De Bruijn op tandvlees door 33 Diederik Hiensch moet voor nieuw elan zorgen bij Kloetinge AZ: zelfde opstelling Spectaculair gelijkspel tussen ADO en Roda Freire spurt naar winst Down Under FC Zwolle ontsnapt dankzij Arne Slot Minderhoud elfde in Grand Prix Trainer Leonhart blijft jaar langer bij Axel Boere kan vanavond debuteren voor Gent Waterpolosters geven op EK weer zege weg zaterdag 21 januari 2012 Als iedereen vandaag fit en fris genoeg blijkt te zijn, speelt AZ morgen tegen Ajax met dezelfde elf spelers als donderdag. „Ik zie geen reden om de opstelling te veranderen"", zegt Gertjan Verbeek. De AZ-trainer was tevreden over de eerste test van zijn elftal. DEN HAAG De eerste eredivisiewedstrijd van 2012 tussen ADO Den Haag en Ro da JC heeft een spectaculair gelijk spel opgeleverd. De thuisploeg uit Den Haag gaf tot drie keer toe een voorsprong weg in het volgepakte Kyocera Stadion: 3-3. Sanharib Malki zorgde in de slotfa se voor de gelijkmaker namens de Limburgers. ADO nam drie keer een voorsprong via John Verhoek en twee keer Charlton Vicento. Mads Junker en Malki (twee keer) zorgden voor de gelijkmakers. TANUNDA Oscar Freire heeft gisteren de vier de etappe van de Tour Down Un der gewonnen. De Spaanse wielren ner boekte zijn eerste zege in het shirt van zijn nieuwe ploeg Katoes- ja. De oud-renner van Rabobank was de snelste in de eindsprint. Hij klopte op de meet de Duitser Ge rald Ciolek (Omega Pharma) en de Italiaan Daniele Bennati (RadioS- hack). Martin Kohier (BMC) is de nieuwe leider in het algemeen klassement. ZWOLLE FC Zwolle heeft gisteravond voor eigen publiek op de valreep gewon nen van Almere City. De koploper van de Jupiler League keek al na een kwartier tegen een achter stand aan van 0-2. De thuisploeg ze gevierde uiteindelijk met 3-2, met dank aan een doelpunt van Arne Slot in de laatste minuut. FC Zwol le, dat afgelopen zondag bij Sparta met 2-0 onderuit ging, liep twee punten weg van FC Eindhoven. De nummer twee van de ranglijst bleef bij Willem II steken op 1-1. AMSTERDAM Hans-Peter Minderhoud heeft zich tijdens Jumping Amsterdam ge plaatst voor de kür op muziek, maar echt overtuigend gebeurde dat niet. De dressuurruiter uit Westkapelle eindigde met de hengst IPS Tango in de Grand Prix op de elfde plaats met een score van 71.170%. Europees kampioene Adelinde Cornelissen legde met haar paard Jerich Parzival beslag op de zege met een score van 80.936%. Vandaag is de kür op muziek. AXEL Michel Leonhart heeft zijn overeen komst met voetbalvereniging Axel met één jaar verlengd. De oefen- meester is aan zijn eerste seizoen bezig bij de Zeeuws-Vlaamse club en is met Axel koploper in de der de klasse A van het zondagvoetbal. Leonhart kan de rest van het sei zoen een beroep doen op Kenny Raay makers. De 31-jarige spits speelde al voor verschillende Bel gische clubs, stopte onlangs bij Red Star Haasdonk, om daarna de overstap naar Axel te maken. TERNEUZEN De kans is aanwezig dat Tom Boere vanavond zijn debuut maakt voor AA Gent. De deze winter van Ajax overgenomen Terneuzenaar is door trainer Trond Sollied opgeno men in de voorlopige selectie voor het thuisduel met Zulte-Waregem. Boere, die tijdens het trainings kamp in Spanje met een blessure aan de achillespees kampte, maakt deel uit van de twintig spelers tel lende groep. Daarvan vallen er van daag nog twee af. door Jan