Staten bezien koers Delta Noodkreet drie keer Twijfel over verbouwplan Traplift huren? Laura: instanties hebben mij 261 zeeland Verzanding Waddenzee zorg voor mosselsector ïiSiSw Stannah Grootste aandeelhouder wil onderzoek Ambulance geen enkele keer gekomen voor zieke Sunita ;>JH 9 TahlV* 21-01-2012 V Alleen bij de beste! De fiscus betaalt mee, ook bij huur! zaterdag 21 januari 2012 door Ben Jansen MIDDELBURG - De grootste aandeel houder van Delta, de provincie Zeeland, gaat nadenken over de koers van het energiebedrijf in de toekomst. Daarvoor zullen deskun digen in de arm worden genomen en mogelijk hoorzittingen worden georganiseerd. Volgens WD-statenlid Kees Bie- rens, die begin volgende maand met een voorstel komt, betekent dit niet dat de Staten de directie en de raad van commissarissen van Delta voor de voeten willen lo pen. „We zijn er niet op uit onrust te creëren. Natuurlijk moet Delta zich zélf bezinnen op haar strate gie na het opschorten van het be sluit een vergunning voor een tweede kerncentrale aan te vragen. Maar het is goed dat wij als groot ste aandeelhouder een eigen 'visie hebben, waaraan we die van Delta kunnen toetsen." De provincie heeft de helft van de aandelen van Delta. De andere helft is vrijwel geheel in handen van de Zeeuwse gemeenten. Die zullen bij Bierens' initiatief wor den betrokken. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, vertegenwoordiger van de provincie in de aandeelhoudersver gadering van Delta) wees erop dat een eigen strategiediscussie onder aandeelhouders een tikje ongebrui kelijk is. „De volgorde is: directie, raad van commissarissen, aandeel houders. Als de aandeelhouders het niet eens zijn met de door de directie en de commissarissen uit gestippelde strategie, kunnen ze in principe twee dingen doen: de commissarissen naar huis sturen of uit het bedrijf stappen." Maar Van Beveren erkende dat het goed is dat de aandeelhouders van Delta nadenken over de toekomst van Delta. Hij drong er wel op aan de raad van commissarissen niet voor de voeten te lopen. Van Beve ren: „Delta heeft rust nodig." Bierens kondigde zijn voorstel gis teren aan bij de behandeling van de initiatiefvoorstel van Groen links over Delta in de statencom missie bestuur, financiën en wel zijn. Dat voorstel werd als te vroeg beschouwd. door Lilian Dominicus YERSEKE - De mosselsector maakt zich zorgen over de toenemende verzanding van de Waddenzee. Dat zei voorzitter Jos van Damme van de Vissersvereniging Yerseke tijdens de jaarvergadering die giste ren werd gehouden in dorpshuis De Zaete. Van Damme reageerde op de le zing die morfoloog prof Zhen Bing Wang van de TU Delft 's mid dags voor de leden had gegeven. Volgens Wang is deze verzanding of verdroging een gevolg van men selijk ingrijpen in het verleden. Hij doelde daarbij met name op de Af sluitdijk. Het wantij, de ondiepe zone op de plek waar beide zeegaten aan weerszijden van een eiland elkaar ontmoeten, schuift. Daardoor ver kleint het bekken en ontstaat zand- honger in de Vlie, daar waar de vis sers meeste mosselen vandaan ha len. Zandhonger is het verdwijnen van zandplaten, schorren en slik ken langs de kust door een veran derde waterhuishouding. Het Eier- landsegat wordt juist groter door het schuiven van het wantij. De roep om een ambulance werd tot drie keer toe gene geerd door de Ambulancezorg van de Veiligheidsregio Zeeland. Zeven uur heeft de Middelburg se vergeefs gesmeekt om hulp. „Het zou een griepje zijn." De meldkamer Ambulancezorg is onder verscherpt toezicht ge steld. