zeeland 123 Van 'backbencher' tot gedeputeerde Kunstwandeling moet bakens verzetten door terugloop deelnemers Proef vergaderen zonder papier goed bevallen Zierikzeeënaar aangehouden voor wapenbezit Brand in schuur Open atelierdagen bij Daniëlle Orelio GERARD MBO Albeda College houdt open dagen Concert van Zokantook www.wittelelie.nl zaterdag 21 januari 2012 Gedeputeerde van de pro vincie Zeeland is hij nu. Maar hij was ooit 'een beetje een backbencher'. Althans, dat is de typering die Kees van Be- veren zichzelf geeft in de tijd dat hij scholier was op de christelijke Ellemeet -1932, het jaar dat C. Kopman te Ellemeet de eerste kievitseieren op Schouwen vond. Deze zijn opgestuurd naar H.M. de Koningin. De gemeenteraad van Ellemeet een verordening heeft vastgesteld waardoor kappers en barbiers 's woensdags 1,5 uur langer open kunnen blijven. ZIERIKZEE - De proef met papier loos vergaderen in de gemeente raad en commissievergaderingen is goed bevallen. Tot die conclusie komt de werkgroep die de afgelo pen maanden heeft proefgedraaid. De werkgroep stelt voor om 'pa pierloos vergaderen' definitief in te voeren. Daarvoor moeten eerst nog wel wat maatregelen getroffen worden zoals het aanleggen van draadloos internet in de burger zaal. Als de raadsleden instemmen met dit voorstel, krijgen ook de steunffactieleden en andere abon nees geen papieren stukken meer. Wanneer de nieuwe werkwijze in gaat is onbekend. mavo in Zierikzee. Deze foto moet een jaar of veertig geleden zijn ge maakt. Van Beveren zit in de middelste rij, als derde van rechts. Hij had destijds geen idee wat hij later wil de worden, maar dat kwam - na RAMSES, DE MUSICAL Ali Pankow zag 'Ramses, de musical' en werd overspoeld door nostalgie. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij UW MENING TELT Gokhallen horen niet thuis op Schou- wen-Duiveland. Geef uw mening via: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto heel wat scholing en flinke car rièrestappen - allemaal goed. Aan zijn schooltijd bewaart de oud-Zie- rikzeeënaar warme herinneringen. „Het was een heel actieve klas." Lees meer op www.pzc.nl/kieknoe Kees Krabbe de ballonwedstrijd won die in Sirjansland werd gehouden ter ere van Koninginne dag. Zijn ballon belandde in het Limburgse Roggel. De Rijkspolitie in oktober twee mannen uit Best op heterdaad betrapte bij het vangen van kleine beschermde vogels in een bos bij Sirjansland. ZIERIKZEE - De Zeeuwse politie heeft donderdagavond een 30-jari- ge inwoner van Zierikzee in zijn woning aangehouden voor het in bezit hebben van verdovende mid delen en verboden wapens. De politie kwam de man op het spoor nadat er een onderzoek Was ingesteld naar het illegale bezit van een vuurwapen. Er werden twee (nep)vuurwapens aangetrof fen in de woning van de man als mede andere illegale wapens zoals pepperspray en een stroomstoot wapen. De politie trof verder een hoeveelheid hard- en softdrugs -aan. De man is vervolgens in verze kering gesteld. HEINKENSZAND - Een schuurtje tus sen twee woningen in de Zangvo gelstraat in Heinkenszand is gister ochtend rond half negen uitge brand. De brandweer vreesde even dat het vuur naar de huizen over zou slaan, maar daar was geen sprake van. Het konijn dat in een hok naast de schuur zat, is gered. BURGH-HAAMSTEDE Beeldend kunstenares Daniëlle Ore lio houdt vrijdag 28 en zaterdag 29 januari open dagen in haar atelier en beeldentuin aan de Hogeweg 34 in Burgh-Haamstede. Zij heeft daarvoor vijf gastexposan- ten uitgenodigd: Eddy van Meule- broeck, Adam Trbusek (keramiek), Frans de Wijs (sieraden), Imke Beek (accessoires) en Mieke de Waal (collages op papier). Atelier en beeldentuin zijn op bei de dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Op andere dagen geldt: 'geopend als het hek open staat'. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl OUDE TONGE Het MBO Albeda College houdt vrijdag 27 en zaterdag 28 januari in de locatie Oude Tonge open dagen. Op deze kleine locatie worden de opleidingen administratie, banken en verzekeringen, secretarieel en beveiliging aangeboden. De locatie Oude Tonge heeft een re gionale functie. Leerlingen zijn af komstig van Schouwen-Duiveland, Goeree-Overflakkee, Voorne Put ten, de Hoekse Waard en West-Bra bant. De open dagen zijn vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het enthousiasme bij de deelnemers aan de maandelijk se kunstwandeling door Zierikzee taant. Van de oorspronkelijke twin tig atelier- en galeriehouders is on geveer de helft afgehaakt. Het be stuur van de stichting Kunstwan deling ziet zich daardoor genood zaakt de bakens te verzetten. „Met veel minder deelnemers moe ten we ons immers afvragen of we nog wel voldoen aan onze doelstel ling. We zijn er zeker niet alleen voor een toeristische promotie van Zierikzee. Het gaat ons in de eerste plaats om het onder de aan dacht brengen van beeldende kunst, die in grote diversiteit in Zierikzee wordt aangeboden", zegt secretaris Theo Metaal van de be treffende stichting. De terugloop van het deelnemers aantal is vorig jaar ingezet Metaal wijt dat in de eerste plaats aan de zware tijd waarin de kunstensec tor terecht is gekomen. Volgens hem is in het hele land de aan koop van beeldende kunst dras tisch verminderd. „Veel mensen hebben door de economische si tuatie minder te besteden. Boven dien hebben we in deze sector te maken met verhoging van het btw-tarief. Op die huidige tijd geest en het veranderende consu mentengedrag zullen wij een pas send antwoord moeten zien te vin den." De secretaris laat weten dat de kunstwandeling langs ateliers en galeries elke eerste zondag van de maand in elk geval nog tot de zo mer wordt voortgezet. In de tus sentijd zullen de overgebleven deelnemers zich beraden over de toekomst. Metaal denkt aan moge lijkheden van een digitaal overv zicht van het aanbod aan beelden de kunst in Zierikzee, eventueel in combinatie met andere cultuuracti viteiten in de stad. „Misschien zouden we kunnen aanhaken bij de website wwwzie- rikzeemonumentenstad.nl van Jaap Roskam. Ook lijkt het me niet ondenkbaar dat de kunstwan deling te zijner tijd wordt onderge bracht bij de stichting Centree. Die organisatie richt'zich nu nog vooral op muziek, maar misschien is een uitbreiding mogelijk", aldus Metaal. VLISSINGEN - De Vlissingse zang groep Zokantook treedt zondag 29 januari op in het atrium van Ter Reede. Tijdens dit optreden zal er plaats worden ingeruimd voor een speciale gast. Een zanger (85), en tertainer, cabaretier volgens de band ook landelijk zijn sporen heeft verdiend. Tijdens het concert worden ook enkele nummers van dë pas uitgekomen cd Ode Aan De Walcherse Kust ten gehore ge bracht. Aanvang 14.30 uur. Kennismakings AKTIE €15,00 KORTING NIEUWE K00KW0RKSH0PS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 143