Dagevos Charlison Benschop (rechts) en Simon Poulsen vieren de bekerzege op Ajax. De spelers van AZ hadden ook voor de winterstop vaak reden tot jui chen. De Alkmaarders strijden nog op drie fronten mee om de prijzen. foto Marco de Swart/ANP ve uitwerking hebben. Wanneer de aanvoer van de flanken op peil blijft, kan Dost zomaar topscorer van Nederland worden. DE REST Feyenoord, Vitesse, Heerenveen en FC Groningen volgen in het spoor van de top vier. De Rotter dammers lijken jaren gevuld met teleurstellingen achter zich te heb ben gelaten, maar krijgen in de strijd om Europees voetbal onge twijfeld concurrentie van vooral Vitesse. In Arnhem zijn Jonathan Reis en Patrick van Aanholt twee winteraankopen, waarmee Vitesse een aanval op de topclubs wil in zetten. Onderaan de ranglijst lijkt Excelsior nog steeds de belangrijk ste kandidaat om rechtstreeks te degraderen. Maar als Nederland in de top drie van de Fair Playlijst van de Uefa blijft staan, kan de kleine club vol gend seizoen zomaar Europa in gaan. Of dat ook daadwerkelijk gaat gebeuren, is over pak 'm beet vier maanden duidelijk. Hoe het ook loopt: de komende maanden beloven weer spannend en enerve rend te worden. KLOETINGE - Nieuwe trainer, nieu we ronde, nieuwe kansen. Bij Kloe tinge hebben ze een roerige perio de achter zich gelaten. Trainer Cees Houtepen is van het toneel verdwenen en Diederik Hiensch is zijn vervanger. De trainer uit Hoedekenskerke be gon deze week met nieuw elan bij de club waar zijn roots liggen. „We hebben twee keer lekker kun nen trainen", vertelt Hiensch. Tijd om te experimenteren is er echter niet. Vandaag wordt de competitie in de hoofdklasse B van het zater dagvoetbal hervat en strijdt Kloe tinge in de nog dertien resterende wedstrijden voor lijfsbehoud. „We moeten er meteen staan", stelt Hiensch. Niet voor niets was afge lopen week op de trainingen scherpte het toverwoord. „Daar naast moet je de groep duidelijk heid meegeven", vindt Hiensch. „Duidelijkheid over de aanpak en de speelwijze. We willen graag vooruit verdedigen en dominant zijn. Ik ben heel benieuwd." Kloetinge zal vandaag in de thuis wedstrijd tegen Heerjansdam de eerste proeve van bekwaamheid af moeten leggen. „Ik heb heel wat informatie over de tegenstander ge kregen, ook van Cees Houtepen. Ik heb met hem gesproken en hij heeft: nog een analyse doorge stuurd. Ik weet veel over de tegen stander, maar ik moet zeggen dat de focus deze week toch vooral bij het eigen team lag." Kloetinge moet het stellen zonder John Schot (geschorst) en Michel Maaskant (enkelblessure). Maarten van Rosevelt is na een zware her senschudding volop in training en zal zijn speelminuten in het twee de elftal maken. Hoek wacht vandaag de uitwed- WrVUettUUSKKSBSa mmmmmmmmmmmmmmmmmsmmsmsmmmmmmssmmmmt door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Titelverdediger Dick Jas pers kende op de Masters drieban den in Kapelle geen problemen in zijn jacht op prolongatie van de Nederlandse titel. Dat kon van Jean Paul de Bruijn niet worden gezegd. Na een prima start van het toernooi volgde een lelijke misreke ning tegen Harrie van de Ven. De Hulstenaar verloor met 3-1. Later op de avond kon De Bruijn nog wat goed maken met winst op de tot dan toe slecht spelende Martien van der Spoel. Laatstge noemde was voor aanvang van de laatste poulewedstrijd al uitgescha keld, maar