Man bestelt 'kippetje' bij zijn werknemer Cel voor overval op Goese tabakswinkel 'Gebrandmerkt als criminele organisatie' €19,- Oppositie in Kamer pakt elke kans om over Hedwige te beginnen O n I 7PAlïllln Z. W I aaVwICIIIU Meisje verleid tot betaald verrichten seksuele handelingen JE BESPAART door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Niet alleen Vlaanderen zet Nederland onder druk over de Hedwigepolder. Ook de oppositie in de Tweede Kamer grijpt nu al les aan om duidelijkheid te eisen. Of het nu gaat over natuur, havens of buitenlandse zaken, het maakt niet meer uit. Het H-woord - dit keer gaat het eens niet over hypo theken - klinkt volop. De voorstan ders van ontpoldering grijpen nu alles aan. Groenlinks heeft giste ren de pittige brief opgeëist die de Vlaamse premier Kris Peeters re cent aan premier Rutte zou heb ben gestuurd. „We willen hem bin nen 24 uur hebben", zegt Liesbeth van Tongeren. Alexander Pechtold (D66) vroeg in de commissie bui tenlandse zaken het verslag aan van het bezoek van de Belgische premier Di Rupo deze week. „Hoe kan het dat Hedwigepolder de rela tie met België zo verstoort?" vrijdag 20 januari 2012 door Emile Calon De rechtbank in Middelburg. DEN HAAG - Meddie Willemsen voelt zich geen crimineel. De eige naar van de Terneuzense coffee shop Checkpoint zei gisteren te gen de leden van het Haagse ge rechtshof dat het hem zeer stoor de dat volgens de aanklacht en het vonnis van de Middelburgse recht bank hij en zijn medewerkers zijn gebrandmerkt als leden van een criminele organisatie. „Voor mij is een crimineel een misdadiger. Ie mand die anderen dwingt dingen te doen die ze niet willen. Dat heb ik, voor zover ik dat kan nagaan, nog nooit gedaan", zei hij tijdens de achtste dag van het hoger be roep tegen Checkpoint. Hij vertelde de raadsheren ook dat veel ex-medewerkers van hem die klap nooit goed te boven zijn geko men. „Sommigen van hen hebben nog steeds geen ander werk. Ande ren kunnen heel slecht leven met het idee dat het bedrijf waar ze,zo trots deel van uitmaakten, achteraf een criminele organisatie wordt ge noemd." „Officier van justitie Jo Valente be weerde dat we wel crimineel moes ten zijn omdat we nooit zijn over vallen", zo vervolgde Willemsen. „Dat is het omdraaien van zaken. Ik ben ervan overtuigd dat we op één keer na geen last hadden van overvallen, juist omdat we geen za ken deden met criminelen." Meddie Willemsen Tijdens zijn betoog schetste Wil lemsen in het kort hoe hij vanaf 1973 in de horeca terecht kwam en in 1996 een van de twee gedoog vergunning- voor het exploiteren van een coffeeshop kreeg. Vrijwel vanaf het begin trok die shop veel klanten omdat hij goede kwaliteit leverde. Hij stelde ook dat hij in 2002 op de vingers is getikt door de Belastingdienst omdat het winstpercentage van Checkpoint te laag was. „En om goed aan de administratieve eisen van de Belas tingdienst te kunnen voldoen had den we tien keer een dagvoorraad nodig." Uitspraak 2 februari. Zowel de officier van justitie als de rechters hadden gis teren graag wat vragen aan een 25-jarige Axelaar en zijn 39-ja- rige werkgever uit Terneuzen wil len stellen, maar de twee waren niet komen opdagen. De Axelaar omdat hij zijn werk die dag belang rijker vond en zijn baas om andere redenen. De zaak tegen de twee werd dan ook bij verstek behan deld en er werd tegen ieder een taakstraf van 180 uur en een voor waardelijke celstraf van drie maan den gevorderd. De Axelaar omdat hij - als variant op mensenhandel - een 16-jarig meisje uit Oostburg had verleid om tegen betaling sek suele handelingen te verrichten en de Terneuzenaar omdat hij zich aan haar had vergrepen. Voor haar diensten kreeg ze 150 euro. De mannen kwamen in beeld na telefoontaps in een ander onder zoek en al snel bleek volgens justi tie dat de baas en zijn werkgever contact hadden over de diensten die de Axelaar kon leveren. De vraag van de Terneuzenaar of de Axelaar 'een kippetje voor hem had' werd bevestigend beant woord en de Terneuzenaar zorgde ervoor dat zijn baas contact kon leggen met het meisje. De Terneu zenaar en het meisje (sinds 2008 onder toezicht gesteld door jeugd zorg en sociaal minder begaafd) spraken op 22 februari 2010 af en op een parkeerplaats in Sluis von den de seksuele handelingen plaats. Beide mannen hebben een part ner en kinderen en vandaar dat of ficier van justitie W. Suijkerbuijk de Axelaar graag had willen vra gen hoe hij het zou vinden als zijn dochtertje op pad zou worden ge stuurd om seks met vreemden te gaan bedrijven. De beide advocaten van de twee vonden dat hun cliënten vrij spraak verdienden omdat het meis je had verklaard dat er niets was gebeurd en of er nu wel of niet werd vervolgd, het haar absoluut niet interesseerde. Daarnaast zou .het Openbaar onrechtmatig de te lefoons hebben getapt. Uitspraak "2 februari. foto Ed Oudenaarden/ANP door Ad Roos MIDDELBURG - De drie jongens, die op 17 augustus vorig jaar betrok ken waren bij de overval op een ta bakswinkel van de 84-jarige Jo van Kalmthout in Goes, zijn gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot celstraffen gelijk aan het voorarrest plus enkele 'extra's'. Zo kreeg een 18-jarige Goesenaar die op de uitkijk had ge zeten een celstraf van 245 dagen waarvan 180 voorwaardelijk en een taakstraf van 240 uur opgelegd en een toen 15-jarige jongen uit Kortgene 180 dagen waarvan 128 voorwaardelijk en een taakstraf van 200 uur. Hun inmiddels 17-jari- ge Rotterdamse medepleger kreeg vrijwel dezelfde straf als zijn Kort- geense makker. Daarnaast mogen ze twee jaar lang geen contact met de eigenares hebben en moeten ze al dan niet gezamenlijk ongeveer duizend euro schadevergoeding be talen. Tegen de drie waren celstraffen van achttien, zeven en zes maan den, waarvan een deel voorwaar delijk geëist. Als gevolg van de overval heeft de vrouw nog steeds last van haar heup en heeft ze be wakingscamera in de winkel laten aanleggen. De winkel is na deze overval enkele dagen geleden op nieuw overvallen. Een vierde man, een 23-jarige man uit Kortgene wordt 9 februari op de zitting van de rechtbank ver wacht. „De tabakswinkel van de 84 jaar oude Jo van Kalmthóut werd afge lopen maandag voor de achtste keer overvallen. Twee mannen na men Ongeveer tweehonderd euro mee. Zij werden later die dag aan gehouden in Brabant. I 1 ;j IN PLAATS VAN €38,- KORTING GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72