AR Quick scan bedrijfsopvolging: breng uw fiscale risico's in kaart De Smet Accountants en Belastingadviseurs is een begrip C I ÜÜL Rijkse Zwemer mmmmm De Smet Accountants en Belastingadviseurs uit Hulst is al veer tig jaar een begrip in Zëeuws-Vlaanderen en het Vlaamse ach terland. De medewerkers spreken zowel letterlijk als figuurlijk de taal van de regio. Speerpunten van beleid zijn al die jaren ongewijzigd gebleven: kwaliteit, scherpe tarieven, laagdrempe ligheid en een persoonlijke benadering. Corebusiness is ondersteuning en advisering van bedrijven en instel lingen. Daarnaast is De Smet Ac countants en Belastingadviseurs ook een gekend adres voor particu lieren, met name op het gebied van fiscale zaken. Het is een toeganke lijk kantoor waar de mens voorop staat. De medewerkers kunnen zich goed inleven in zowel het be drijf van de klant als de mens achter de onderneming, waardóór goede 'tailormade' advisering wordt be werkstelligd, afgestemd op de spe cifieke wensen en noden. Anno 2012 werken er twaalf men sen bij de Hulsterse onderneming. De dagelijkse leiding is in han den van Berthil de Smet, zoon van grondlegger Walter de Smet. Laatstgenoemde startte in 1972 een boekhoud- en administratie kantoor aan de Grote Bagijnestraat te Hulst. De Koewachtenaar van origine was oorspronkelijk werk zaam in de vlasnijverheid maar heeft zich ruim vier decennia ge leden omgeschoold tot accountant. In 1974 verhuisde het bedrijf naar het Godsplein, van waaruit het team tot en met de millenniumwis seling bleef opereren. In 2001 nam De Smet Accountants en Belasting adviseurs haar intrek in een fraai nieuwbouwpand aan de Absdaal- seweg. Berthil de Smet is sinds 1989 AA-accountant. Hij heeft de zaak samen met vader Walter op gestuwd in de vaart der volkeren. Het bedrijf is actief in alle sectoren van het MKB. Financiële huisarts Naast reguliere zaken als finan ciële- en loonadministraties, sa menstellen en controleren van jaarrekeningen en verzorgen van belastingaangiften is De Smet Ac countants en Belastingadviseurs een betrouwbare partner in het kader van bedrijfsbegeleiding, coaching en advisering. „Wij zijn eigenlijk een soort van financiële huisarts. We zijn een kwaliteitskan toor waar de klanten met allerhan de financiële en fiscale problemen hun ei kwijt kunnen. Tegelijkertijd kun je natuurlijk niet alles weten. In voorkomende gevallen doen we daarom een beroep op de expertise van instanties als bijvoorbeeld Fis- count, een samenwerkingsverband van (pensioen-)fiscalisten, juristen en accountants", aldus Berthil de Smet. Per 1 januari is fiscaal jurist mr. Maarten van Goethem toege treden tot de maatschap. Maarten werkt inmiddels vijf jaar bij De Het ondernemersechtpaar Renate en (rechts) tot de maatschap. •il de Smet is verguld met het toetreden van Maarten van Goethem Smet Accountants en Belastingadvi seurs. „Ik ben op een rijdende trein gesprongen. Ik ben in een goed ge oliede machine gestapt waar ik met mijn specialismen mijn bijdragen aan kan leveren. Ik vind het mooi om medeverantwoordelijk te zijn voor het reilen en zeilen van de onderneming", zegt Maarten van Goethem. Beiden leggen uit dat een gedegen financiële planning onmisbaar is voor een ondernemer. Het is dan ook van groot belang om tijdig met de ondernemer rond de ta fel te zitten. „Wij wisselen graag met de ondernemer persoonlijk van gedachten ofn met een frisse blik van buitenaf, te praten over zijn toekomstplannen. Zeker bij belangrijke bedrijfsbeslissingen is een goed advies goud waard. Wij tonen graag aan wat de gevolgen zijn van een bepaalde beslissing. We houden de ondernemer als het ware een spiegel voor. Doordat we een goed beeld van de specifieke omstandigheden kunnen schet sen, is de ondernemer vervolgens in staat om de juiste beslissingen te nemen. Onze jarenlange ken nis en ervaring op het gebied van economische en organisatorische vraagstukken benutten we graag bij diverse zaken, variërend van het opzetten van een administratieve organisatie tot financieringsaan- vragen of bedrijfsoverdracht. Wij luisteren, analyseren en adviseren in begrijpelijke taal." B&hGjsimet Accountants en Belastingadviseurs Absdaalseweg 39 Hulst Tel: 