Brede school Sluiskil in startblokken ZEEUWS-VLAANDEREN Met bouw nieuwe school ook problemen wateroverlast rondom Bosjesweg opgelost Man (45) gepakt voor WD wil uitstel besluit woontorens openstaande boete Brandweerlieden in het zonnetje gezet VRIJDAG 20 januari 2012 21 PZC Inscripties grafzerken vastleggen voor de toekomst 24 en 25 mamsmummmmumammt door René Hoonhorst SLUISKIL - De bouw van een brede school in Sluiskil begint deze zo mer om het gebouw in augustus 2013 in gebruik te kunnen nemen. De brede school - waarin leerlin gen van de huidige drie basisscho len, de kinderopvang, de GGD en de bibliotheek worden gehuisvest - komt aan de Bosjesweg, in en rondom het gebouw van de huidi ge obs Vrije Vlucht. De openbare school gaat samen met de katholieke Antoniusschool op in één nieuwe school in een vleugel aan het huidige pand. De protestantse Oranje Nassauschool kan, evenals de bibliotheek, in een vleugel aan de andere kant, is te zien op een artist impression van V&G Architecten uit Sas van Gent. In de huidige Vrije Vlucht vinden kinderopvang en GGD een plek en is een centrale ruimte voor zien, die alle scholen als aula kun nen gebruiken. Tijdens de bouw vinden de leerlin gen van de Vrije Vlucht onderdak in de Antoniusschool. De katholie ke basisschool is weliswaar al jaren afgeschreven, maar na wat elemen taire herstelwerkzaamheden kun nen de leerlingen van Antonius en Vrije Vlucht vanaf augustus al sa men als nieuwe school beginnen, benadrukken Herbert Jonkman en Gerard Langeraert. De bestuursvoorzitters van de on derwij skoepels Kapriom (Jonk man) en LeerTij (Langeraert) trap pelen van ongeduld om de eerste spa de grond in te steken. Sluiskil heeft er lang op moeten wachten, maar wordt nu verblijd met een fraai nieuw dorpshart. „De scho len en de kinderopvang mooi cen traal bij elkaar en een nieuwe bibli otheek. En er komt een prachtige gymzaal, die 's avonds ook door al lerlei zaalsporters kan worden ge bruikt", benadrukken beide school bestuurders. Langeraert voegt er aan toe dat de bouw van de brede school Sluiskil ook van een groot probleem verlost. „De nieuwe ge bouwen schuiven een heel stuk op naar de Bosjesweg. Juist in die laag te kampte het dorp de laatste jaren vaak met wateroverlast. Dat pro bleem wordt bij de bouw van de brede school gelijk verholpen." LeerTij en Kapriom hebben de ouders van hun Sluiskilse leerlin gen gisteren in een informatieblad bijgepraat over de ontwikkelingen. Probaz, waaronder de Oranje Nas sauschool valt, is nog niet zo ver, meldde voorzitter Han van Op- dorp gisteren voorzichtig. Ook Van Opdorp vindt de bouwteke ningen schitterend. „Maar wij heb ben aan het eind van de maand nog besprekingen met het team en de schoolcommissie van Oranje Nassau. Tijdens die vergadering wordt uiteindelijk beslist of wij mee verhuizen naar de Bosjes weg." De nieuwe school waarin Sint Antonius en Vrije Vlucht samengaan De huidige Vrije Vlucht, waarin kinderopvang en GGD onderdak vinden Bibliotheek Gymzaal annex sporthal Nieuwe Oranje Nassauschool Artist impression V&G Architecten OOSTBURG TERNEUZEN Tweeëndertig brandweerlieden van verschillende brandweerkorp sen in de gemeente Sluis krijgen vanavond in het gemeentehuis in Oostburg een diploma, certificaat, onderscheiding of oorkonde uitge reikt. Voor burgemeester Jacques Suurmond hét bewijs dat het ge meentebestuur zuinig is op het korps en trots is op hun betrokken heid en inzet. Een 45-jarige Terneuzenaar is woensdagavond rond 23.00 uur aan gehouden op de Alvarezlaan in zijn woonplaats. Agenten arresteerden hem omdat hij nog een openstaande boete had van 1.640 euro. De Terneuzenaar is meegenomen naar het bureau in zijn woonplaats. Daar kon hij de be keuring betalen, waarop hij is vrij gelaten. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het moet eerst duide lijk zijn of de bouw van woonto rens en een horecavoorziening bij de Terneuzense veerhaven wel vei lig is. Ook moet helder zijn dat er echt behoefte bestaat aan extra wo ningen aan de Westerschelde bij Terneuzen. De WD-fractie in de Terneuzense raad wil daarom dat de besluitvorming over dit project wordt uitgesteld. De plannen voor bebouwing van het gebied rond de veerhaven zijn opgenomen in een nieuwe struc tuurvisie Terneuzense binnenstad. Bewoners van de Scheldekade zijn fel tegen. Zij vrezen hun vrije uit zicht op de Westerschelde te verlie zen. De veiligheid is ook in het ge ding, stellen zij. Schepen met ge vaarlijke stoffen varen Terneuzen op een steenworp afstand voorbij. WD-raadslid Michiel Groeneveld vindt dat die kritiek serieus moet worden genomen en wil de struc tuurvisie in de ijskast zetten tot de risico's in kaart zijn gebracht. Hij wijst er op dat Terneuzen waar schijnlijk al nieuwbouwplannen moet schrappen, gelet op de ver wachte daling van het inwonertal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77