een gat te vangen genegeerd Nie voor verkeerd behandeld sweetdèal zeeland 127 Prijs te winnen voor beste OV-idee ^EE*^ Zorgen om aantrekkingskracht kleinere gemeenteraden en Staten zaterdag 21 januari 2012 door Rinus Willemsen - c duld moest hebben." 's Ochtends ging Sunita's huisarts bij haar langs en oordeelde dat ze naar het ziekenhuis moest om bloed te prik ken en om longfoto's te maken. Sunita's vriend bracht haar naar Vlissingen. „Nog steeds was er dus geen ambulance geregeld." Sunita ging weer naar huis, waar na om 10.30 uur de uitslag van het onderzoek bekend werd. „De huis arts zei dat ze met spoed naar het ziekenhuis in Goes moest gaan. Hij belde mijn vrouw en zij heeft toen geregeld dat ze snel naar Goes werd gebracht. In haar eigen auto dus. Sunita had een dubbelzij dige longontsteking en buikgriep. Logisch dat ze het benauwd had 22 augustus 2010 Ik ben eindelijk voor mijn soloreis vertrokken uit Gibraltar. In Porti- mao werd ik al na een dag bena derd door de pers en toeristen. De hele dag liepen er tientallen men sen over de steiger. En iedereen moest zonodig foto's maken! Dat vond ik echt vervelend. en amper kon ademhalen." Hij be seft dat het heel moeilijk is om aan te tonen dat zijn dochter door de uiterst trage hulpverlening ge storven is. „Dat weet je nooit voor 100 procent zeker. Maar hoe langer je wacht, hoe slechter het wordt. Het hart wordt extra belast door koorts en infectie. De longen zijn door het zuurstoftekort wel ver slechterd. Het is allemaal te gek voor woorden." René Verhulst (burgemeester van Goes) is woordvoerder namens de Veiligheidsregio Zeeland. Hij gaat niet inhoudelijk in op deze zaak, zolang de IGZ de meldkamer Am bulancezorg onder verscherpt toe zicht heeft gesteld. 20 augustus 2011 Ik ben de Torres Strait door! Ik heb de kust van Australië gezien en ben op een nieuwe zee aangekomen. M'n hoofd tolt en met m'n laatste restje energie, na 48 uur zonder slaap, maak ik een vreugdedansje en vraag aan Guppy hoe dat nou voelt. GEWELDIG! Wat of wudder meege bracht aon?' vraogt iemand uut Middel burg die ook nao Kamperland was afgereid verlee- jen weeke zaoterdag. 'Ah, deze kis te mee alles derop en en deran," zei ik, binst an 'k nao een grote kis te mee een blienkend slot wiezen- de. „Deze kiste en alles wat 'r in ligt." 't Vandaoge net een weke geleejen. Me goengen nao de startbijêên- komst van 'Een Kern mee Pit'. Kern is de betékenis van durp, wijk of gehucht. A je noe van jë wijk iets moois wil maoken, sa men mee andere ménsen, dan kan je bie deze orgaonisatie raod en daod vraogen om je plannen uut- gevoerd te kriegen. Mao je moet wel zelf j'n 'annen uut de mou wen steken. En zó waoren ze uut 'êêl Zêêland gekommen: de bedienkers/sters van goeje plan nen. Iederéén kreeg 'n krapmpje en de jury kwam langst om te luusteren, te kieken en vraogen te stellen. En dat gebeurende allemao in de groöte ouwerwetse schuure van boerderieje Land en Zêêzicht. Die was dao primao voo geschikt. Van binnen êlemao verbouwd, van buuten schööne gerestau reerd. Prachtig zwart geteerd mee groöte deuren. „Dao goeng vroe ger de tèrve deu nao binnen," docht ik in m'n eigen, „mee pèèrd en waogen wier d'n oest van 't land binnengestoken." In de winter stoengen d'èrbeiers dan weken lange op de dosvloer mee de vlui op de tèrve te klop pen toet de leste korrel in de zak zat. Da moe je zeker van de wegt af ge'öörd 'èn. En ook in 't boer' uus dat 'n vuuftig meter vèder stoeng. Jao, dat 'uus stoeng nie zo- as bievoorbeeld in Walcheren, vas te gebouwd an de schuure. Belnêê. Kan je begrupen mee al de muzen en ratten in de schuure. Noe kon je wel een paar katten in de schuu re loslaoten, mao jao-die muzen waren zo weerlichts vlug, die scho ten dan in.alle kleine 'oeken en gaoten wao de katte nie bie kon. Pas op 't leste, as de tèrve gedos- sen was, dan kwam t 'r wa plekke vrie en konden de muzen udder minder goed wegsteken. Dan waor en ze voo de katte! Dat alles schoot deu m'n 'ööfd, toen 'k daor in die ademachtige groöte schuure in m'n kraompje stoeng en mee die Middelburgers stoeng te praoten. Mao die kiste, dao bleven ze toch mao nao kie ken mee van die vraogende öögen. Toen 'k het slot opendee en lang- zaom 't scheel nao boven kwam, zaogen ze het. 