Certificaat brede school in Domburg 241 zeeland Festival overweegt claim tegen zanger Kleurrijke carnavalsmodeshow Beter binnenklimaat en energiezuinig-gebouw Informatieavond over beschermde kerkuilen zaterdag 21 januari 2012 1 w door Annemarie Zevenbergen DOMBURC - De kinderen van basis school De Golfslag in Domburg kunnen letterlijk opgelucht adem halen. De kinderen krijgen sinds begin deze maand les in het nieu we schoolgebouw aan het Juf frouw van de Putteplein in Dom- burg. Bijzonderheid is dat het om een passief-fris gebouw gaat. Met ande re woorden: energiezuinig door goede isolatie en frisser door een verbeterd binnenklimaat door goe de ventilatie. Het gebouw van de brede school wordt dus al volop benut, zowel door de basisschool als Kinderop vang Walcheren (KOW). De offi ciële openingshandeling wordt vol gende week woensdag verricht door de Veerse wethouder van on derwijs René Molenaar. De Golf slag krijgt dan ook het officiële Pas sief Frisse scholen-certificaat van de overheid. Het is overigens ook de eerste Passief-Frisse brede school in ons land. Schooldirecteur Ad Stougjes toont zich tevreden over het nieuwe ge bouw. „We zijn er met de leerlin gen na de kerstvakantie in gegaan. Ik weet niet of de kinderen nu echt merken dat het frisser is, maar ik merk wel dat het gebouw zelf rustgevend is. Het is veel com pacter en het is gebouwd rondom een centraal middendeel. Er zijn overal zichtlijnen, dus de kinderen zien elkaar ook. Ze zien de ande ren bezig en dat werkt blijkbaar sti mulerend. Ze werken geconcen treerder en het is stiller en rusti ger. Het oude gebouw was een lan ge pijpenla dat uitnodigde om te hollen van A naar B. Hier is dat niet zo. Het voelt wel frisser aan. In het oude gebouw had je vaak het idee dat je het vocht kon rui ken als je binnenkwam. Dat is hier niet het geval." Architect Evert van Kampen ont wierp het gebouw. Binnen lijkt de school op het icoontje (apen staartje): een centrale ruimte met de lokalen van de basisschool en de KOW eromheen. De plannen voor de nieuwbouw stammen al uit 2005. De eerste paal ging uiteindelijk in oktober 2010 de grond in. Het gebouw biedt ruimte aan de school, een peuterspeelzaal, kinderopvang en een gemeenschappelijke ruimte. door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Zanger Tho mas Berge kan een schadeclaim van het festival Aemstie Alive tege moet zien als hij niet binnen twee weken met een goede verklaring voor zijn afwezigheid komt. De zanger zegde vorige week zonder opgaaf van reden zijn optreden in Burgh-Haamstede af. „Het management van 'Berge doet geheimzinnig over zijn afwezig heid. Toch willen wij dat graag we ten," zegt bestuurslid Peter Boo- gerd. „Over twee weken komen ze met een verklaring, zegt het mana gement. Als daar geen goede re den in staat, onderneemt onze penningmeester de nodige stap pen." Als vervanger heeft het festival Idolswinnaar en Voice of Hol land-deelnemer Raffaela geboekt. Glennis Grace is volgende week za terdag evenmin van de partij in Burgh-Haamstede. Zij heeft dan een tv-optreden. Rochelle en het trio Adlicous (nummer 1 en 2 van talentenshow X-factor) moeten het gemis van Glennis Grace ver zachten. Voor de zevende editie van Aems tie Alive zijn nog ongeveer 300 van de in totaal 1600 kaarten te koop. door Frank van Cooten Bij de relatie tussen chauffeur en verpleegkundige verschil. GOES - De stichting Landschapsbe heer Zeeland houdt 1 februari een informatieavond over kerkuilen. Er wordt informatie gegeven over het leven van de uil en er wordt uitgelegd wat vrijwilligers allemaal doen om kerkuilen te helpen be schermen. In Zeeland controleren de vrijwilli gers nestkastjes, ze maken ze schoon, voorzien jonge vogels van een ring en houden broedgege- vens van de kerkuilen bij. Nieuwe vrijwilligers zijn van harte wel kom. De bijeenkomst wordt gehou den op de Hollandse Hoeve aan de Kattendijlcsedijk 23 in Goes. Mensen dienaar de informatie avond willen, moeten zich van te voren aanmelden - via info@slz.landschapsbeheer.nl of 0113-230936. Een week later is een zelfde soort bijeenkomst in het Zeeuws-Vlaamse Westdorpe. 'S-HEERENHOEK - Dertig modellen in de leeftijd variërend van 4 tot 20 lopen vrijdag 27 januari van 19.00 tot 20.00 uur de eerste carna valsmodeshow in de vestiging van de Boerenbond in 's-Heerenhoek. De boerenbond in hét carnavals dorp van de Bevelanden verkoopt al jaren carnavalskleding en acces soires. „Als ik naar de optocht kijk, hebben" we nog een behoorlijke markt te winnen", zegt Jozien de Winter. „Met dé modeshow probe ren we ons nog beter op de kaart te zetten." Zij is samen met Wilco van de Guchte en Jacqueline Paree druk bezig met de voorbereidingen. Een compleet draaiboek ligt al op tafel. „Er komt immers heel wat bij kij ken." De Boerenbond op 's-Heerenhoek verkoopt al zes jaar carnavalskle ding zonder overigens de preten ties te hebben van een feestwin kel. „We zijn begonnen op vijf vier- Jozien de Winter showt één van de outfits. foto Izaak Verkeste kante meter. Nu nemen de rekken met de kleding bijna honderd vier kante meter in beslag. Zodra de kerstspullen eruit zijn, komt de car navalskleding er in. Normaliter zouden we op deze ruimte het tuinmeubilair al moeten neerzet ten, maar daar is het toch nog geen weer voor", aldus Van de Guchte. Jozien de Winter liep al een paar jaar rond met de gedach te een carnavalsmodeshow op po ten te zetten. Deze gedachte kreeg concreet vorm nu haar dochter op streetdance zit in Goes. Aan de mo deshow is een kleurwedstrijd ge koppeld. De kleurplaten kunnen voor dinsdag worden ingeleverd. foto Mark Neelemarïs k'eïv\e wf\v\ebliASse*4jes vevUiMz.eK Kolev\w<*Pev 33 sHsvrfen öp UeF D«AVApletvv WÊ JteTnawMuSsertjeS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26