dorpshuis Serooskerke Nieuw leven Borsele laat zich niet aan het lijntje houden Ondernemers Organisatie Goes pleit voor meer koopzondagen Z/|-1 26claVIII Geschenk zaterdag 21 januari 2012 A Het dorpshuis van Serooskerke dateert van 195 7. Het was destijds - enkele ja ren na de watersnoodramp - een geschenk van de gemeenten Wisch, Ruurlo en Krommenie. Toenmalig commissaris van de Koningin Jonkheer Mr. De Casem- broot verichtte de officiële opening. De laatste verbouwing - waarbij een stuk werd aangebouwd - was in 1984. door Piet Kleemans De een is met schuur papier in de weer, anderen hanteren de verfkwast. Ondertus sen geurt het er naar versgezette koffie. Het is een en al bedrijvigheid in het dorpshuis van Serooskerke. Vrijwilligers dragen er hun steentje bij aan de opknap beurt van. het dorpshuis. Met het op die manier uitgespaarde geld kan de nieuwe - vurig gewenste - bar in de gemeenschapsruimte ge realiseerd worden. Serooskerke. Het is met zo'n 300 zielen het Ideinste dorp van Schou- wen-Duiveland. Een kleine maar hechte gemeenschap die er niet voor terugschrikt om als dat nodig is, de handen uit de mouwen te steken. „En ik ben daar heel blij mee", zegt beheerder van het dorpshuis Nita Breeuwer. „Ik vind het echt heel bijzonder dat de mensen hier altijd voor elkaar en voor de gemeenschap klaar staan. Volgens mij is dat tekenend voor Serooskerke." Dorpsraadvoorzitter Dick Ver boom en oud-huisschilder Frans de Vrieze knikken instemmend. Verboom: „En als je zo samen met elkaar hier bezig bent in het dorps huis kweekt dat ook weer gemeen schapszin." De dorpelingen zijn vast van plan ervoor te zorgen dat het dorpshuis een gezonde toe komst tegemoet gaat. De facelift 'Heel bijzonder dat de mensen hier altijd voor elkaar en voor de ge meenschap klaar staan.' van het uit 1957 daterende dorps huis is daar een belangrijk onder deel van. Verboom: „Het was ge woon niet meer van deze tijd. Het was heel gedateerd." Gedateerd'in cosmetisch én technisch opzicht. Dus werd het enkelglas vervangen door modern dubbelglas en het al 15 jaar niet meer gebruikte toneel gesloopt. Ervoor in de plek is nu een biljartruimte gekomen. Verder werd de versleten cv-ketel vervangen door een nieuwe en' ruimde het donkere houten pla fond in hal en grote zaal het veld ten gunste van een wit systeempla fond. Compleet met dimbare en zuinige verlichting. Het schuur en verfwerk nemen de dorpelingen - onder aanvoering van De Vrieze - ter hand. Met over gave én precisie. De Vrieze heeft 'zijn' schilder- ploeg wel eerst goed leren schu ren. „Je moet er altijd voor zorgen dat de kanten niet helemaal kaalge- schuurd worden." Verboom: „En het plafond hebben we er ook zelf uitgesloopt. Dat was een stoffig karweitje, want het isolatiemateriaal lag gewoon los op de schrootjes. En tussen die schrootjes zat van die zwarte stof die helemaal verpulverd was." Binnenhuisarchitect Remco Visser uit Rotterdam leverde bij wijze van vriendendienst een ontwerp voor het dorpshuis. Een van de meest in het oog springende veran deringen wordt de bar. De uitgifte balie - niet veel meer dan een hou ten plank - is verdwenen en het gat in de muur van de keuken wordt gedicht. Eerst was het plan om haaks op de keukenmuur een comfortabel zitje te creëren. Dat idee is later weer los gelaten. Toen is gekozen voor een bar. Beheerder Nita Breeuwer kan straks vanuit het echt elke dag mooier worden." precies, willen de dorpelingen nog de keuken direct door naar de bar. Het vernieuwde dorpshuis wordt niet kwijt. Eén ding weten ze ze- Breeuwer is dolenthousiast. „Ik zie vrijdag 24 februari heropend. Hoe ker. Het wordt feest die dag. door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - De gemeente Borsele laat zich niet langer aan het lijntje houden door Eurobezit, de eigenaar van het voormalige ho tel Westerschelde in Hoedekens- kerke. In dit oude hotel wonen twintig arbeidsmigranten. De gemeente verzocht de eigenaar een tijdje geleden een aantal maat regelen te treffen in verband met de veiligheid. „Een aantal zaken is echter nog steeds niet goed gere geld. Als de eigenaar niet snel actie onderneemt, gaan we over tot slui ting", aldus wethouder Jan Zan- dee. De directie van Eurobezit rea geert niet op de kwestie. Het is ook nog steeds niet bekend of Eu robezit de huisvesting wil uitbrei den van twintig naar veertig ar beidsmigranten. Volgens de dorps raad zijn daar nog steeds serieuze plannen voor. Eurobezit heeft overigens geen ge bruiksvergunning voor het voor malige hotel als huisvesting voor de twintig arbeidsmigranten. „We hebben de gebruiksvergunning niet verstrekt omdat we dachten dat Eurobezit met een uitbreidings plan zou komen. Als Eurobezit aan de voorschriften voldoet, ge ven wij alsnog de gebruiksvergun ning." door Nadia BerkeBder GOES - Winkeliers in de Goese bin nenstad moeten zelf kunnen bepa len of ze op zondag open gaan. De gemeente moet daarom toestem ming geven voor twaalf koopzon dagen per jaar. Dat stelt de Ondernemers Organi satie Goes (OOG). Winkels in het centrum van Goes zijn nu op vier zondagen in het jaar open. Als er een evenement is, komt daar soms een zondag bij. „Het zou veel logi scher zijn om één zondag in de maand open te gaan", zegt Ron Berks, voorzitter van OOG. „Con sumenten kunnen daar makkelij ker aan wennen; dan is voor ieder een duidelijk wanneer ze in Goes op zondag kunnen winkelen." In de andere Zeeuwse steden is al een maandelijkse koopzondag. „Goes blijft achter", vindt Berks. „Of er sprake is van koopkrachtaf- vloeing is moeilijk te-zeggen, dat is lastig^ aan te tonen." In Middelburg zijn de winkels de eêrste zondag van de maand open, in Vlissingen en Terneuzen de laatste zondag van de maand. En dat is dezelfde zondag die de ondernemers in Goes op het oog hebben. Het gemeentebestuur reageert voorzichtig op de wens van de on dernemersorganisatie. In het colle geprogramma is zelfs afgesproken dat er geen extra koopzondagen worden ingesteld. „We willen ei genlijk wel vasthouden aan het col legeprogramma", zegt wethouder Loes Meeuwisse (WD, economi sche zaken). „Tegelijkertijd is dui delijk dat het gedrag van de consu ment verandert; je ziet ook dat het bij de supermarkt op zondag heel erg druk is.". Meeuwisse komt over een maand met een plan voor het winkelen op zondag.- Daarin komen ook de zondagsopèningen van de super markten en de positie van de win kels op de meubelboulevard aan de orde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 144