'n Kiste vol mee al lemao opdrachten: puzzel- en speurtochten, lees- en doe-op- drachten, verklêêdklêêren en gao zö mao deu joengen. "Jao, die 'öören allemao bie de Maquette van Biervliet. Uutzoekers voo bin nen en buuten. Voo joenge en gröötere kinders. „Da 's daerom nie niks," 'öör 'k 'n ntannetje mee 'n grööte zwarte baord zeggen, die ook angeschoven was. „Da zou ons ok wel 's kunnen doeë." En die keek 's rond en knikkende naor z'n collegao nest 'm. "Jao, zö is 't, jè moe maer op de gedachte komme." murmelende die vol ont zag en bewonderieng. Op 't eind van de middag was de jury bie alle kraompjes gewist en toen wier de rekenieng opge- maokt. "Die van Biervliet," zei voorzitter De Maat, „die meugen meedoen an de volgende ronde. „Net as ook nog zeven andere," die mee naom en toenaom wieren opgelezen. Toen kloenk d'r ap plaus in die grööte zwarte schuure an de zêêdiek en achter me 'öörende dien zwarte baord fluusteren:„Die van Biervliet bin nen daerom ok ni voor één gat te vangen, want die waere d'r ver- leeje jaer toch ok bie?" KOOP T/M ZONDAG OP SWEETDEAL.NL LANDELIJKE SWEETDEAL Een overnachting inclusief ontbijt voor 2 personen bij Amstel Botel: een bijzonder hotel aan het IJ. Amsterdamser kan niet! Je profiteert van wel 50% korting. 22 januari 2011 Ik was binnen ontbijt aan het klaar maken toen, ter hoogte van Guada- loupe, Guppy ineens met een ruk stillag. Toen ik naar buiten rende, zag ik gelijk de oorzaak. Ik sleepte zo'n 30 meter visrotzooi mee. Na wat geploeter ben ik er vanaf geko men. @14 november 2011 Guppy en ik zijn na bijna 47 dagen Indische oceaan aangekomen in Durban. De douaneman viel bijna flauw toen ik hem vertelde dat ik solo uit Darwin was komen zeilen. Hij geloofde me niet en ik moest mijn website laten zien voordat-ie me m'n stempels gaf. 7 juni 2011 Er ligt een vrachtschip op ramkoers dat niet antwoordt. Dat is altijd ver velend, omdat je niet weet of ze je gezien hebben! Maar voorlopig stormt Guppy de nacht in en is het enige wat ik kan doen de wacht houden en het water uit m'n ogen vegen... O 18 januari 2012 Nadat ik bijna de hele wereld ben rondgevaren, met de verantwoorde lijkheid voor de veiligheid van mij zelf en Guppy, voel ik dat Neder landse instanties me echt verkeerd hebben behandeld. Ik ben bang dat de nachtmerries me m'n hele leven zullen blijven achtervolgen. MIDDELBURG - Het zal in de toe komst lastig worden kandidaten te vinden voor een zetel in Provincia le Staten of in een gemeenteraad. Dat is, vrezen de fracties in de Sta ten van Zeeland, het gevolg van het voornemen van het kabinet de raden en staten in te krimpen. Het kabinet wil - om bezuinigings- redenen - het aantal staten- en raadsleden met een kwart vermin deren. Die opzet betekent dat Pro vinciale Staten uit nog maar 29 le den (nu 39) zullen bestaan. „Te veel en te snel", vond Patricia de Milliano (CDA) gisteren in de sta tencommissie bestuur, financiën en welzijn. Met dat te snel verwees ze naar de verlaging van het aantal Statenzetels van 47 naar 39 in 2007. De Milliano stelde vast dat het sta tenlidmaatschap nu al veel tijd vergt. Dat wordt nog meer als het zelfde werk door minder mensen moet worden gedaan. „Het zal moeite kosten kandidaat-statenle den te vinden. Zeker als je op zoek gaat naar jonge mensen, want die hebben vaak een volledige baan waarin het statenlidmaatschap nu al moeilijk in te passen valt." Het CDA zou op basis van de ver kiezingsuitslag van vorig jaar overi gens maar geringe schade lijden van een verkleiding van de Staten van Zeeland. De partij zou van 6 naar 5 zetels gaan, evenveel als de WD en de PvdA, die er nu beide 7 hebben. D66 en GL blijven gelijk dankzij het feit dat zij een lijstver- binding hadden. De andere par tijen leveren alle een zetel inleve ren. Daarmee zou de helft van Pro vinciale Staten uit een- of twee mansfracties bestaan. Ongewenst, vond Alex Hijgenaar (D66). Hij meende dat bij een ver kleining van de staten naar een an dere zetelverdeling moet worden gekeken, bijvoorbeeld door middel van eenkiesdrempel. door Frank Balkenende GOES - Dertien Zeeuwse scholen kunnen 500 euro verdienen als ze een plan maken voor verbetering van het openbaar vervoer in Zee land. Het beste idee is goed voor een geldprijs van 1000 euro. De provincie, de Stichting Scholie- renvervoer Zeeland en de vervoer ders Connexxion en Veolia Trans port schrijven de prijsvraag uit om scholieren te bedanken voor het gebruik van vooral de bus. In Zee land reist bijna veertig procent van de scholieren met de bus. De pro vincie denkt na over verbetering van het openbaar vervoer en kan best suggesties en ideeën van reizi gers gebruiken. Elke school die een plan indient en is aangesloten bij de Stichting Scholierenvervoer Zeeland, krijgt in elk geval 500 euro in de hand ge drukt. Voor het winnende idee komt daar nog eens 500 euro bo venop. Het moet worden besteed aan de inrichting en/of verbete ring van de school en zodanig dat iedere leerling ervan profiteert. Connexxion en Veolia Transport zullen samen met de provincie en Scholierenvervoer Zeeland de win nende school selecteren. De uit slag zal eind februari of begin maart 2012 bekend zijn. Stichting Scholierenvervoer Zee land wordt gevormd door dertien Zeeuwse scholen. De stichting verzorgt jaarlijks de busabonne menten voor circa 2200 leerlingen van het voortgezet en middelbaar beroepsonderwijs. Aangesloten scholen doen mee aan de prijs vraag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29