op deze school 221 zeeland 'Raad wist al een jaar van deal Haringman' AlleS IS UlOOi 'Vervallen loodsen zijn echt een aanfluiting' Jos Ernstschooldirecteur Overval op videotheek Middelburg Duo overvalt vrouw (48) in Goes vrijdag 20 januari 2012 SBBSBHhaiM»! „We gaan ervan uit dat we net zo lang blijven als de periode dat het asielzoekerscentrum er staat, nu nog ruim vier jaar. Maar we hebben nu afspraken gemaakt voor een jaar." door Nadia Berkelder GOES - Het Goese college van B en W heeft de gemeenteraad wel de gelijk geïnformeerd over de afspra ken die zijn gemaakt met betonfa- briek Haringman in het havenin dustriegebied. Die afspraken zijn namelijk al een jaar oud. Dat zei wethouder ]o-Annes de Bat (CDA, ruimtelijke ordening) gisteravond tijdens de gemeente raadsvergadering van Goes. Hij rea geerde op vragen van Carel Bruring (GroenLinks). Die zei zich niet te herinneren dat de gemeen teraad is ingelicht over het conve nant dat het gemeentebestuur met Haringman sloot. Volgens De Bat zijn de afspraken begin 2011 al gemaakt. „En dat is blijkbaar voor de PZC aanleiding om daar deze week over te schrij ven." Haringman zit in het gebied waar de wijk Goese Schans moet ko men: de - gedwongen - verhui zing van Haringman en andere bedrijven in het gebied is een heet hangijzer, vooral omdat er maar geen geschikte locatie ge vonden kan worden. Haringman heeft van de gemeen te de zekerheid gekregen dat het tot 2021 mag blijven. Ondanks die afspraak gaat de gemeente ge woon door met de Goese Schans, zei De Bat. „We hebben vorig jaar al ingeschat dat een aantal jaren niet aan Haringman komen geen effect heeft voor de ontwikkeling van de wijk." De zoektocht naar een geschikt bedrijventerrein gaat gewoon door, zei De Bat. „Het convenant was juist een onderdeel om ver der te komen met het plan: het was van groot belang dat we het vertrouwen zouden winnen." Haringman stapte eind 2010 naar de Raad van State. Die onthield vervolgens goedkeuring aan het bestemmingsplan voor de wijk. Goese kinderen uit het asielzoe kerscentrum gaan sinds de kerst vakantie in hun woonplaats naar school. Mandeeg, Sadeh, Sergei, Ali, Amran en hun klasgenoten krijgen les in lokalen in het ge bouw van basisschool De Tweern in Goes West. door Nadia Berkelder Ali krijgt een high five van juf Natascha de Jonge. „Helemaal goed", zegt ze; Ali heeft met losse let- terstempels 'de banaan' gestem peld, onder een plaatje van, jawel: een banaan. Ali stormt de klas uit. Het is tijd om buiten te spelen. Zeventien kinderen die in het asiel zoekerscentrum in Goes wonen, krijgen sinds dit jaar les in twee lo kalen van De Tweern. Ze krijgen vooral heel veel taalvaardigheid. „Het is echt anders dan op een ge wone basisschool", zegt De Jonge. „Ik stond eerst voor een groep 5, daar gaf ik aardrijkskunde en biolo gie; aan die vakken kom ik hier he lemaal niet toe." Tot de vakantie reden ze iedere dag heen-en-weer naar de Raven- steinschool in Vlissingen. Met de bus. En die vertrok 's morgens al om half acht. „Hier is het leuker", vindt Mahan. „We hoeven niet. meer met de bus en dat is beter, want in de bus word je ook moe." Nu gaat hij bij zijn vader achterop de fiets naar school. „Wat voor ons heel fijn is", zegt juf Ellen Leijen- horst, „Dat we nu echt contact met de ouders kunnen hebben. Daar heb je echt handen en voe ten bij nodig." Mahan scheurt buiten op zijn boe- renskelter rakelings langs; hij stuurt met een grote grijns op zijn gezicht net op tijd bij. „Niet bang zijn juf!", roept hij. De skelters en de fietsen en de duwkarrên horen bij de voordelen van de verhuizing naar Goes. „Het is hier leuker", vindt Mahan. „Hier zijn dingen om mee te spelen. In Vlissingen was helemaal niets. Alles is mooi aan deze school." En dat vinden de juffen ook. „Gis teren hadden we tekenen, met vet- krijt", vertelt De Jonge. „Dat heb ben we in het handenarbeidlokaal gedaan. Zo'n lokaal is hier ge woon: ideaal. We mogen hier van alles gebruiken, we zijn heel goed ontvangen." Toch is het toevallig dat de asiel zoekers bij De Tweern, een school voor speciaal onderwijs, terecht