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Joe Keers dochter is bijna acht maanden geleden overle den. „Ze had nooit ernstige ge zondheidsklachten, maar 6 april vorig jaar had ze in de nacht hart kloppingen. Ze belde 112 omdat ze het niet vertrouwde. Ze had ook nog buikpijn, maar die hartklop pingen maakten haar angstig." Ze huilde toen ze 112 belde en ze vroeg, nee bedelde om een ambu lance. „Ik heb de band beluisterd. Dat was zeer emotioneel. Ze belde om 3.12 uur en vier minuten later nog een keer. Ze kon bijna niet meer praten. Ze had een verstikte stem van het huilen." Bij de meldkamer werd geen actie ondernomen. „Ze was een dag eer der bij de huisarts geweest, omdat ze buikgriep had. Aan de reactie van de centralist merk je dat hij dacht: ah, daar zal het vast mee te maken hebben. Hij is voorbij ge gaan aan allerlei symptonen die er op wijzen dat er iets ernstig met haar hart of longen aan de hand is. Het is zo triest om dat te ont dekken." Keer is een in Nederland afgestu deerde arts. Hij is inmiddels gepen sioneerd, maar nog steeds als arts werkzaam bij de politie Haaglan den. Hij weet waarover hij spreekt. Hij hoorde op de band dat zijn dochter om 3.20 uur met de Huis artsenpost in Vlissingen belde. „Daarna belde haar vriend nog een keer 112. Dat was om- 6.50 uur. Hun werd meegedeeld dat ze later maar naar de huisarts moesten gaan en dat ze dus nog even ge- De 16-jarige Laura Dekker bereikt naar verwachting vandaag het eiland Sint Maar ten. Daarmee voltooit zij haar reis rond de wereld en is ze de jongste solozeilster ooit. Het record stond tot gisteren nog op naam van de Australische Jessica Watson. Hiernaast delen uit Laura's weblog. Van Damme pleitte naar aanlei ding van Wangs uiteenzetting voor optimalisatie van de kweek- percelen in de Waddenzee. Hij stel de een proef voor in het Eierland- se Gat. „Ik heb begrepen dat de gar- nalenvissers die niet meer gebrui ken. We zouden collectief iets moeten uitproberen." Het uitblijven van de zaadval op de bodem is voor hem een stimu lans om de productie uit mossel- zaadinvanginstallaties (MZI's) te intensiveren. „Daarvoor is samen werking onontbeerlijk", is Van Dammes stellige overtuiging. Gro te belemmering is echter dat het mosselzaad uit MZI's in de Ooster- schelde nog altijd niet naar de Waddenzee getransporteerd mag worden. „De Oosterschelde is geen opkweekvijver, maar natuur gebied." Ook uitte Van Damme zijn zorgen over het uitkleden van het Pro ductschap Vis en de daarmee sa menhangende positie van de mos selveiling. „We moeten niet terug naar de situatie van voor 1968. Als kwekers kunnen we niet sturen op volume en kwaliteit, omdat we af hankelijk zijn van de natuur." Start wereldreis 20-01-2011 Gibraltar vanaf St. Maarten LanZar0t*'®^& Panama®^; J Finish wereldreis St. Maarten Boot: Guppy type: Jeannau Gin Fizz Ketch /Utemrtta?*(11 '5 m,r 'ang on 3'8 mlr'breed) Kaapstad po|t Elizabeth creditline CRW, ANP bron LauraDekker.nl mmmmmmmmmmmmsmmmmmmmmmmmmmsjmmmmmmmmmmmmmsmmi MIDDELBURG - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis doet er verstan dig aan zijn verbouwingsplannen voor 2016 nog eens tegen het licht te houden. De ontwikkelingen in de ziekenhuiszorg gaan zo snel dat het de vraag is of die plannen standhouden. Gedeputeerde George van Heukel- om (SGP, zorg) onderstreepte gis teren in de statencommissie be stuur, financiën en welzijn bij de bespreking van de provinciale vi sie op de ziekenhuiszorg in Zee land de invloed van de ziektekos tenverzekeraars. „De planbare zorg dreigt te worden uitgehold door dat de verzekeraars hun verzeker den bepaalde ziekenhuizen aanra den. Daardoor komt het aantel ver richtingen door specialisten in Zee land onder druk te staan." De gedeputeerde maakte zich ook zorgen om de groei van het aantal privé-klinieken. „Waarom staan de verzekeraars dat toe? Dat soort acti viteiten horen in ziekenhuisver- band te blijven." De ziekenhuisvisie is ontwikkeld als reactie op de door 15.000 perso nen getekende pètitie voor be houd van een volwaardig zieken huis op. Walcheren. Van Heukel- om: „We hebben er als provincie niets over te zeggen, maar we vin den er wel wat van." Informeer mij vrijblijvend over deOjbuitentraplift O traplift rechte trap I I troplift met I of 2 bochten CClBl1 O BEL GRATIS 0800-0228-700 (toestel 2421) www.stannah.nl - info@stannah.nl 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift. '(Dhr/Mevr) Adres PC Plaats Telefoon Afd2421 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah i Trapliften B.V., Antwoordnummer 1 7006, 21 70 VB Sassen heim.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 138