öok rechten werken 7 Al fietsend het bedrijf promoten starter zaterdag 21 januari 2012 dige toepassing van het arbeidsrecht. Ze vra gen aandacht voor de slechte rechtspositie en het ontbreken van sociale zekerheid en pensioen van huishoudelijke hulpen. Het is een groep die uit meer dan een half miljoen mensen bestaat, waarvan 95 procent vrou wen. De minister wijst de voorstellen af, vooral omdat het ofwel tot verzwaring van lasten van de particuliere huishoudens leidt ofwel tot een lastenverzwaring voor de over heid. Dat betekent dat de 'Regeling Dienstverle ning aan huis' van toepassing blijft en dat de huishoudelijke hulp via haar werk geen pensioen opbouwt en geen recht heeft op sociale zekerheid. De rechten die ze wel heeft, blijken in de praktijk nauwelijks be kend, noch bij de werkgever, noch bij de huishoudelijke hulp zelf Voor Ada zou dat 208 euro vakantiegeld erbij betekenen en nog 35 euro achterstallig loon in verband met ziekte. Tenzij destijds in een arbeids overeenkomst is afgesproken dat het uur loon inclusief vakantiegeld was en doorbeta ling van vakantiedagen. Ada moet erom la chen. „Een arbeidsovereenkomst? Daar heb ben we het nooit over gehad." Marianne: „Als je maar niet gaat staken." Louise Boelens - Bureau Boelens, voor al uw vragen op de werkvloer. Forte, 16,95 euro. Je rechten als huishoudelijke hulp, brochure van FNV bondgenoten. reageren? geld@wegener.nl De rechten van de hulp Belangrijkste rechten van de huishoudelijke hulp die minder dan vier dagen, bij een privé- persoon in de huishouding werkt (het aantal uren maakt niet uit): uitbetaling van tenminste het minimumloon, 8,78 euro per uur (minimumweekloon is 333,85. Dit is gedeeld door 38) 8 procent vakantietoeslag: 0,70 euro cent per uur. Het minimumuurloon is dus 9,48 in clusief vakantiegeld. Het vakantiegeld kan ook een keer per jaar in juni worden uitbetaald goede en veilige werkomstandigheden vier weken betaalde vakantie per jaar zes weken doorbetaling van 70 procent van het loon bij ziekte zwangerschaps- en bevallingsverlof van 16 weken betaald calamiteitenverlof en betaald kortdu rend zorgverlof een opzegtermijn van tenminste een maand Wouter Mous van BiciMondo. foto BiciMondo PASPOORT Naam bedrijf: BiciMondo. Wie: Marcel Remijn en Wou ter Mous. Wat: Importeur van De Rosa fietsen in de Benelux. Waar: Wilhelminastraat 76c, 4424 BD Wemeldinge, geen bezoekadres. Officiële startdatum: 17 au gustus 2011 Gedane investering: Vertel len ze liever niet, wel sprake van veel goodwill. Beoogde jaaromzet: Laten ze in het midden. Investering terugverdienen: Binnen vijfjaar. Jaarlijkse herinvestering: af hankelijk van hoe het loopt. Info: tel. +31 3 03 200 730 www.bicimondo.com info@bicimondo.com De start van BiciMondo is er één om jaloers op te zijn. Oprichters Marcel Remijn en Wouter Mous wonnen met hun ondernemingsplan de 'Leen van Gelder'-Startersprijs van de Kamer van Koophandel van Zeeland. „Ja, dat was na tuurlijk enorm fijn om zo'n prijs te winnen. Het zorgde voor veel regionale bekendheid en we merkten ook dat mensen het ons gun den", vertelt Mous. „We zijn er mee begonnen omdat het een lang gekoesterde ambitie was om samen iets op te richten. Dus toen we een bedrijf konden over nemen, inclusief de klanten, deden we dat met een." Ze hebben dan ook allebei veel met fiet sen. „Marcel en ik hebben aan wedstrijdwielren- nen gedaan. Marcel liep zelfs stage bij een pro fessionele ploeg. Nu moeten we 'verplicht' gaan fiëtsen en zorgen dat onze naam te zien is in de komende wielerwedstrijden. Maar wij zien dat dus absoluut niet als een verplichting! Verder ma ken we reclame door te staan op de grootste fietsbeurs van Nederland in Utrecht en met advertenties in vakbladen. Ook verzorgen we via social media ons contact met afnemers." Wat volgens Mous het leukste was, was meteen ook het grootste obstakel. „Het rondkrijgen van de financiering was tegelijk leuk, maar ook zwaar. We hebben met verscheidene bedrijven rond de tafel gezeten en advies ingewonnen over wat we het beste kunnen doen. Dat nam veel tijd in beslag. Toen dat eenmaal was afge rond, was het wel een heerlijk moment. En na tuurlijk de prijs die we daarna kregen, toch een leuk extra duwtje in de rug."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 129