zijn gekomen: die school had nog twee lokalen beschikbaar. „We krij gen goede medewerking van De Tweern", vindt algemeen directeur Jos Ernst van Nobego, de koepel voor openbaar onderwijs. „De kin deren worden hier niet zomaar er gens achteraf weggestopt." Het is niet duidelijk hoe lang het klasje in Goes blijft bestaan. „We gaan ervan uit dat het voor de duur is dat het asielzoekerscen trum er staat, nu nog ruim vier jaar. Maar we hebben nu afspra ken gemaakt voor een jaar." Natascha de Jonge geeft les aan de kinderen in het Goes asielzoekers klasje. De kinderen mochten niet herkenbaar in beeld. foto Izaak Verkeste IWI^MlllMiriBIW II |l||||||||||| ||l| lllllllllll MIDDELBURG - De ondernemers in winkelcentrum Dauwendaele ne men binnenkort een besluit over het plaatsen van beveiligingscame ra's. Woensdagavond werd de eige naar van de videotheek door drie mannen in het winkelcentrum be roofd van een geldbedrag. Volgens de politie zouden de da ders niet ouder zijn dan 25 jaar. Ze droegen donkere kleding. De poli tie kon niet zeggen of zij de eige naar van de videotheek met één of meer wapens hadden bedreigd. De daders gingen er te voet van door. Be ultieme manier om televisie te kijken Surround sound van Bose Kijk thuis naar films alsof u in de bioscoop zit. Laat u door uw favoriete muziek overweldigen alsof u vooraan staat bij een concert. Speel elke game alsof u midden in de actie staat. Onze hoogwaardige Lifestyle' V-Class' en T-Class" systemen zorgen voor levensechte ervaringen. Onze premium systemen bieden surround sound waarmee u bijna met gesloten ogen televisie kunt kijken. Zolang u uw oren maar open houdt Lifestyle' V-Class' en T-Class" home entertainment-system Voor films. Voor muziek. Voor games. Exclusief van B •Mikro-Electro Goes, Marconistraat 4, tel 0113 2 J4224 door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - De vervallen lood sen op het voormalige AMAC-ter- rein in 's-Heerenhoek zijn echt een aanfluiting en gevaarlijk. Dat vindt Peter Paree van het ge lijknamige elektro- en telecombe- drijf, die een paar jaar geleden op eigen initiatief een oude, vervallen schuur en een oude woning op de hoek van de Werrilaan heeft ge sloopt. „De slechte staat van met name de schuur had een negatieve impact op het dorpsbeeld, iets waarover omwonenden en de dorpsraad al jaren klaagden." Om de situatie op te lossen kocht en sloopte Paree de beide panden. Om dit te kunnen betalen vroeg hij de gemeente drie bouwkavels te kunnen ontwikke len. De gemeente gaf daar toestem ming voor. Op het het terrein van de voorma lige schuur komt één woning. De andere twee komen aan de 's-Hee- renhoeksedijk. Paree schakelde een adviesbureau van de overheid in, dat gespecialiseerd is in het be palen van planschade. Dit bureau stelde een rapport op en Paree heeft de omwonenden in overeen stemming met de aanbeveling een vergoeding aangeboden. Hij neemt het de bewoners niet kwalijk dat ze bij de Raad van Sta te bezwaar maken tegen de bouw omdat dat nu eenmaal 'hun wette lijk recht is'. Het stoorde hem ech ter wel dat de indruk is gewekt dat hij de woningen mag bouwen 'als beloning' voor het opknappen van zijn eigen parkeerterrein. „Dat is dus onwaar. De woningen mag ik bouwen omdat ik de vervallen schuur en woning heb gesloopt in het belang van het dorp." GOES - Twee jonge mannen heb ben gistermiddag rond kwart voor vijf een 48-jarige fietsster uit Goes overvallen op de Oostsingel in haar woonplaats. Eén van de daders duwde de vrouw van haar fiets, waarna één van hen bovenop haar ging zitten en de ander haar met een stroom stootwapen bedreigde. De man nen eisten geld, maar gingen er vandoor toen een man met een hond naderde. Beide mannen zijn 20 tot 25 jaar oud en ongeveer 1.70 meter lang. De een heeft kort blond haar, is blank en droeg een lichte spijker broek; de ander heeft kort zwart kroeshaar en een donkere huids kleur en ging gekleed in een korte zwarte jas. De politie verzoekt getuigen zich te melden op het politiebureau in Goes of te bellen naar 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68