Gelijkspel Romney en Santorum 81 buitenland KRAS Geld voor slachtoffers News of the World Mladic ziet zich als nieuwe Cavriio Princip Topvoordeel THAILAND! Pool wil blowen in parlement AMAZING EXOTISCH HIGHLIGHTS BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i6cpm JUNGLE ISLANDS COMPLEET ZUIDELIJKE PARELS Stemmen kwijt in Iowa waarom zou je meer betalen! vrijdag 20 januari 2012 LONDEN - Oud-vicepremier Lord John Prescott, acteur Jude Law en voetballer Ashley Cole behoren tot de 37 mensen die een schade vergoeding hebben gekregen om dat journalisten van het inmiddels opgeheven schandaalblad News of the World (NotW) hen hebben af geluisterd. Dat werd gisteren be kend na een zitting van het ge rechtshof in Londen. Bij de uitgever van het blad, News International, zijn inmiddels zes tig claims voor een schadevergoe ding binnengekomen. In totaal zijn circa achthonderd mensen slachtoffer geworden van de afluis terpraktijken van de krant en vol gens de politie zijn er bijna zesdui zend potentiële slachtoffers. De eerste groep van vijftien slachtof fers heeft in totaal 645.000 pond (771.000 euro) schadevergoeding gekregen. De onderneming heeft in de recht bank excuses aangeboden, maar wilde verder geen commentaar ge ven. Lange tijd stelde de 168 jaar oude krant dat slechts een enkele journalist zich schuldig zou heb ben gemaakt aan het afluisteren van telefoons, maar de praktijk bleek wijd verbreid op de redactie. News International heeft miljoe nen apart gezet om de zaak defini tief te regelen. Chris Bryant, lid voor Labour van het Lagerhuis, kreeg 30.000 pond (36.000 euro). In zijn verklaring voor het hof noemde hij het 'een uitermate droevige zaak' te ontdek ken dat hij een van de slachtoffers van het afluisterschandaal was. Law kreeg 130.000 pond (156.000 euro). Zijn ex-vrouw en actrice Sa- die Frost heeft 50.000 pond (60.000 euro) ontvangen. Ze zei dat zij iedereen uit haar naaste om geving ervan verdacht informatie naar het blad te lekken. De Britse politie is ook betrokken bij het schandaal. Gebleken is dat politici, hooggeplaatste medewer kers van de krant en agenten inni ge betrekkingen onderhielden. De Britse regering heeft opdracht ge geven tot een onderzoek naar de ethiek van de Britse media en de banden tussen politie en politici. WARSCHAU - Doet hij het of doet hij het niet? Janusz Palikot heeft met zijn voornemen vandaag een joint te roken in het Poolse parle mentsgebouw (de Sejm) voor con troverse gezorgd. Zijn plan wiet te roken in een werkkamer gaat zelfs leden van zijn eigen partij te ver. Legalisatie van softdrugs is één van de kernpunten van de voormalige alcoholtycoon en flamboyante par tijleider van de links-liberale Bewe ging van Palikot. Hij presenteert er vandaag een wetsvoorstel over. Het Poolse drugsbeleid maakt geen onderscheid tussen soft- en hard drugs. Op het bezit staat drie jaar cel. Bij kleine hoeveelheden voor eigen gebruik mag justitie een oog je toeknijpen. Palikot wil die bepa ling in de praktijk gaan testen. Nérgens voordeliger zéér compleet! Zie www.kras.nl/36416 Zie www.kras.nl/36362 Zie www.kras.nl/36370 Zie www.kras.nl/36415 Zie www.kras.nl/36366 Zie www.kras.nl/36371 Pr.i^cn e'\jn p.p. tenzij anders vermeld. PriJSM zijn exclusief reset veringshosten en Calamiteitenfonds. Rondreis Thailand - Jungle Islands Vertrek: 27/6 t/m 17/10 NIEUW bij KRAS.NL! met o.a. Phuket, Krabi, Phi Phi eilanden, Koh Samui en Khao Sok Nationaal Park inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 1 x lunch NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36417 Mitt Romney heeft toch niet gewonnen in Iowa bleek gisteren. En zijn tegen standers ook niet. Rick Per ry kondigde aan te stoppen met zijn campagne. door onze correspondent Hanneke Keultjes Geen winnaar, dat is moeilijk te verkroppen in de Verenigde Staten waar graag in termen van 'winnaar of verliezer' wordt gedacht. Toch is er officieel geen 'winner' van de caucus, voorver kiezing, die op 3 januari in Iowa werd gehouden. Het is gelijkspel tussen Mitt Romney en Rick San torum. Toch was er gisteren ook een ech te verliezer; Rick Perry zag in dat hij kansloos is en doet niet meer mee met de Republikeinse voor verkiezingen. Na een spannende verkiezings nacht in Iowa won presidentskan didaat Romney met acht stemmen verschil van Santorum. Het resul taat van de stemmingen tijdens de partijbijeenkomsten moest nog wel worden gecertificeerd. Dat gebeurde gisteren, en wat bleek? Santorum, de conservatieve katholieke kandidaat, had 34 stem men méér gekregen dan Romney, de favoriet. Toch is Santorum niet als winnaar uitgeroepen, omdat de resultaten van acht van de 1.776 