OPEN DAGEN 2012 www.albeda.nl Bruin café Tholen krijgt een cultuurraad iccKaily Ijsbaan in plaatwerkerij snel open VRIJDAG 27 EN ZATERDAG 28 JANUARI DONDERDAG 22 MAART Dader schietincident Sas in Nederlandse cel Optreden moderne rock cover band Misst Stiltewandeling door bos, duin en strand 'Gemeente moet om kinderpardon vragen' Cursus Russische kunst en architectuur Celstraf geëist tegen Terneuzenaar zaterdag 21 januari 2012 Vrijwilligers, dagelijks zo'n 4a 5 man, zijn druk bezig met schilderwerk in het dorpshuis. Dorpshuisbeheerder Nita Breeuwer (linksvoor) is enthou siast. foto Ronald den Dekker VLISSINGEN - De ijsbaan die volgen de maand, onder de naam De Ijsfa briek, weer in de Zware Plaatwer kerij in Vlissingen komt, zal al een week voor de voorjaarsvakantie (17 tot en met 26 februari) open zijn. Dat betekent dat de baan in totaal ruim twee weken open is, van 10 tot en met 26 februari. Het is organisator Vita Event uit Mid delburg en de gemeente Vlissinen gelukt voor die eerste week mede sponsors te vinden. Op 10 februari om 14.00 uur wordt de schaats baan van vierhonderd vierkante meter geopend. - -Hs! SAS VAN CENT De dader van het schietincident in Sas van Gent op 10 december waar bij een 18-jarige vrouw uit Terneu- zen gewond raakte, is donderdag overgeleverd aan Nederland. De dader, een 32-jarige Belg, is in sa menwerking met de Belgische poli tie aangehouden. De man heeft bekend. Hij zit nu in een Nederlandse cel. Na het inci dent moest café Larry's twee we ken dicht. SINT-ANNALAND De moderne rock cover band Misst treedt vandaag om 22.00 uur in ca fé An de Sloove in Sïnt-Annaland op. De band bestaat uit Fabiola Splinter (frontvrouw), Erik Roosch, Arnold van Loon (beide gi taar), Piet Kirchner (basgitaar) en Sebastiaan Rommes (drums). Die laatste is ook bekend van de bands JIC en Bizar. De band heeft bekendheid gekre gen door Anouk en Kane. VLISSINGEN Marjan Schot leidt morgen een spe ciale stiltewandeling. Deelnemers lopen minstens een uur, zonder te praten, door het bos, over de dui nen en op het strand bij Vlissin gen. Zij kunnen tijdens de wande ling leren omgaan met stilte en er varen wat een uur stilte met lichaam en geest doet Deelname kost vijf euro, inclusief koffie of thee na afloop. De wandeling be gint om 10.30 uur bij de Kanovijver aan het Nollepad. TERNEUZEN B en W van Terneuzen moeten bij minister Leers (asiel) aandringen op een kinderpardon. Dat vindt GroenLinks-raadslid Peter Clijsen. Hij dient donderdag tijdens de raadsvergadering een motie met die strekking in. Volgens Clijsen is er 'brede maat schappelijke steun' voor. Het terug sturen van kinderen naar hun land van herkomst noemt hij 'wezens vreemd'. GOES De cursus Russische kunst en archi tectuur, 1919 tot heden, begint don derdag 26 januari om 19.30 uur. De cursus bestaat uit acht lessen en wordt gegeven bij het ROC aan de Bessestraat in Goes. Het gaat uit van de Zeeuwse Volks universiteit. Aanmelden kan telefo nisch: 0118-634800. In de cursus wordt het Stalinisme benadrukt en de uitdagende mo derne kunst na de Perestrojka. MIDDELBURG De officier van justitie heeft voor de rechtbank in Middelburg een ge vangenisstraf van dertig maanden geëist tegen een 20-jarige Terneuze naar. De Terneuzenaar wordt ervan ver dacht in september en oktober in Hulst zijn vriendin te hebben mis handeld en bedreigd, en vernielin gen in haar woning te hebben aan gericht. De rechtbank doet donderdag 2 fe bruari uitspraak. De Serooskerkenaren willen er alles aan doen om ervoor te zorgen dat het dorpshuis voor de toekomst behouden blijft. Eén van de initiatieven is een 'bruin café' elke laatste vrijdag van de maand. Daarvoor is veel animo. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen krijgt waarschijnlijk een cultuur- raad. Dat bleek deze week tijdens een bijeenkomst over de toekomst visie. Om die visie te actualiseren, zijn diverse werkgroepen actief ge weest. De groep die zich bezig hield met het onderwerp cultuur kwam met de aanbeveling om een cultuurraad in te stellen. „Deze moet de versnippering te gengaan", zegt Wim Otterman van de Thoolse bibliotheek. Hij zat in de werkgroep. „In de gemeente zijn heel veel mensen en verenigin gen bezig met cultuur, maar ze gaan vooral hun eigen gang." Als voorbeeld noemde hij de Antho- nie Keldermans-concerten die vol gens hem niet bijster veel bezoe kers trekken. „Waarom geen sa menwerking met Uit op Tholen? Zo kunnen ze elkaar versterken en hün bezoekers, wijzen op het pro gramma van de ander." Directeur Ton Ringersma van wo ningcorporatie Stadlander waar schuwde de gemeente om van de cultuurraad geen adviesorgaan te maken. „Dat is de dood in de pot. je moet zo'n raad de mogelijkheid geven zelf dingen te doen om cul tuur te bevorderen. Geef ze daar ook een budget voor. De gemeen te moet iets los kunnen laten ten gunste van zo'n cultuurraad. Wanneer deze raad er komt, is nog niet bekend. De toekomstvisie moet later dit jaar eerst nog wor den vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 145