toch een gevaarlijke klant. Van der Spoel kon immers onbevangen aan zijn slotkarwei en rehabilitatie beginnen. De Bruijn was voor aanvang allerminst zeker van zijn zaak. De strijd tegen Van der Spoel was niet zo maar een wedstrijdje. Het ging om plaatsing of niet. De geschiedenis van de laatste tijd sprak niet in het voor deel van biljarter uit Hulst. „In de vijfkamp verloor ik van de Nijme- genaar net als in de eerste competi tieronde dit seizoen. Ook al speel de hij hier niet goed, je weet nooit wat er gebeurt", zei De Bruijn voor aanvang. Na de wedstrijd, die hij met 3-0 won, klonk het heel wat opgewekter: „Ik ben opge lucht dat ik door ben. Het was an ders een grote teleurstelling gewor den. Maar nu ga ik er met frisse moed tegenaan. Wie ik als tegen stander krijg weet ik nog niet, dat zie ik morgen wel." Die tegenstander wordt overigens Burgman. Het hing af van de laat ste partij van Burgman tegen Arn- outs. Arnouts mocht niet winnen om Glenn Hofman nog door te la ten. Door de winst van Burgman werd Hofman spekkoper en hij neemt het vandaag op tegen Har rie van de Ven. Ad Koorevaar be wees opnieuw slecht in zijn vel te zitten en werd kansloos naar huis gestuurd. Vrolijk werd de Dordte- naar er niet van. Na al in het Top- team 's Lands Welvaren forfait te hebben gegeven sprak hij nu al zijn twijfel uit of hij nog wel door zou gaan met biljarten. Er vond gisteren ook nog een bij zondere bijeenkomst plaats tussen de sectie driebanden en de Vereni ging Carambole van de KNBB. Vol gens de voorzitters van beide clubs, Santos Chocron en Jaap La- brujere, is er na intensief overleg een flinke stap gezet op weg naar integratie. Nader intern beraad in beide secties en na raadpleging van de leden is een positieve stap in die richting niet ver weg, aldus beide heren. Verder was de sectie carambole van de KNBB zeer gecharmeerd van accommodatie De Vroone in Kapelle en zou er graag volgend seizoen de Grand Dutch gecombi neerd met de Masters Artistic wil len houden. strijd bij ASWH. Het is een mooi affiche, omdat beide ploegen kans- - rijk zijn in de strijd om de tweede periode. ASWH haalde dertien punten uit vijf duels, Hoek kwam aan tien punten. „Ik kijk ernaar uit", zegt trainer Ruud Pennings. „Als het ergens om gaat, is het al tijd leuk." Hoek werd afgelopen week verras send door derdeklasser Terheijden uitgeschakeld in de strijd om de be ker. Dat was een domper. „Toch hebben we het vrij snel afgeslo-* ten", zegt Pennings, „en hebben we ons weer gericht op de compe titie." Hoek kan tegen ASWH niet be schikken over Reguillo Vandepitte en Jozué Weever (beiden zijn ge schorst). Lionel Lord is ziek, terwijl Sebas- tien Hermans nog een twijfelgeval is. Aanvaller Rachid Khali is speel gerechtigd. EINDHOVEN - De Nederlandse wa- terpolovrouwen hebben gistera vond bij het Europees kampioen schap in Eindhoven ook hun twee de groepswedstrijd verloren. Oran je ging met 9-8 onderuit tegen Hongarije. Net als tegen Rusland gaf de rege rend olympisch kampioen in de laatste periode de overwinning uit handen. De ploeg van bondscoach Mauro Maugeri stond na het derde kwart met 8-6 voor, maar gaf die# marge in de vierde periode uit han den. Nederland kan zich deson danks nog plaatsen voor de kruisfi nales, met als inzet een plek in de halve eindstrijd. f!VuV> |f$vi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35