kieskringen spoorloos zijn verdwe nen. En dus kan de Republikeinse par tij in Iowa niet met zekerheid zeg gen wie gewonnen heeft. Het verkiezingsnieuws volgde gis teren snel op elkaar. Nog maar net bekomen van het gelijkspel in Io wa, kwam het volgende breaking news: twee dagen voor de voorver kiezingen in South Carolina stopt Perry met zijn campagne en roept zijn aanhang op Newt Gingrich te steunen. Gingrich is de enige die het Romney morgen in de zuidelij ke staat nog lastig kan maken. Maar ook over Gingrich was er nieuws: zijn tweede ex-vrouw ont hulde gisteravond in een inter view dat de voormalig voorzitter van het Huis van Afgevaardigden een 'open huwelijk' wilde. En dat terwijl de conservatieve Republi keinen, wiens stemmen Gingrich zo hard nodig heeft, huwelijks trouw hoog in het vaandel hebben staan. Gingrich zal deze beschuldiging ge makkelijk van zich laten afglijden. Nadat hij voor de derde keer is ge trouwd en zich bekeerd heeft tot het katholicisme, zegt hij zijn le ven te hebben gebeterd. Los gezien van elkaar, hebben de nieuwtjes beperkte betekenis, maar tezamen kunnen ze een stempel drukken op de voorverkie zingen in South Carolina. Favoriet Romney zag zijn grote voorsprong op Gingrich al slinken. Met de steun van de weliswaar zeer geringe aanhang van Perry kan Gingrich het gat mogelijk dich ten. Maar pas als Santorum de handdoek in de ring gooit, kan Gingrich een echte bedreiging voor Romney vormen. Dat zal de oud-senator van Pennsylvania na de morele opsteker van de gecerti ficeerde uitslag in Iowa voorlopig niet doen. Al betekenen die 34 stemmen 'winst' in feite niks. De gedelegeer den uit Iowa hoeven pas in juni te beslissen voor welke kandidaat zij zich tijdens het partijcongres eind augustus zullen uitspreken. Boven dien heeft Romney al van die eer ste, o zo belangrijke 'overwinning' geprofiteerd. Santorum liep onder tussen de voordelen (extra finan ciële steun van geldschieters bij voorbeeld) van een eventuele DEN HAAG - Ratko Mladic, de Bosnisch-Servische generaal die bij het Joegoslavië-Tribunaal te rechtstaat wegens onder meer vol kerenmoord in Srebrenica, ziet zichzelf als een tweede Gavrilo Princip. Princip, een Servisch na tionalist, streefde naar hereniging van Servië en Bosnië-Herzegovi- na. Hij vermoordde de Oostenrijk se kroonprins Frans Ferdinand op 28 juni 1914 in Sarajevo. Dat was de aanleiding voor de Eerste We reldoorlog. Mladic stelde gisteren voor het Joe goslavië-Tribunaal dat Gavrilo Prin cip zijn leven had gegeven voor zijn volk en vaderland 'net zoals ik dat heb gedaan'. Mladic staat te recht wegens wandaden gepleegd in een poging een Groot Servië te creëren, een vereniging van het Servische deel van Bosnië-Herzeg- ovina met Servië. Hij wordt ook beschuldigd van oorlogsmisdaden en misdaden tegen de mensheid. Het proces moet later dit jaar van start. Rechter Alphons Orie kapte Mladic' redevoering op een gege ven moment af door zijn micro foon uit te zetten. Mladic claimde erg ziek te zijn. Hij. zei lichamelijk niet goed te kun nen functioneren door een hersen bloeding in 2010. Hij zei dat hij daardoor 'langzaam' is geworden Rondreis Zuidelijke Parels van Thailand Vertrek: 7/4 t/m 16/10 met boottocht door de jungle! met o.a. Bangkok, Khao Sok National Park, Phang Nga baai en Koh Samui incl. vluchten, verblijf, ontbijt, NL-sprekende reisleiding en excursies Rondreis Glimlach van Thailand Vertrek: 4/7 t/m 10/10 incl. unieke fietstocht door Bangkok! met o.a. Bangkok, Damnoen Saduak, Ayutthaya en stranddagen in Cha-Am o inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL-sprekende reisleiding en excursies Rondreis Amazing Thailand Vertrek: 3/3 t/m 27/10 vele gegarandeerde vertrekdata! met o.a. Kanchanaburi, Chiang Rai, Gouden Driehoek, Chiang Mai en Cha-Am inclusief vlucht, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Rondreis Highlights of Thailand Vertrek: 30/6 t/m 6/10 supervoordelig langs alle highlights! met o.a. Bangkok, Burirum, Phitsanulok, Ayutthaya, Kanchanaburi, Krabi en Phuket inclusief vlucht, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Rondreis Thailand Compleet Vertrek: 16/2 t/m 25/10 zéér populaire rondreis, VOL=VOL! met o.a. Bangkok, Ayutthaya, Sukothai, Chiang Mai, Gouden Driehoek en Koh Samui inclusief vluchten, verblijf, div. maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Rondreis Exotisch Zuid-Thailand Vertrek: 17/3 t/m 30/10 div. gegarandeerde vertrekdata! met o.a. Bangkok, Kanchanaburi, Koh Phangan en Khao Sok Nationaal Park inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL-sprekende reisleiding en excursies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8