141 meningen brieven Cor de Jonge zaterdag 21 januari 2012 5533cS5SScS8ft83gg8§ m^^m^ssmmamssmesesssssmsms m^smmsseosaismasamsesssssass^e» tmsmmiimmmm, Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Koorschool 'Doek valt voor de Zeeuwse Koor school': Alleen het hebben van drie hoofdvakdiplöma's lijkt mij onvoldoende om een jongenskoor te leiden. Er moet ook gevoel zijn voor de jongens, het moet zoge zegd van 'binnenuit' komen. Sa men met een aantal diploma's zou het dan best eens kunnen zijn dat een Volkswagen comfortabeler rijdt dan een Ferrari. Herman Heupperman Lindenstraat 16, Goes Wilders 1 Hallo Geert! Ben je daar? Ik hoor niks van je! Uitgetwitterd? Als er een inhoudelijke reactie wordt ge vraagd rond zijn adept Bosman uit Kapel in 't Zand (sic), of op de commotie naar aanleiding van zijn opmerkingen over de kleding van Hare Majesteit, dan blijft het oor verdovend stil. Hoe is het mogelijk dat nog zoveel mensen op hem blij ven stemmen? Wees een vent en ga eens een persoonlijk debat aan in plaats van voor de zoveelste keer te roeptoeteren en weg te kruipen. Je hoeft echt niet bang te zijn. Je wordt goed beveiligd. Van onze. centen. Harry Bouwens Mezenhof 11, Middelburg Gesjoemel Rob Zomer,oud-directeur ADRZ wordt/is verdacht van gesjoemel krant 12/1. Van zijn bijverdienste, 3300 per maand, kan/moet menig gezin leven. Aanvulling met wacht geld is dan niet meer nodig. Moge lijke 'bijverdienste' van 13.000 per maand is het toppunt en zou in fei te tot teruggaaf van wachtgeld moe ten leiden. Enige vergelijking met steunfraude is denkbaar. In de krant van 13/1 lees ik over 125 gezin nen die een korting op inkomen kunnen verwachten. Een schrij nend vergelijk met bovenstaande! Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Costa Concordia De publieke opinie en media vel len al een oordeel over de kapitein en zijn bemanning voordat er enig onderzoek heeft plaatsgevonden. Na het onderzoek zou men pas kunnen oordelen wat deze kapi tein en/of zijn bridge officers fout hebben gedaan. De kapitein zelf weerlegt de bewering dat hij zijn schip heeft verlaten voordat alle passagiers aan wal waren. In 2 uur tijd 4200 passagiers en crew evacu- ren in het donker en met een schip onder helling duidt erop dat crew wel degelijk getraind is. J. Gehrmann Westerscheldelaan 11, Dishoek Tanken U stelt dat er in België voor 1.61 per liter getankt kon worden. Stel dat deze klant 50 liter tankt dan kost dat 80,50 euro. Bij ons aan de pomp in Zaamslag stond de prijs op 1,64 x 50 liter is 82,00 euro. Het verschil is 1,50 euro. Wanneer in de media geopperd wordt dat het in Nederland zo duur is, gaat men massaal in België tanken maar wan neer het voordeliger is om in Ne derland te tanken word hier totaal geen aandacht aan geschonken. Kunt u voor 1,50 euro van een ge middelde woonplaats in Zeeuws- Vlaanderen naar België rijden? Leo de Pooter Bedrijvenstraat 13 te Zaamslag Hondenvlees Thaise autoriteiten redden meer dan 750 honden die bestemd wa ren voor de slacht uit handen van smokkelaars. Elk jaar worden meer dan 16 mil joen honden gedood voor con sumptie. De dieren leven minder dan rjaar, in krappe, smerige kooien, op elkaar gepropt. De slachtmethoden zijn zeer wreed en zijn bedoeld om het lijden van het dier zo hevig en langdurig mo gelijk te maken, schijnbaar is zo het vlees smakelijk omdat het dan rijk is aan adrenaline. Hieraan moet een einde komen! C. Minneboo J.D.P. de Smitstraat 31, Oost-Souburg Kerncentrale Beveiliging Kerncentrale Borssele vergroot! Manager beveiliging, Ste fan Ridder, stelt dat zijn team het uiterste doet om te voorkomen dat de omgeving gevaar loopt door ac ties van kwaadwillenden. Dat is fout! Kijk, er zijn nog nooit kernongeval len of rampen ontstaan door kwaadwillenden. Zodra alle kwaad willenden binnen zijn, stopt de centrale vanzelf En het gevaar, en de afvalstroom, en de opwarming van milieu en de atmosfeer. Daar op