de grens I ISS DE VOETBAL A 29 Cleanmaster Biolux wint de eerste MVO-prijs in gemeente Goes b emigratiebeurs WILT U 00K BETROKKEN ZIJN BIJ AWARDS WWW.ZEEUWSEVOETBALA WARDSM zaterdag 21 januari 2012 lan Frans Mulder Frans Reijniers Frans Reijniers. Sinds de verkoop van zijn elektrotechnisch installatiebedrijf is hij als voorzitter van de Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 onbezol digd pleitbezorger van zijn geboorte streek. Het jubileum moet. Zeeuws-Vlaanderen nationaal en in omringende buitenlanden op de kaart zetten als woon-, werk- en vakantie- gebied. Voor Reijniers is het glas al tijd halfvol. "Als ondernemer wacht je niet af, maar los je problemen on derweg op. Uit welke hoek de wind ook waait, kansen zijn er altijd. Dur ven vernieuwen, daar gaat het om. Nou, doe dat dan ook met en in je streek." Chemiegigant Dow, de regionale Ra- bobanken en de woningbouwvereni gingen zien ook de potentie van het 200-jarig bestaan; zij ondersteunen het initiatief. Inmiddels wordt ook overlegd met de gemeenten. Ook Re ijniers richt de blik nadrukkelijk op Vlaanderen. Niet zonder reden is voor de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen het thema 'ver binden' gekozen. Reijniers baseert zich op de pijlers economie, toeris me, zorg en onderwijs. "We streven naar een betere samenwerking tussen Vlaanderen, Zeeland en Nederland. Korte lijnen, snelheid in handelen, vereenvoudiging van regels -daar gaat het om. We zijn één grensgebied, of niet dan?" voorspellingen groeit het Vlaams ge vest tot 6,6 miljoen inwoners in 11030. Dat is een toename met ruim :even procent. In Antwerpen stijgt iet inwoneraantal met vijftien pro- rent, in Gent met acht procent. In de comende twee decennia zijn volgens le voorspellingen in Vlaanderen >00.000 nieuwe woningen nodig. Dat biedt ook de Zeeuws-Vlaamse j mdememers perspectief, concludeert duider. In dit verband wijst hij ook >p investeringen in Vlaanderen, zoals Ie aanleg van het Deurganckdok in Antwerpen, straks de grootste zeesluis er wereld. "Vlaanderen en Zeeuws-Vlaanderen hebben elkaar éodig." Hij onderstreept deze stelling Biet verwijzing naar de gezamenlijke gresentatie dit jaar van beide regio's ep de emigratiebeurs in Houten. "De ünk met Vlaanderen is toch zonne klaar. Economisch één dynamische re gio. Hij beseft terdege dat er werk an de winkel is. Infrastructureel bij oorbeeld met de verbreding van de 'ractaatweg als belangrijke verkeersa- er van en naar het Belgische achter- md. En, bijna vanzelfsprekend, acqui- tie. "Dat doen we nog te weinig. Je roet nationaal eri internationaal laten 'eten wie je bent en watje te bieden ebt.'Alles is netwerk." ie herdenking van 200 jaar eeuws-Vlaanderen in 2014 kan daar- >e een flinke aanzet zijn, stelt ud-ondememer en 'grensmens' n opnieuw te investeren in de emi- atiebeurs. De organisatie investeert irlijks zo'n zestig mille in.de beurs- ng. Weliswaar laat het resultaat van emigratiebeurs zich nauwelijks me- n, erkent Mulder, maar het levert veel naamsbekendheid op. Mulder schat dat Zeeuws-Vlaanderen via de beurs jaarlijks enkele tientallen nieuwe inwoners kan begroeten. Maar wellicht belangrijker is de lande lijke publiciteit die de regio elk jaar weer genereert. Zeeuws-Vlaanderen schuift elk jaar een verrassende promi nent naar voren om het paviljoen op de emigratiebeurs te openen, Mulder: "De beurs is voor ons een prima pro motiemiddel. Nog steeds een schot in de roos. Het zou vreemd zijn als we er niet zouden zijn. Dit jaar werkt Zeeuws-Vlaanderen op de emigratiebeurs voor