Batterijen zijn weer opgeladen 32 s Clijsters en Li Na nu al op herhaling Topsport? Giri wint met wit zaterdag 21 januari 2012 MELBOURNE - Tennissters Kim Clijs ters en Li Na gaan op herhaling bij de Australian Open. De winnares en verliezend fmaliste van 2011 tref fen elkaar dit jaar in Melbourne al in de vierde ronde. Titelverdedig ster Clijsters haalde de laatste zes tien door een overwinning op de Slowaakse Daniela Hantuchova (6-3 6-2). Li Na kreeg een vrije doortocht na dat haar Spaanse tegenstandster Anabel Medina Garrigues in de eerste set door haar enkel ging en bij een stand van 3-0 voor de Chi nese de strijd moest staken. Clijsters keek gisteren al uit naar de confrontatie met Li Na. „Die fi nale van vorig jaar is een van mijn favoriete wedstrijden ooit. We speelden toen allebei ons beste ten nis, wat leuk is op zo'n belangrijk moment." De Belgische besliste de eindstrijd in 2011 in drie sets. Haar Chinese opponente, die vorig jaar wel Ro land Garros won, krijgt al vroeg in het toernooi een kans op revan che. De Deense Caroline Wozniacki had weinig moeite met de Roe meense Monica Niculescu. De nummer één van de wereld zege vierde met twee keer 6-2. Haar wacht nu een ontmoeting met de Servische Jelena Jankovic, voorma lig aanvoerster van de mondiale ranking. De als derde gerangschikte Wit-Russische Victoria Azarenka hoefde ook geen set af te staan aan de Duitse Mona Barthel. Ze' treft nu de Tsjechische Iveta Benesova. Bij de mannen haalden de Zwitser Roger Federer en de Spanjaard Rafael Nadal ten koste van respec tievelijk de Kroaat Ivo Karlovic en de Slowaak Lukas Lacko probleem loos de vierde ronde. De Argentijn Juan Martin del Pot- ro voegde zich bij het duo met een zege op Ju Yen-hsun uit Taiwan. John Isner verdween als laatste Amerikaan uit het hoofdtoernooi. In vijf sets moest de 'marathon man' buigen voor de Spanjaard Fe- liciano Lopez. Bernard Tomic liet het chauvinisti sche thuispubliek juichen. De Au stralische tiener versloeg de Oekraï ner Alexander Dolgopolov en mag het nu opnemen tegen zijn idool Federer. door Koen de Vries Nog twaalf dagen en dan hult iedere Zeeuwse sporter of sportbestuur der die vindt dat hij of zij ertoe doet zich in z'n beste kle ren. De reis gaat naar Goes, waar het Zeeuws Topsport Gala wordt gehouden. Op feestelijke wijze worden de Zeeuwse sporters van het jaar 2011 gekozen. Of er reden is voor een feestje valt echter te be twijfelen. Kijk maar eens naar de genomi neerden voor de titel Zeeuwse sportploeg van 2011. Op de lijst staan de zaalvoetballers van Groe ne Ster (gepromoveerd naar het op een na hoogste niveau van Ne derland), de basketballers van BC Vlissingen (net niet gepromoveerd naar het op een na hoogste niveau van Nederland) en het danspaar Jasmijn van Jole/Ciccio Pecoraro (tweede op het NK Ballroom). Hoewel het maar zeer de vraag is of dansen in de categorie sport valt, zou ik kiezen voor Van Jole en Pecoraro. Het is niet dat ik geen respect heb voor de basketballers of de zaalvoetballers, maar ploe gen die nog ver verwijderd zijn van de nationale top, kunnen toch geen uithangbord van de provin cie zijn? Het zijn vlaggen op een modderschuit. Ik wens iedereen alvast een fijn ga la toe, maar verzoek de heren en dames sportbestuurders wel hun agenda in de binnenzak van hun colbert of in hun damestasje te ste ken. Dan kunnen ze aan het eind van de avond een afspraak maken voor een conferentie, met als inzet de afkalving van de Zeeuwse team sporten een halt toe te roepen. Op dat de term Topsport in de naam Zeeuws Topsport Gala tot in leng te van jaren met recht gebruikt kan worden. WIJK AAN ZEE - Anish Giri heeft in de zesde ronde van het schaaktoer nooi in Wijk aan Zee een overwin ning geboekt op de Amerikaan Ga- ta Kamsky. De zeventienjarige Rijs-, wijker verkreeg met de witte stuk ken een dusdanig voordeel dat zijn opponent na de 86e zet de strijd staakte. Giri steeg dankzij de zege naar de gedeelde vierde plaats, met 3,5 punt. Peugeot Bipper Tepee OUTDOOR Er kan niks meer bij, dus we doen ér wat vanaf! De elite van het Nederlandse voetbal heeft de afgelopen we ken genoten van een buiten lands zonnetje. Aan de voora vond van de herstart van de ere divisie overheerst het optimis me en lijken vier clubs nog in aanmerking te komen voor de landstitel. Wat kunnen we ver wachten in de tweede seizoens helft? Een vooruitblik. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Stel dat het bekerduel van donderdagmiddag tussen Ajax en AZ de standaard is voor de ko mende maanden in de eredivisie. Dan wordt het aantrekkelijk, on derhoudend en vooral doelpunt rijk, met uitslagen die week na week voor verrassende verschui vingen op de ranglijst zorgen. De beslissing valt dan wellicht op nieuw pas weer op de allerlaatste speeldag. DE TITELRACE Kan AZ de lijn van voor de winter stop doortrekken? En nog belang rijker: kunnen de Alkmaarders dan ook de race om het kampioen schap volhouden? De voorsprong van de koploper op PSV (één punt), FC Twente en Ajax (beiden vijf punten) is gering en AZ raakte tijdens de winterstop de onverzet telijke Pontus Wernbloom kwijt aan CSKA Moskou. Toch moet nie mand de ploeg van Gertjan Ver beek onderschatten, zo bleek ook gisteren weer tegen Ajax. Zondag staan beide ploegen weer tegen over elkaar, in Alkmaar. Het lean zomaar zijn, dat PSV zon dag aan het begin van de avond de nieuwe koploper is in de eredivi sie. Fred Rutten heeft kwalitatief gezien de beste selectie tot zijn be schikking, maar zag zijn ploeg voor de winterstop een aantal ke ren pijnlijk door de ondergrens zakken. „Maar richting het einde van de eerste seizoenshelft zag je al dat de wisselvalligheid aan het verdwijnen was", aldus Rutten. Die wisselvalligheid kenmerkt ook Ajax, dat aanvalsleider Kolbeinn Sigthorsson nog steeds moet mis sen. Na de uitschakeling in het be kertoernooi en met de dubbele ontmoeting tegen Manchester Uni ted in de Europa League in het. vooruitzicht, lijkt alleen in de ere divisie nog wat te halen voor Ajax. Frank de Boer heeft het prolonge ren van de landstitel nog niet opge geven. „Ik geef ons tachtig procent kans op het kampioenschap", zei de trainer vóór de bekernederlaag tegen AZ. DE ENGELSMAN De vierde titelkandidaat is FC Twente. Ondanks een moeizaam verlopen eerste helft van het sei zoen, zijn de Tukkers nog op twee fronten actief. In de Europa Lea gue is Steaua Boekarest volgende maand de tegenstander, in de ere divisie hervat FC Twente de com petitie met twee thuisduels, tegen RKC en FC Groningen. De club nam begin deze maand afscheid van Co Adriaanse en sloot een oude bekende' in de armen. De te rugkeer van Steve McClaren, an derhalf jaar nadat hij FC Twente naar de landstitel leidde, heeft voor nieuw elan, rust en vertrou wen gezorgd. De Engelsman moet het herkenbare voetbal terugbren gen in Enschede en misschien le vert dat aan het eind van de rit op nieuw een prijs op. DE SCHEIDSRECHTERS Wat zijn ze weer bekritiseerd in de laatste maanden van 2011! Nam Bas Nijhuis nu wel of niet de juis te beslissing toen de losgeslagen Wesley eind december het veld van de Arena oprende? De rode kaart voor keeper Esteban zorgde voor veel opschudding, maar net als de voetballers hebben de vader landse arbiters en-hun assistenten de tijd gekregen om de batterij in het buitenland weer op te laden. In het Turkse Belek zijn de richtlij nen opnieuw doorgenomen en lag de nadruk op de onderlinge com municatie. Ja, ze liggen onder een vergrootglas, weet Björn Kuipers. Hij zeker. Want Kuipers is deze zomer actief op het EK en wordt dus extra in de gaten gehouden door'vooral pu bliek en media. „Als scheidsrech ter moet je steeds gefocust zijn", vertelde Kuipers eerder. „Je weet wat ze zeggen: je bent zo goed als jë laatste wedstrijd." DE TOPSCORER Wordt er na Björn Vleminckx (2010-2011) en Luis Suarez (2009-2010) wéér een spits zonder Nederlands paspoort topscorer van de eredivisie? De kans lijkt groot, want in de top tien staan nu slechts twee Nederlanders. Bas Dost voert de ranglijst - mede dankzij zijn vijf treffers tegen Ex celsior - aan met veertien goals. Luuk de Jong heeft,er vier minder gemaakt. Dost weet dat Ron Jans, de trainer die hij niet uitnodigt op zijn verjaardag, aan het eind van het seizoen vertrekt bij Heeren veen. Dat gegeven kan een positie- ind/1'ic.ht- /yieTtaJe/i Ve/c^en ind/f>arkee>~ihu/f £>>C-/kosten rijk/GOJ-z-iaken, /egeS en i/erujjderingSdjdrage oes i Zevenbergen ivljcldelharnis ;n i Vlissingen Roosendaal mvw.pta.peugeot.nl AZ begint met één punt voorsprong op PSV aan de tweede seizoenshelft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34