World Capital De meest Vlaamse stad brult om meer Belgen terneuzen mm. of zeeland 123 JDEUJKE ESTIGING VAN MAINTENANCE VALUEPARK Chemiesector in West-Europa moet zich bewijzen Pddraig Naughton Land op drift! in Porgy en Bess tpnancev M S KNOWLEDGE f If INNOVATION 1 X CENTRE zaterdag 21 januari 2012 Het maintenance valuepark in Temeuzen moet de Zeeuws-Vlaamse Kanaal zone op de kaart zetten als 'world capital of maintenance', als dé plek waar wordt gewerkt aan vernieuwende onderhoudstechnieken. „De samenwerking beperkt zich niet tot de regio. We hebben ook contacten met de Technische Univer siteiten in Delft en Eindhoven en een onderzoekscen trum voor composieten (kunststoffen) in het Duitse Stade. Onze ambitie is wereldwijd actief te zijn." foto Peter Nicolai Padraigh Naugthon (links) en Rob Rutjens bij het Bio Base Europe Training Center in Terneuzen. door Harmen van der Werf De chemiesector in West- Europa staat onder druk. De enorme groei die de bedrijfstak met name in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw kenmerkte, is verleden tijd. China, India en ook het Midden- Oosten zijn in opkomst. Oliestaat Saoedi-Arabië timmert bijvoor beeld volop aan de weg met Sadic, Saudi Basic Industries Corpora tion, dat onderdelen van het Ne derlandse DSM heeft overgeno men. Wil de chemiesector in West-Euro pa zich handhaven, dan moet ze nog concurrerender worden. „Dat kan onder meer door te investeren in slimme onderhoudstechnie ken", geven Rob Rutjens en Pa- draig Naughton van het mainte nance valuepark Terneuzen aan. Als voorbeeld noemen zij één van de thema's waaraan wordt ge werkt binnen het project, de be strijding van roestvorming (corro sie). Veel leidingen in chemische instal laties zijn voorzien van isolatiema teriaal, waaronder zich roest kan vormen. Padraig Naughton: „Als wij een techniek kunnen ontwik kelen die het mogelijk maakt corro sie op te sporen en te bestrijden zonder dat het isolatiemateriaal er af moet, kan veel geld worden be spaard." Het maintenance valuepark moet een wereldwijd erkend centrum voor onderhoudstechnieken wor den. Het is daarvoor ook al be loond. De provincie, rijksoverheid en Europese Unie hebben subsidie verstrekt, niet in het minst omdat het project verder reikt dan 'al leen' de chemie. TERNEUZEN - Schrijvers Jan Brok ken, Judith Koelemeijer en Frank Westerman geven dinsdag een beeld van veranderend Nederland. Land op Drift! gaat in op afbrokke lende zuilen, ontkerkelijking en hoe nu verder in de polder. Toe gangskaarten kosten 15 euro en zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Van de Sande in Terneuzen. De li teraire avond in Porgy Bess be gint om 20.00 uur. DE STELLING Hulst is te saai voor woorden Reageer op pzc.nl UW MENING 2221 reacties Terecht dat inkomen zwaar meetelt bij toekenning ouderenvervoer eens mtsmMmmammm 66% oneens 34% „Wij richten ons allereerst op de procesindustrie, maar wat wij ont wikkelen, kan ook goed bruikbaar zijn in bijvoorbeeld de maritieme sector en vliegtuigindustrie", zegt Rob Rutjens. „Problemen met roestvorming doen zich daar ook voor, om maar iets aan te geven." Volgens Padraig Naughthon en Rob Rutjens mag de betekenis van het maintenance valuepark niet worden onderschat. „Het kan nieu we bedrijven ertoe brengen zich in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzo ne te vestigen." Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeur waarder L. de Braai te Terneuzen d.d. 17 januari 2012 blijkt dat ten verzoeke van de besloten vennootschap Gebr. Simons B.V., gevestigd te Terneu zen, aan de gezamenlijke erven van Herman Bernard Marie van Geffen, overleden op 12 januari 2012, laatst gewoond hebbend te 4535 BK TER NEUZEN aan de Dorus Rijkersstraat 8, is betekend de grosse van de be schikking d.d. 13 januari 2012 ge geven door de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg en het proces-verbaal d.d. 16 januari 2012 opgemaakt door L. de Braai, t.k- gerechtsdeurwaarder te Terneuzen, waarbij uit kracht van de beschikking conservatoir beslag is gelegd op het daarin nader omschreven onroerend goed. Van dit exploot kunnen belangheb benden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. Een op de drie Belgen gaf bij een bezoek aan Hulst aan nooit eerder in de stad te zijn geweest: de stad die zich trots de meest Vlaamse van Nederland noemt. Richt de pijlen op het zui den, is het advies aan Hulst van bureau BRO. Daar is winst te behalen, net als bij Morres aan de rand van de vestingstad. Uit het onderzoek blijkt namelijk ook dat twintig pro cent van de meubelkijkers- en ko pers bij een bezoek nog niet weet door Raymond de Frel of zij ook nog even voor een bood schapje of drankje doorrijden naar de binnenstad. Daar doen nu voor al Hulstenaren zelf boodschappen. Lekker vertrouwd shoppen in een historische sfeer, al pleiten ook in woners voor meer variatie in het winkelaanbod. Maar de zuiderbu ren? Die reppen helemaal niet over historie en sfeer. Die vinden dat er in het centrum maar weinig te doen is. En zo'n praatje gaat snel. Hulst? Bespaar u de benzine, dat is niet meer wat het geweest is. Het is de hoogste tijd voor verfris sing in ondernemersland. Tijd om elkaar niet meer alleen als concur rent te zien, maar ook als bondge noot. Hoe zorgen we er samen voor dat de Belg het niet bij dat ene bezoekje aan Hulst houdt? Volgens BRO toont de enquête de noodzaak van een Life Style Villa- ge aan, het woonthemacentrum dat Morres met de binnenstad moet verbinden. Dat is natuurlijk spekkie naar het bekkie van De Mandemakersgroep, eigenaar van Morres en initiatiefnemer van dit koopwalhalla. De aanleg van de Nieuwe Bierkaai moet het koop- en verblijfstoerisme ook een flinke impuls geven. Een plannetje om de Koning van Engeland weer nieuw leven als bioscoop in te bla zen? Het idee om Hulst, met het oog op het verleden, als zoutstad te promoten? Ook leuk. Het zijn allemaal plannen om geld te verdienen én Hulst zo'n oppep per te geven dat het hele stadje er de vruchten van plukt. Maar wat je ook bouwt, wat je ook bedenkt, de grootste klus is het oude, ver trouwde los te laten in het koppie. Te vaak hebben ondernemers ver nieuwingsplannen zelf de kop in gedrukt, uit vrees voor een lege portemonnee. Zij hebben elkaar in een houdgreep. Het opstappen van de voorzitter en secretaris van de ondernemersvereniging vanwe ge 'verschillende inzichten' was daar vorig jaar een treffend uit vloeisel van. Openingstijden? Daar denkt een ieder het zijne van. Evenals over de terugkerende dis cussie over een autovrije Gentse straat. 'Niet doen! Dat kost ons geld!', is de reactie bij voorbaat. Resultaat van het gehannes? Een binnenstad met leegstand, waarin niet Belgen maar bouwvakkers de dienst uitmaken. Die moeten met een haven de tijd inhalen. Maar in vesteren in stenen levert niets op zonder eensgezindheid en creativi teit. Daar trek je pas echt mensen mee. En niet alleen Belgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 151