het eerst sa men met Belgisch-Vlaanderen (Meet jesland). Daarmee preludeert Uw Nieuwe Toekomst op meer toekom stige vormen van samenwerking als 'één Vlaamse regio'. Tekst: Loes van der Hoeven GOES - Tijdens de drukbezochte Nieuwjaarsreceptie van de gemeente Goes is Cleanmaster Biolux, groot handel in ecologisch verantwoorde- reinigingsmiddelen en hygiënische pa pierproducten, uitgeroepen tot 'De Beste Maatschappelijk Verantwoorde Onderneming van Goes 2011Uit handen van burgemeester René Ver hulst ontving eigenaar Björn Terlin- gen een duurzame trofee van de Bra bantse kunstenaar Guus Voermans. De MVO-prijs is een initiatief van COS Zeeland (centrum voor interna tionale samenwerking) en Millennium/ Fairtrade Gemeente Goes. Met deze tweejaarlijkse onder scheiding willen zij het maatschappe lijk verantwoord ondernemen binnen Goes stimuleren. De andere twee finalisten waren Meu bel- en Rijtuigstoffeerderij C.J. Brou wer v.o.f. en Dubourgraaf duurzame energiebesparing en installatieadvies. Zij eindigden respectievelijk als twee de en derde. Samen met Cleanmaster Biolux bleven zij na de publiekelijke jurering op 17 oktober 2011 over van de zes genomineerde bedrijven. Van de 1691 uitgebrachte stemmen kre gen de drie finalisten samen maar liefst ruim 80 procent. De vakjury bestond uit: Brigitte Pom- mee (docent en onderzoeker, lecto raat Duurzaamheid aan de Hoge school van Zeeland), Leo Minnaar (beleidsambtenaar MVO bij de pro vincie Zeeland) en Wilfried de Smet (voormalig bedrijfsleider, winnaar van de prijs voor innovatie en duur- De trotse winnaar Björn Terlingen. zaamheid - Ei van Columbus 2008). Bij monde van Wilfried de Smet noemden de juryleden Cleanmaster Biolux een fraai voorbeeld van een klein familiebedrijf waar Maatschappe lijk Verantwoord Ondernemen van zelfsprekend is. "Deze groothandel in ecologische rei nigingsmiddelen en hygiënische pa pierproducten besteedt serieuze aan dacht aan de milieuaspecten van zijn producten en bedrijfsvoering, geeft mensen met een beperking volwaardi ge arbeidsmogelijkheden en slaagt bo vendien in een financieel gezonde ex ploitatie. Er is hier een welhaast opti male balans tussen de drie P's van Pe ople, Planet en Profit. Voor de jury is Cleanmaster Biolux met recht 'een pa rel van een Zeeuwse MVO onderne mer', een voorbeeld voor andere MKB bedrijven." Foto: Marijke Folkertsma Over de andere twee finalisten zei ju rylid Wilfried de Smet dat ook zij goe de voorbeelden op het gebied van MVO zijn voor ondernemend Goes. Evenals de winnaar ontvingen zij een Oorkonde. De MVO-prijs is een meerjarig pro gramma van het Ministerie van Bui tenlandse zaken waarin de Zeeuwse gemeenten Goes en Terneuzen inves teren. Pascal Elegeert van COS Zee land is voor Zeeland projectleider voor de uitvoering van dit program ma dat in twaalf Nederlandse gemeen ten c.q. groepen van gemeenten loopt. De MVO-prijs Terneuzen is op de Dag van de Duurzaamheid, 11 november 2011, uitgereikt aan Aanne mingsbedrijf H4 A uit Terneuzen. Owww.mvoloont.com www.coszeeland.nl Vrijdag 1 juni 2012 Het grootste voetbalfeest van Zeeland Amateurvoetbal als bindende factor. Clubs, teams, spelers, vrijwilligers en scheidsrechters staan tijdens de tweede editie van het Zeeuwse Voet balgala weer in de picture. Ze worden geëerd met de Zeeuwse Voetbal Awards. Ook dit jaar extra aandacht voor het G-voetbal. U bent van harte welkom als sponsor! Daar krijgt u heefwat voor terug. Meer informatie? Ga dan naar de website en bekijk de folder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115