is de centrale 'beveiligd'. Het ge vaar zit hem namelijk in de goed- willenden. Juist die veroorzaakten alle kernongevallen. Dus meneer Ridder: Alstublieft snel naar de hoofdpoort en iedereen met goede bedoelingen buiten laten! Dan is ie dere Zeeuw trots op u. E. den Heijer Ritthemsestraat 109,Oost-Souburg Zeilmeisje Knappe prestatie van Laura Dek ker, daar is niets op af te dingen. Ze is met een 10 geslaagd voor bio logie, heeft meer gezien en ervaren van de wereld dan menig student op die leeftijd. Dan zeker een 10 voor sociologie, ze heeft jong erva ren hoe ziek en rot deze samenle ving is. Ik hoop dat ze alle commentaren en ingezonden stukjes van al die gefrusteerde en jaloerse figuren be waart. Deze leerschool pakt nie mand haar meer af met Cum Lau- de in het Guinness Book of Re cords. T. Witkowski Beatrixlaan 145, Vlissingen Thermphos Gedeputeerde van Heukelom: Kunt u, of één van uw collega's, voor mij net zo'.n regeling treffen als u voor Thermphos heeft ge daan? Maar dan voor boetes voor het overschrijden van de maxi mum snelheid. Als ik 89 kilometer per uur rijd op een 80-km weg en ik word geflitst, wilt u dan de norm (laten) verho gen naar 90 km? Dan zit ik goed! En om mij helemaal gerust te stel len: Wacht u dan aub ook nog even met het invorderen van de boete tot een halfjaar na het de lict. Als er in die periode geen over schrijding van de maximum snel heid wordt geconstateerd, is dat nog een reden om de bekeuring te laten vervallen. Bijvoorbaat dank! Jan Bergmans Bosruiterhof 5, Heinkenszand Hedwige 2 Niet gehinderd door enige kennis begint nu ook de nieuwe premier van België zich te bemoeien met de Hedwigepolder! Zou die wel we ten waar die ligt? Hij heeft er zelfs Nederlands voor leren spreken. Nou ja, dan hoeft Rutte geen Frans te praten als ze elkaar eens ontmoe ten. Hij moet Di Rupo eens meene men naar de Hedwige, dan kan die zien wat voor dwaasheid het is om die prachtige dijken af te graven. Voor de Belgen hebben wij de Schelde verdiept en nu dwingen ze ons om een polder onder water te zetten! Natuurherstel? Belachelijk, hou er mee op! Ik hoop dat het onder werp Hedwige eens voorgoed van de agenda verdwijnt. Misschien een beetje dreigen? Want de Bel gen willen een nieuwe zeesluis bij Terneuzen. J. Ottens Notendijk 49, Terhole Hedwige 3 De Belgen zijn door vast te hou den aan ontpoldering bezig hun onderhandelingspositie voor de nieuwe zeesluis, een vierde verdie ping en steun om hun staatsfinan ciën te saneren zo sterk mogelijk te maken. Ontpoldering is door na- tuurbouw vanwege de tweede en derde verdieping en de goede staat van de WesterscKelde achterhaald. Datzefde geldt ook voor de alterna tieve natuurwet van D66, GL en PvdA die een terugkeer naar het voor het platteland funeste afbraak beleid van de laatste decennia bete kent waardoor tientallen miljarden verdampt zijn en de economie ern stig is verzwakt. Gert-Jan Minderhout! Leen Evertsestraat 15, Oudelande Heilige huisjes Wee degene die lijkt af te wijken van de heilige waarden zoals volle dige acceptatie van homoseksuali teit, vrije abortus etcetera, want die komt aan de moderne schand paal. In de krant van 18-1 wordt de christelijke hulpverleningsorganisa tie Different afgeserveerd vanwege de homotherapie die ze geven. Er blijkt dat geen navraag bij hen is ge daan. Different verklaart dat ze geen therapie biedt die gevoelens wil onderdrukken, maar cliënten wil leren daarmee om te gaan. De organisatie juicht een onderzoek van de Inspectie toe. Laten we het resultaat daarvan afwachten. De re dactie vond hierin aanleiding fors af te geven op het 'zwaar-christelij- ke' volksdeel. Hun overtuiging op dit punt zou geen recht van be staan meer hebben. Over toleran tie gesproken! Dit laat onverlet dat ook orthodoxe christenen zorgvul dig met anders geaarden om moe ten gaan. J. Wisse Esdoornstraat 60, -s-Gravenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14