zeeland 123 heeft nog geen geld voor nieuwbouw 'Tol voor vaart over Westerschelde antwoord op daim Hedwigepolder' 9 sQ tD- Jaap van der Doef: Bingomiddag bij Stichting Majoraat Themadag over kunst in de opvoeding Stiltewandeling door bos, duin en strand Laatste dag actie voor voedselbank GERARD M Straatovervallers horen bij groepje Zokantook treedt op in atrium Ter Reede NIEUWE K00KW0RKSH0PS www.wittelelie.nl Woningprijzen België naar recordhoogte zaterdag 21 januari 2012 'De raad zit namelijk op een zeer-korte-termijn-den- ken en streeft één doel na: voor eeuwig de Koude- kerkseweg behouden. Een mooi streven, maar daar gelooft verder echt niemand meer in hoor! Dat pand heeft op de lange termijn geen mogelijkheden meer.' Het vertrek van het ziekenhuis vanaf de Koudekerkseweg is onvermijdelijk. Het ZRTI, links op de voorgrond, blijft voor zover bekend wel. foto Ruben Oreel dat zo spoedig mogelijk willen rea liseren", zegt woordvoerder Jaap Nelemans van het ADRZ. Er zijn nog twee dingen die uitvoering van de plannen verhinderen, merkt hij op. „Allereerst is de fi nanciering nog niet rond. We zijn ermee bezig maar we kunnen nog niet zeggen met wie en hoever we zijn en wanneer het wel rond is. Maar we beschouwen het zeker niet als een kansloze missie." Het tweede obstakel is de waarde die het huidige ziekenhuisgebouw in Vlissingen nog heeft. Als het ADRZ een nieuw hospitaal gaat bouwen in de Mortiere, moet de waarde van dat oude pand in één keer als een verlies worden afge boekt. Dat is een bedrag van 15 mil joen euro. „We moeten dat verlies dan nemen, maar dat kunnen we ons niet veroorloven." Het ADRZ verschilt volledig van mening met de stichting Behoud Ziekenhuis Walcheren over de strekking van het TNO-rapport over de kwaliteit van het huidige ziekenhuis in Vlissingen. Nele mans: „De stichting concludeert dat het nog jaren mee kan. Wij zien er juist de bevestiging in dat het zelfs na forse investeringen nooit optimaal zal functioneren als modern ziekenhuis. Het rap port bevestigt onze haast." door Wout Bareman TERNEUZEN - De Nederlandse Staat moet de Scheldeverdragen met Bel gië opzeggen en weer tol gaan hef fen voor de scheepvaart naar Ant werpen. Die suggestie doet voorzitter Giel van Boom van de Terneuzense raadsfractie Top/Gemeente belangen in een brief aan staatsse cretaris Henk Bleker (economie, landbouw). Van Boom vindt het een goede te genmaatregel na het 'minder char mante' optreden van de zuiderbu ren rond de Hedwigepolder. Voor al de claim van 250 tot 785 miljoen euro, aangekondigd door Vlaams premier Kris Peeters, voor het niet nakomen van ontpolderingsafspra- ken is Van Boom in het verkeerde keelgat geschoten. Vandaar zijn idee de Scheldeverdragen op te zeggen. In de brief aan Bleker wijst hij op recente pogingen van Duitsland de Acte van Mannheim voor de Rijnvaart op te heffen. Dat opent de mogelijkheid de onderhouds- en beheerskosten (ongeveer 500 miljoen euro per jaar) voortaan via tol te dekken. Van Boom: „De burgers van Zee land moeten binnenkort, via wa terschap Scheldestromen, meebeta len aan onderhoudskosten van zee dijken. Er zijn zeer grote bedragen mee gemoeid. Tolheffing op de Westerschelde kan deze kosten voor het waterschap en de Zeeuw se burgers beperken." Van Boom wijst er fijntjes op dat het wel heel toevallig is dat Peeters met een claim van ruim 700 mil joen euro komt. „Laat dit bedrag nu aardig in de buurt komen van de bouwkosten van de nieuwe zee sluis in Terneuzen." Wijzend