Ook krimp katholieke kerk in westen ZEEUWS-VLAANDEREN Nieuw begin voor schoolmuseum Alleen nog godshuizen in Oostburg, Aardenburg en mogelijk Breskens voor eredienst Dader schietincident 'Gemeente moet om Sas in Nederlandse cel kinderpardon vragen' Nieuw visitekaartje Graauwrock op web Celstraf geëist tegen Terneuzenaar ZATERDAG 21 januari 2012 21 PZC Bij spoedritje moet echt alles kloppen op ambulance 24 en 25 door René Hoonhorst OOSTBURG - Net als katholieke kerkgenootschappen in de Kanaal zone en het Land van Hulst ont komt de Interparochiële Vereni ging West-Zeeuws-Vlaanderen niet aan sluiting van kerkgebou wen. Van de negen kerken in de re gio blijven er over een jaar of drie, vier slechts drie behouden voor de eredienst, is de verwachting. West-Zeeuws-Vlaamse parochia nen worden de laatste maanden voorbereid op rigoureuze verande ringen. Behalve fusie van paro chies en personele samenwerking met de Elisabethparochie in de Ka naalzone is het ook nodig kerken aan de eredienst te onttrekken. Kerkgangers in Sluis en Eede kre gen te horen dat ze in de nabije toekomst naar de Heilige Maria He- melvaartkerk in Aardenburg kun nen voor diensten. Bezoekers van de kerken in Biervliet, IJzendijke, Schoondijke en Hoofdplaat kun nen kiezen of ze naar de Sint Eli- giuskerk in Oostburg of de Sint Barbarakerk in Breskens gaan voor het meevieren van de heilige mis. Pastoor Ignaz D'Hert, voorzitter van de Interparochiële Vereniging (IPV), benadrukt dat er nog geen definitieve besluiten zijn geno men. „Maar het is duidelijk dat we ook in West-Zeeuws-Vlaanderen niet alles bij het oude kunnen la ten. De toekomst van de kerkge bouwen is al langer onderwerp van gesprek tijdens vergaderingen van parochiebesturen." D'Hert be vestigt dat in diverse kerken al toe komstscenario's zijn geschetst. Ook wordt met diverse dorpshui zen gesproken over de mogelijk heid er uitvaartdiensten te hou den. „Maar er zijn nog geen beslis singen gevallen. We hebben ook nog geen afspraken met het bis dom gemaakt over het afstoten van kerken of over een termijn waarop reorganisaties moeten plaatsvinden", aldus de pastoor. D'Hert geeft toe dat parochiebe stuurders al wel denken aan in krimping van het aantal voor ere diensten te gebruiken godshuizen. De kerken van Oostburg, Aarden burg en Breskens zouden om orga nisatorische, financiële, onder- houdstechnische en geografische redenen open moeten blijven. D'Hert: „Breskens staat overigens nog niet vast. De Sint Barbarakerk is goedkoper in onderhoud, maar IJzendijke heeft in die regio de grootste geloofsgemeenschap én de grootste kerk." TERNEUZEN - Onder de klanken van een ouderwetse schoolbel heropende burgemees ter Jan Lonink van Terneuzen gisteren het schoolmuseum 'Schooltijd'. Het museum is verhuisd van de Vissteeg in Terneuzen naar een nieuwe locatie: het rijks monument aan de Nieuwstraat 2-4 in de ha venstad. In dit pand was eerder de ABN Amro-bank ge vestigd. Beheerder Okke van der Maas is maar wat blij met de nieuwe locatie: „Op de oude locatie barstte het museum bijna uit zijn voegen." Vandaag, zaterdag, houdt het mu seum open huis voor belangstellenden van 13.00 tot 17.00 uur. foto Peter Nicolai SAS VAN GENT TERNEUZEN GRAAUW De dader van het schietincident in Sas van Gent op 10 december waar bij een 18-jarige vrouw uit Terneu zen gewond raakte, is donderdag overgeleverd aan Nederland. De da der, een 32-jarige Belg, is in samen werking met de Belgische politie aangehouden. De man heeft be kend. Hij zit nu in een Nederland se cel. Na het incident moest café Larry's twee weken dicht B en W van Terneuzen moeten bij minister Leers (asiel) aandringen op een kinderpardon. Dat vindt GroenLinks-raadslid Peter Clijsen. Hij dient donderdag tijdens de raadsvergadering een motie met die strekking in. Volgens Clijsen is er 'brede maatschappelijke steun' voor. Het terugsturen van kinderen naar hun land van herkomst noemt hij 'wezensvreemd'. Graauwrock heeft sinds gisteren een compleet nieuwe, gelikte web site, onder de vertrouwde naam www.graauwrock.nl. Eén band is al geboekt voor Graauwrock, 17 mei dit jaar: Stefany June. Op de site kunnen beginnende bands zich in schrijven voor The Road to Graauw rock, zaterdag 12 mei. Vijf dagen la ter speelt de winnaar van de talen tenjacht op het echte Graauwrock. MIDDELBURG - De .officier van justi tie heeft voor de rechtbank in Mid delburg een gevangenisstraf van dertig maanden geëist tegen een 20-jarige Terneuzenaar. De man zou daarnaast nog vijf maanden de cel in moeten, vanwege een voorwaardelijke straf, die hem nog boven het hoofd hing na een eer dere veroordeling. De Terneuzenaar wordt ervan ver dacht in september en oktober in Hulst zijn vriendin te hebben mis handeld en bedreigd, en vernielin gen in haar woning te hebben aan gericht. Hij zou, op donderdag 29 september, ook betrokken zijn ge weest bij een straatroof in Terneu zen. Maar die aantijging ontkent de man, die inmiddels vier veroor delingen op zijn kerfstok heeft staan. De rechtbank doet donderdag 2 februari uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 149