het is niet aan Boonstra om het idee van schoolsportverenigingen Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl t WEBWINKEL Extra veiligheid en comfort tijdens het douchen! De zithoogte van de douchekruk is in vier stappen verstelbaar tussen de 35 en 45 centimeter. Het anti-slip zitvlak heeft drainage gaten en gevormde handgrepen voor extra gemak. De aluminium poten zijn inklapbaar zodat de kruk gemakkelijk kan worden opgeborgen. Afmetingen zitvlak: L 54 x B 30 cm Verstelbare hoogte van 35 tot 45 cm Belastbaar tot 100 kilo Inklapbaar en makkelijk op te bergen Anti-slip pootjes Normaal 59,95 Lezersprijs €39,95 MeDISANA Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel Categorie Gezondheid en Bewegen stuttgart-stammheim Tennisster Lesley Kerkhove uit Zie- rikzee heeft gisteren met groot ge mak haar kwartfinale tijdens het futuretoernooi van Stuttgart-Stam- mheim gewonnen. Ze versloeg de Belgische Ysaline Bonaventure in twee sets. Het werd 6-4 en 6-2. Vandaag staat de Nederlands kam pioene in de halve eindstrijd van het toernooi in Duitsland. sint laurens Hans de Meij is ook volgend sei zoen trainer/coach van de korfbal lers van Ondo. Hij is momenteel aan zijn tweede jaar bezig bij de club uit Sint Lau rens. Ondo speelt zowel in de zaal als op het veld in de tweede klasse lande lijk. BILJARTEN Kapelle. Driebanden. Masters. Poule A. Dick Jas pers - Ad Koorevaar 3-0; Barry van Beers-Jeffrey jorissen 3-2. Poule B. Dave Christiani-Thérèse Klompenhouwer 3-0; Jean van Erp - Huub Wil- kowski 3-1; Poule C. Raimond Burgman - Glenn Hofman 3-1; Herman Slikker - Jan Arnouts 0-3; Raimond Burgman - Jan Arnouts 3-2; Herman Slikker - Glenn Hofman 3-0; Poule D. Tom Beem- sterboer - Martien van der Spoel 3-0; Jean Paul de Bruijn - Harrie van de Ven 1 -3; Harry van de Ven-Tom Beemsterboer 3-0. Jean Paul de Bruijn - Martien van der Spoel 3-0. SCHAKEN Wijk aan Zee. 74e Tata Steel Chess, groot- meestersgroep A: Zesde ronde: Giri (Ned) - Kamsky (VSt) 1-0, Caruana (Ita) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Gelfand (Isr) - Nakamura (VSt) 0-1, Navara (Tsj) - Carlsen (Noo) 1/2-1/2, Topa- lov (Bul) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Aronian (Arm) - Gasjimov (Aze) 1 -0, Radjabov (Aze) - Kar- jakin (Rus) 1-0. Stand aan kop: 1. Aronian 4,5 punt, 2. Carlsen, Radjabov 4, 4. Giri, Ivantsjoek, Nakamura, Caruana 3,5, 8. Topalov, Van Wely 3. TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen, derde ronde: Nadal (Spa/2) - Lacko (Slw) 6-2 6-4 6-2, Federer (Zwi/3) - Karlovic (Kro) 7-6 (6) 7-5 6-3, Berdych (Tsj/7) - Anderson (ZAf/30) 7-6 (5) 7-6 (1) 6-1, Almagro (Spa/10) - Wawrinka (Zwi/21) 7-6 (2) 6-2 6-4, Del Potro (Arg/11) - Lu Yen-Hs- un (Tai) 6-2 6-3 6-0, Tomic (Aus) - Dolgopolov (Oek/13) 4-6 7-6 (0) 7-6 (6) 2-6 6-3, Lopez (Spa/18) - Isner (VSt/16) 6-3 6-7 (3) 6-4 6-7 (0) 6-1, Kohlschreiber (Dui) - Falla (Col) 6-3 6-2 7-6 (3). Vrouwen, derde ronde: Wozniacki (Den/1) - Niculescu (Roe/31) 6-2 6-2, Azarenka (WRu/3) - Barthel (Dui) 6-2 6-4, Li Na (Chn/5) - Medina Garrigues (Spa/26) 3-0 opgave, Agnieszka Rad- wanska (Pol/8) - Voskoboeva (Kaz) 6-2 6-2, Clus ters (Bel/11- Hantuchova (Slw/20) 6-3 6-2. Nanne Boonstra houdt zijn werk en sportieve leven graag gescheiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36