300 CDA wil nu snel plan van aanpak voor VVD steunt bezwaren investering in voetbalaccommodaties Hulst tegen windmolens 23 Jochem van den Boogert: Infocentrum tunnel Sluiskil officieel open 'Akketuut' accepteert woonaanbod niet Schoolmuseum houdt open huis Nieuwjaarsparty en snertmiddag met jazz vrijdag 20 januari 2012 ^^egsxss!s!ismm!!!«ssa«a In het opleidingscentrum aan de rand van de Smidsschorrepolder zijn sinds de opening, eind 2008, zo'n 300 mensen opgeleid. De helft vond al snel een baan, een deel in de kassen en een ander deel elders in de Kanaalzone. „Ik moet in Vlaanderen eerst een aantal misverstan den uit de wereld helpen. Zoals bij de Vlaamse Dienst voor Arbeidsbemiddeling, waar ze dachten dat de cursisten puur voor de kassen worden opge leid. Maar het gaat veel verder dan dat." TERNEUZEN Het informatiecentrum Sluiskiltun nel heeft gisteren de deuren ge opend voor het grote publiek. Om wonenden konden er eerder al een kijkje nemen. Het centrum is geves tigd aan de Koegorsstraat ie in Ter- neuzen, op een steenworp afstand van skihal Snowbase. De openings tijden zijn dinsdag, woensdag en donderdag van 13.30 tot 16.30 uur en ook elke eerste zaterdag van de maand van 10.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. De tunnel moet juli 2015 klaar zijn voor gebruik. AXEL Akke 'Akketuut' Bijland heeft het derde woningaanbod van Woon- goed ZeeuwsVlaanderen, een wo ning met vier slaapkamers in Axel, afgewezen. Bijland moet vertrek ken omdat haar woning in De Ruy- terstraat gesloopt moet worden. Beide partijen hebben nu een advo caat in de arm genomen om tot een akkoord te komen. De eerste sloopwerkzaamheden starten sowieso volgende week dinsdag. TERNEUZEN Schoolmuseum 'Schooltijd', dat vandaag wordt heropend, houdt morgen van 13.00 uur tot 17.00 uur open huis voor alle belangstellen den. Het museum is verhuisd naar Nieuwstraat 2-4 in Terneuzen. De verhuizing is onderdeel van het Museumbeleid 2009-2012. De ge meente investeert voor de uitvoe ring van dat beleid onder meer in eigentijdse huisvesting. TERNEUZEN Café De Vriendschap op de Kop van de Noordstraat in Terneuzen houdt vanavond een Nieuwjaars party. Die begint om 21.00 uur. Dj Patrick Roelands draait muziek van de afgelopen drie decennia. Zondag houdt De Vriendschap een snertmiddag, muzikaal omlijst door de NO Longfïeld Jazzcrackers. Onderdeel is een snertquiz. De op brengst (10 euro per persoon) gaat naar het Kinderkankerfonds Kika. vr~> j aaaasaua hb wam wm ma door Wout Bareman TERNEUZEN - Een plan van aanpak voor de voetbalaccommodaties in met name de kernen Terneuzen, Axel en Hoek laat te lang op zich wachten. De CDA-fractie in de ge meenteraad dringt bij het college van B en W aan op spoed. Raads lid Jack Begijn: „Pas wanneer er een totaaloverzicht is, kunnen er keuzes worden gemaakt. Dat voor komt valse verwachtingen en mo gelijke teleurstellingen." Begijn grijpt terug naar een motie van eind juni, waarin de raad zich uitsprak voor een duidelijke visie op het accommodatiebeleid. Be gijn: „Tot op heden is de raad niet geïnformeerd over de stand van za ken." In juni lag er een plan van de fiisieclubs Axel en AZW voor een nieuwe accommodatie van 3,2 miljoen euro. Eerder al had Hoek soortgelijke plannen gelanceerd, die 4,7 miljoen vergen. En Terneu zen en Terneuzense Boys wilden een kunstgrasveld. Wethouder Pim Broekhuysen zei in juni al te streven naar kunstgras in de drie kernen. Begijn wil weten hoe het er nu voor staat. Hij wijst er in een toelichting op vragen aan het college op dat de stemming over de fiisie van Axel en AZW is uitgesteld in afwach ting van duidelijkheid over de haal baarheid van een nieuwe accom modatie. Begijn vindt dat voor die clubs geen uitzonderingspositie moet worden gecreëerd en dat ze ge woon onderdeel van het totaal plan moeten vormen. Renovatie van de huidige accommodatie moet ook worden bekeken. De si tuatie in Hoek en Terneuzen ver eist in ieder geval een snelle aan pak, meent het raadslid. Begijn wil van het college weten wat de inventarisatie van Broek huysen tot nu toe heeft opgele verd. Hij is ook benieuwd naar een eventueel prioriteitenlijstje. door Eugène Verstraeten MIDDELBURG - De provincie moet de gemeente Hulst steunen in het protest tegen het plan om net over de grens tussen Clinge en Nieuw- Namen zes enorme windmolens te bouwen. Daarvoor pleit de WD-Statenfractie in schriftelijke vragen aan het college van Gedepu teerde Staten. Het bedrijf Nimby Projects /EDF Luminus heeft bij het Vlaams ge west een vergunning aangevraagd. De windmolens zouden inclusief de rotor een hoogte krijgen van 150 meter. De gemeente Sint-Gil lis-Waas moet voor eind deze maand een advies uitbrengen over de aanvraag. De gemeente Hulst- maakt bezwaar uit vrees dat de molens, die honderd meter van de grens komen te staan, overlast be zorgen. Bovendien is het project in strijd is met het provinciaal be leid en doorkruist het de grens overschrijdende inspanningen om de Staats-Spaanse linie toeristisch uit te bouwen. Zo wordt er op de Koningsdijk vlak bij de windmo lens een fietspad aangelegd. De WD wil weten welke bestuurlijke en juridische middelen de provin cie heeft om het plan tegen te hou den en of GS die middelen dan ook willen inzetten. Projectleider Gijs van den Berg (links) en bemiddelaar Jochem van den Boogert tussen de tomatenplanten. Er staan er straks 22.000. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79