op de forse bezuinigin gen die de Belgen te wachten staan, constateert Van Boom: „Men probeert overal geld te vin den. Ook bij ons dus." VLISSINGEN Stichting Majoraat houdt morgen een bingomiddag voor senioren. Belangstellenden kunnen terecht aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissingen. Tijdens de middag zijn er diverse prijzen te winnen. De bingomiddag duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. MIDDELBURG De Stichting Kunstzinnig Zeeuws houdt vandaag de themadag 'Mijn kind lekker in z'n vel'. Op deze dag leren deelnemers hoe zij kunstzin nige therapie kunnen gebruiken bij de opvoeding en tijdens het op groeien van kinderen. De dag be gint met een lezing door orthope dagoog Thea Giesen. Aansluitend vinden diverse workshops plaats. Locatie: Vrije School Zeeland, Ar- rondeusstraat 59. Tijd: 9.45-15.00 uur. Toegang is gratis. VLISSINGEN Marjan Schot leidt morgen een spe ciale stiltewandeling. Deelnemers lopen minstens een uur zonder te praten, door het bos, over de dui nen en op het strand bij Vlissin gen. Zij kunnen tijdens de wande ling om leren gaan met stilte en er varen wat een uur stilte met lichaam en geest doet. De wande ling gaat ook door als het regent. Deelname kost vijf euro, inclusief koffie of thee na afloop. De wande ling begint om 10.30 uur bij de Ka- növijver aan het Nollepad. WESTKAPELLE Vandaag is de laatste dag van de in zameling die deze maand is gehou den voor Stichting Voedselbank Walcheren. In museum het Polderhuis aan de Zuidstraat in Westkapelle kan van 11.00 uur tot 17.00 uur voedsel wor den gedoneerd aan de voedsel bank. Vooral voedingsmiddelen die lang houdbaar zijn, zoals pasta, snoep, olijfolie en rijst, zijn van harte welkom. Ook waspoeder is bruikbaar. Voor eventuele finan ciële bijdragen zijn collectebussen aanwezig. kinderopvang - www.koozic.nl KOOZIE .verhuizingen en reieubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl GOES GOES - De twee daders van de straatoverval donderdag op de Oostsingel in Goes, horen bij een groep van vijf personen dat op de Beatrixiaan in Goes heeft gelopen richting Oostsingel. De politie ver moedt dat de groep is opgesplitst in groepjes van twee en drie perso nen. Van de drie personen is be kend dat ze rugtassen bij zich had den. Mensen die deze personen hebben gezien worden verzocht te bellen naar 0900-8844. VLISSINGEN De Vlissingse zanggroep Zokan took treedt zondag 29 januari op in het atrium van Ter Reede. Tijdens dit optreden zal er een plaats wor den ingeruimd voor een speciale gast. Een zanger (85), entertainer, cabaretier die volgens de band ook landelijk zijn sporen heeft ver diend. Tijdens het concert worden ook enkele nummers van de pas uitgekomen cd Ode Aan De Walcher- se Kust ten gehore gebracht. Het gratis concert begint om 14.30 uur. Kennismakings AKTIE €15,00 KORTING GENT - De Belgische woningmarkt ontwikkelt zich heel anders dan de Nederlandse. Terwijl praktisch overal in Nederland de huizenprij zen zijn gedaald, zijn die in België in het derde kwartaal van 2011 tot recordhoogte gestegen. De stijging bedroeg vier tot vijf procent ten opzichte van dezelfde periode in 2010. De prijsontwikkeling in Bel gië maakt het interessanter voor Belgen uitte kijken naar een huis over de grens. Dat was afgelopen jaar al te merken in Zeeuws-Vlaan- deren. Zeeuws-Vlaamse makelaars willen onder meer via internet op deze trend inspelen met een ge richte campagne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25