zeeland 125 www.albeda.nl Spar-uitbaters ageren tegen plan Vestetuin Tholen krijgt een cultuurraad OPEN DAGEN 2012 Vandalen gesnapt op film 'Vlissingen moet ziekenhuis loslaten' VRIJDAG 27 EN ZATERDAG 28 JANUARI DONDERDAG 22 MAART j fcl ■.33 zaterdag 21 januari 2012 door Rob Paardekam THOLEN - De uitbaters van de Spar- supermarkten in Sint Philipsland, Sint-Maartensdijk en Poortvliet zijn in het geweer gekomen tegen de komst van twee grote super markten in het plan Vestetuin in Tholen. De gemeente veegt hun bezwaren van tafel. Tholen krijgt er geen supermark ten bij. De twee huidige winkels - Aldi en C1000 - verhuizen naar de nieuwe wijk Vestetuin. Ze worden echter wel een stuk groter en daar wringt de schoen. De Spar-winke- liers vrezen dat de gemeente straks veel te veel vierkante meters aan supermarkten heeft. Arjan van Ommen, uitbater van de Spar-supermarkten in Oud-Vos- semeer en Sint-Maartensdijk en de buurtwinkel in Scherpenisse - denkt dat de supers in de kleine kernen veel schade gaan ondervin den van de 'reuzen' in Tholen. Hij vreest met name voor de super markt in Oud-Vossemeer en de buurtwinkel in Scherpenisse. Hij vermoedt dat die laatste zijn deu ren moet sluiten, zo stelde hij tij dens een hoorzitting. Burgemeester en wethouders heb ben een andere mening. Zij den- VLISSINGEN - Vlissingen moet zich ontworstelen aan de emotie over het verlies van het ziekenhuis, vindt wethouder De Zwarte. „Ik begrijp wat het voor Vlissingers be tekent dat het basisziekenhuis weg- ken niet dat de komst van de su permarkten in Vestetuin het voor zieningenniveau in de kleinere ker nen zullen bedreigen. De drie Spar-uitbaters zeggen ver der dat de bestaande locaties van C1000 en Aldi in Tholen hun be stemming houden. Ze zijn bang dat daar nieuwe supermarkten ko men. Ook die vrees is volgens de gemeente niet terecht. Het pand van de C1000 heeft helemaal geen supermarktbestemming. De win kel wordt daar tijdelijk gedoogd. De huidige locatie van de Aldi aan de Kotterstraat zal op termijn een andere bestemming krijgen. Niet alleen de bezwaren van de su permarktuitbaters zijn verworpen. Ook Adrie van Burgh van het ge lijknamige autobedrijf vangt bot bij de gemeente. En dat terwijl hij eerder nog een overwinning haal de bij de Raad van State. De nieuwe supermarkten, met daarboven appartementen, komen straks naast zijn bedrijf Hij vreest daardoor beperkt te worden in zijn mogelijkheden. De Raad van State meende dat de gemeente hier onvoldoende onderzoek naar had gedaan. Dat is inmiddels wel gebeurd. Uit het onderzoek zou blijken dat Van Burgh niets te vrezen heeft. door Rob Paardekam gaat", zegt hij. „Maar als we niet op tijd beginnen met de nieuw bouw, verdwijnt de zorg mogelijk helemaal van Walcheren. Het is mijn taak om op die consequentie te wijzen." THOLEN - De gemeente Tholen krijgt waarschijnlijk een cultuur- raad. Dat bleek deze week tijdens een bijeenkomst over de toekomst visie. Om die visie te actualiseren, zijn diverse werkgroepen actief ge weest. De groep die zich bezig hield met het onderwerp cultuur, kwam met de aanbeveling om een cultuurraad in te stellen. „Deze moet de versnippering te gengaan", zegt Wim Otterman van de Thoolse bibliotheek. Hij zat in de werkgroep. „In de gemeente zijn heel veel mensen en verenigin gen bezig met cultuur, maar ze gaan vooral hun eigen gang." Als voorbeeld noemde hij de Antho- nie Keldermans-concerten, die vol gens hem niet bijster veel bezoe kers trekken. „Waarom geen sa menwerking met Uit op Tholen? Zo kunnen ze elkaar versterken en hun bezoekers wijzen op het pro gramma van de ander." Directeur Ton Ringersma van wo ningcorporatie Stadlander waar schuwde de gemeente om van de cultuurraad geen adviesorgaan te maken. „Dat is de dood in de pot. Je moet zo'n raad de mogelijkheid geven zelf dingen te doen om cul tuur te bevorderen. Geef ze daar ook een budget voor. De gemeen te moet iets los kunnen laten ten gunste van zo'n cultuurraad. Wanneer deze raad er komt, is nog niet bekend. De toekomstvisie moet later dit jaar eerst nog wor den vastgesteld. GOES - Drie Goese jongens van 14-, 15-, 16 jaar dachten op oudejaars dag weg te komen nadat ze een hondenpoep-afvalbak hadden opge blazen, maar een getuige filmde de vuurwerkvandalen. Aan de hand van de beelden spoorde de politie de daders op. Ze worden verhoord voor openlijke geweldpleging. De schade wordt op de daders ver haald. Naar alle waarschijnlijkheid volgt er een verwijzing naar HALT. - Jg- <-Mbeclcï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 137