Vlissingen moet ziekenhuis loslaten Ik wil gewoon de schoonheid van de zee laten zien' WALCHEREN Wethouder De Zwarte vindt het tijd voor slag vooruit in discussie over gezondheidszorg Dader schietincident Sas in Nederlandse cel Politie houdt man aan voor wapenbezit Derde aanhouding overval sigarenwinkel almanak Kiespijn ZATERDAG 21 januari 2012 21 PZC „In noodsituaties kun je het verschil maken als ambulanceteam." 22 door Maurits Sep VLISSINGEN - Politici en inwoners van Vlissingen moeten zich ont worstelen aan de emotie over het verlies van het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg. „Het wordt tijd om de slag vooruit te maken", vindt wethouder Marin de Zwarte. „Ik begrijp wat het voor Vlissin- gers betekent dat het basiszieken huis weggaat. Het is oud, maar ook vertrouwd. Maar als we niet op tijd beginnen met de nieuw bouw, die in 2015 klaar moet zijn, verdwijnt de zorg mogelijk hele maal van Walcheren en komt alles in Goes. Het is mijn taak als be stuurder om op die consequentie te wijzen." Bovendien biedt de nieuwbouw kansen op andere en nieuwe vormen van ziekenhuis zorg, merkt hij op. „Daar ligt voor Walcheren een grote kans: verbre ding van het zorgaanbod." De Zwarte heeft als verantwoorde lijk wethouder voor het zieken huisdossier de opdracht van de raad gekregen om te strijden voor behoud van het ziekenhuis. Maar het is hem allengs duidelijk gewor den dat dat voor de locatie Koude kerkseweg in ieder geval een kans loze missie is: die zal worden inge ruild voor de Mortiere. Een belangrijk deel van de Vlis- singse politiek en de samenleving probeert elke strohalm aan te grij pen om het bestaande ziekenhuis toch open te houden. Hoewel De Zwarte de emotie en de reflex be grijpt, vindt hij het tijd worden om daarvan los te komen. „Je kunt niet iedere keer aangeven: als we dit, of dat. Nee, het ziekenhuis gaat, en de directie keert niet meer op de ingeslagen weg terug." Deze week introduceerde De Zwar te de term 'Vlissingen-Noord' als locatie voor het nieuwe zieken huis, in plaats van de Mortiere. Het tekent hoe belangrijk het po stadres is voor de Vlissingers. „Het gaat om de gezondheidszorg op Walcheren! En ja, die moet ook voor Vlissingen bereikbaar zijn." pagina 22: Anders is Walcheren straks alle zorg kwijt ms S8E5 S' -mm M j door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - Een stoere man; oorringetje en donkerblauwe wol len muts op de karakteristieke kop. Bram Dingemanse is machi nebankwerker, vrijwilliger bij de KNRM - in Westkapelle natuurlijk - en schilder. In zijn schaarse vrije tijd maakt hij maritieme werken. In olieverf. Met acryl heeft Bram niets. „Olieverf geeft een hele mooie vloeiende penseelstreek, het is ook wat ruwer. Robuuster om mee te werken dan acryl. Maar ja, het is maar net waar je aan ge wend bent." Zijn werk hangt nu in het Polderhuis in Westkapelle. De Westkappelaar maakt schilde rijen zonder pretenties. Veel sche pen, hoge golven en dramatisch donkere luchten. „Ik heb geen boodschap in mijn werk. Geen mooi verhaal over van alles en nog wat. Ik wil eigenlijk gewoon de schoonheid van de zee laten zien. De zee is mijn leven. Ik woon er vlakbij en het blijft trekken. Het is altijd anders, maar altijd mooi. Ook op een grijze dag. De beschou wer moet zelf maar bepalen wat die in mijn werk ziet." Bram werd geboren in Zoutelan- de. Hij liet zich als kleine jongen inspireren door dorpsgenoot Mar- neel Gabriëlse. „Hij was een van de weinige schilders in de omge ving. „Ik vond het prachtig. Ging vaak even om de koffie bij hem. Hij heeft me veel laten zien en tips gegeven." De expositie, getiteld 'Water over dek en luiken', werd gistermiddag geopend door wet houder René Molenaar en is te zien tot 11 maart op woensdag tot en met zondag van 11 tot 17 uur. SAS VAN GENT De dader van het schietincident in Sas van Gent op 10 december waar bij een 18-jarige vrouw uit Terneu- zen gewond raakte, is donderdag overgeleverd aan Nederland. De da der, een 32-jarige Belg, is in samen werking met de Belgische politie aangehouden. De man heeft be kend. Hij zit nu in een Nederland se cel. Na het incident moest café Larry's twee weken dicht. ZIERIKZEE De politie heeft donderdagavond een 30-jarige inwoner van Zierik- zee in zijn woning aangehouden voor het in bezit hebben van verdo vende middelen en verboden wa pens. Er werden twee (nep)vuur- wapens aangetroffen in de woning van de man alsmede andere illega le wapens zoals pepperspray en een stroomstootwapen. De politie trof verder hard- en softdrugs aan. OOST-SOUBURG De politie heeft gisteren in Oost-Souburg een derde verdachte aangehouden in verband met de overval op de sigarenwinkel aan de Voorstad in Goes van afgelopen maandag. Het gaat om een 25-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats. Eerder was in Goes de trein doorzocht, maar daar werd de man niet aangetroffen. Later is hij in Oost-Souburg aangehouden. Hij liep al een tijdje met kiespijn rond, maar de Hulstenaar heeft het niet zo op tandartsen. Toen de pijn echt niet meer te onderdrukken was, ging hij met het lood in de schoenen toch richting de tandartsstoel. Voor een beetje mentale ondersteuning hield hij met regelmaat contact met het thuisfront. Daar werd alles uit de kast getrokken om hem door dit Tip? redactie@pzc.nl zware moment te nekken: Goed zo kerel, je bent een held, wat een klasse dat je nu eindelijk doorzet! Maar toen hij zijn echtgenote sms-te over de behandeling ging het fout. „De tandarts is een zakelijke klant van mij. Ik krijg een zenuwbehandeling", liet hij weten. Zijn eega tikte meteen iets terug. „Dan hoop ik voor jou dat hij een tevreden klant is..." Bram Dingemanse in het Polderhuis in Westkapelle bij zijn schilderijen die deel uitmaken van de expositie 'Water over dek en luiken'. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23