0114-312881, Fax: 0114-319616 Email: info@desmetaccountants.nl, www.desmetaccountants.nl Gratis quick scan fiscale risico's Bent u een (oud-)ondernemer en wilt u ook een gratis quick scan voor wat betreft, uw fiscale risico's? De quick scan richt zich niet uitsluitend op bedrijfsopvolging maar ook op andere (fiscale) aandachtspunten (binnen uw onderneming). Neem contact op met: - drs. (Coen) Mijnsbergen AA (c.mijnsbergen@aar.nl) of - mr. F. (Frans) Zwemer AA (f.zwemer@aar.nl). Rijkse Zwemer Accountants adviseert ondernemers in het MKB. De vennoten, mr. F. (Frans) Zwemer AA en de per 'I januari j.l. tot de maatschap toegetreden drs. C. (Coen) Mijnsbergen AA, hebben veel ervaring opgedaan met bedrijfsopvolgingen. Het huidige belastingstelsel maakt het noodzakelijk dit goed te be oordelen. Dit geldt zowel voor bedrijfsopvolgingen die al heb ben plaatsgevonden als voor aanstaande bedrijfsopvolgingen. delen (deels)- te voorkomen. Met een soms relatief kleine aanpassing kan worden bereikt dat de aande len (alsnog) gaan faciliteren voor de bedrijfsopvolgingsfaciliteiten. "Deze faciliteiten kunnen er onder voorwaarden zelfs toe leiden dat er helemaal geen belasting meer verschuldigd is", aldus Zwemer. Mijnsbergen vervolgt: "Vooral voor situaties waarin de dga in het kader van de bedrijfsopvolging een lening heeft verstrekt of een bedrijfspand verhuurt aan de bedrijfsopvolger, zijn er oplossingen voorhanden. Maar ook in andere situaties kan er met de nodige creativiteit belasting worden bespaard." kan plaatsvinden. Dit laatste advies vraagt om maatwerk. Niet zelden mondt dit advies ook uit in moge lijkheden tot belastingbesparing." Bij haar advisering maakt Rijkse Zwemer Accountants o.a. gebruik van tot haar netwerk behorende notarissen en banken. Ook kan er desgewenst vooroverleg met de Belastingdienst worden gevoerd. Veel directeuren-grootaandeelhou ders (dga's) die in het verleden de aandelen in hun werkmaatschap pij hebben overgedragen, bezit ten thans nog een beleggings-, pensioen- en/of onroerend goed vennootschap. Zonder maatrege len dreigt bij het overlijden van de dga (of zijn/haar partner) dan wel bij schenking van de aande len een forse belastingclaim. Deze belastingclaim kan bij schenking of vererving van de aandelen aan de kinderen oplopen tot maximaal 40% van de waarde van de aande len. Een groot deel van het opge bouwde (familie)kapitaal verdwijnt daarmee naar de Belastingdienst. Mijnsbergen licht toe: "Onder de huid ige beIasti ngwetgevi ng bestaan voor beleggings-, pensioen- en/of onroerend goed vennootschappen nauwelijks regels om de belasting claim bij overlijden of schenking uit te stellen. De dga of zijn efge- namen worden geconfronteerd met een aanslag inkomstenbelastingen de kinderen, die een schenking of erfenis ontvangen, krijgen een aan slag erf- of schenkingbelasting op de deurmat. Tezamen kunnen deze aanslagen oplopen tot wel 40% van de waarde van de aandelen. Niet alle dga's realiseren zich dat de mogelijkheden om de belasting claim door te schuiven (sinds 1 ja nuari 2010) fors zijn ingeperkt." Oplossingen Ondanks de aanscherping van de belastingwetgeving zijn er nog steeds mogelijkheden om de be lastingclaim ten tijde van de ver erving of schenking van de aan- Quick scan fiscale risico's Voor belangstellenden biedt Rijkse Zwemer Accountants een gratis quick scan aan. Met deze quick scan worden de fiscale risico's voor de cliënt globaal in beeld gebracht. Niet alleen de hiervoor geschetste risico's in het kader van bedrijfs opvolging maar ook andere fiscale aandachtspunten. Zwemer: "We merken regelmatig dat voor on dernemers belasting bespaard kan worden. Daarnaast is niet iedere (oud-)ondernemer zich ervan be wust dat hij of zij bepaalde fiscale en financiële risico's loopt. Het is belangrijk deze (en andere) risico's door middel van een quick scan in beeld te brengen. Vervolgens moet worden beoordeeld of het noodza kelijk en mogelijk is deze risico's te verminderen. Tot slot volgt een advies over de wijze waarop dit Accountants Torenstraat 15, 4353 AA Serooskerke telefoon (0118) 59 26 10, fax (0118) 59 13 25 internet: www.aar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 106