Jongens koorschool zingen door Bedrijventerreinen veiliger BEVELANDEN/THOLEN Doorstart onder vlag van herenkoor St. Caecilia van R.K. Magdalenakerk in Goes Honderd jaar verschil tussen Lena en Justin almanak Loden broek VRIJDAG 20 januari 2012 21 PZC Kinderen asielzoekers nu in hun eigen buurt naar school 22 en 23 door Luc Oggel GOES - Het begrip Zeeuwse Koor school verdwijnt weliswaar, maar het jongenskoor kan blijven door zingen onder de vlag van heren koor Sint Caecilia dat is verbon den met de parochie van de Maria Magdalenakerk in Goes. Dat heeft het bestuur van stich- ting de Zeeuwse Koorschool giste ren bekendgemaakt. Vorige week kwam naar buiten dat de Koor school door de terugloop van het aantal leden en om financiële rede nen per april in de huidige vorm ophoudt te bestaan. De afgelopen dagen is onderzocht of een nieuwe opzet mogelijk is. Dat blijkt alleen te kunnen in com binatie met het herenkoor, zegt voorzitter Hans Jansson van de koorschool. „Het betekent een heel andere opzet, met name in or ganisatorische zin. We verlaten het huidige gebouw en trekken in de parochie, maar dat heeft gevol gen voor het aantal repetities en optredens. We willen wel zoveel mogelijk blijven doen in het pu blieke domein, dus we zullen be knibbelen op het aantal religieuze missen." Directeur-dirigent Evert Wagter van de koorschool zal zijn activitei ten per 31 maart staken, maar aan gezien hij ook het herenkoor leidt, is met het parochiebestuur over eengekomen dat de veertien jon gens van het koor in de'nieuwe op zet ook weer onder zijn hoede ko men. „Ik moet uren inleveren, maar belangrijker vind' ik dat de jongens door kunnen." Jansson en Wagter wijten de terug loop van het aantal leden (die vol gens Wagter al in 1995 is ingezet) aan de 'tijdgeest'. „Er is sprake van toenemende ontkerkelijking, daar naast is er concurrentie van com puter, televisie, sport en school." In dat licht is het misschien een sti mulans dat er in de nieuwe opzet minder vaak gerepeteerd en opge treden zal worden, hoopt Wagter. „Want er zijn best veel kindern die kunnen en willen zingen." Dat een jongenskoor wellicht toch een enigszins achterhaald instituut begint te worden, is volgens hem niet zo. „Het punt is dat je zonder jongensstemmen een heel speci fiek koorgeluid mist. Dat zou de verschraling zijn." Zowel Jansson als Wagter heeft vertrouwen in de toekomst. „We denken dat we in deze opzet voor uit kunnen, al is er natuurlijk geen garantie." @9anBBg&39SS&a&BSRBBBaBBnE door Frank van Cooten SUBBKSSKSSS zsa ez&m&Mïz door Luc Oggel GOES - De gezamenlijke aanpak van criminaliteit op Goese bedrij venterreinen heeft effect. De veilig heid is verbeterd, blijkt uit een tus sentijdse evaluatie. Ruim 110 Goese bedrijven stellen elkaar sinds enkele maanden via sms op de hoogte bij insluipingen, inbraken, pogingen tot inbraken en verdachte situaties. Aanleiding vormde het toenemend aantal in braken in ondernemingen op be drijventerreinen in Zuid-West-Ne derland en ook in Goes. De bedrijven zijn aangesloten bij de Stichting Beveiliging Bedrijven terreinen Goes (SBBG), die samen met de gemeente Goes en de poli- GOES - Lena Cornelia Nagtegaal- Beun en Justin Erwich kennen el kaar al een tijdje. En ze zijn bei den vandaag jarig. Mevrouw Nagt- egaal-Beun wordt 102 en Justin 2. Een eeuw verschil dus. Reden genoeg voor de twee jari gen elkaar te feliciteren. Justin is de zoon van Evelien Erwich en de achterkleinzoon van Gré de Bruin (94). De dames De Bruin en Nag- tegaal-Beun wonen in verzorgings huis Randhof en zijn koffievrien- dinnen. „Dat Justin en mevrouw Beun op dezelfde dag jarig zijn en precies een eeuw in leeftijd ver schillen is toch vrij bijzonder", meent Evelien Erwich. Lena Cornelia Nagtegaal-Beun is 102 jaar geleden geboren in Vlissin- gen. „Later ben ik naar Souburg ge gaan vanwege de baan van mijn man. Hij werkte bij de melkfa briek Hollandia. Boeren van Zuid-Beveland leverden hun melk aan de Hollandia." Mevrouw Nagtegaal-Beun woont nu vijf jaar tot volle tevredenheid in Randhof „Ik zou hier niet meer weg willen. Heb het hier zo goed." Haar zoon van bijna 80 en dochter van 76 wonen in de buurt. Ze heeft vijf achterkleinkinderen. „In mijn hoofd is nog alles goed. Ik ben alleen ontzettend doof. Maar voor de rest voel ik me pri ma. Mijn geheim? Iedere ochtend een uitgeperste sinaasappel en twee knoflookpillen." Tip? redactie@pzc.nl tie werk maakt van de aanpak van criminaliteit op bedrijventerrei nen. Drie maanden geleden hield de stichting een enquête onder Goese ondernemers. Daaruit bleek dat 36 procent te maken heeft ge had met inbraak. Weinigen bleken echter bereid aangifte te doen van wege de rompslomp die er volgens hen bij komt kijken. Het jaarlijks uitstapje van dat Zierik- zeese bedrijf ging dit keer naar de kerncentrale Borssele. Ze werden met koffie en cake ontvan gen door de directeur. Het Schouws gezelschap was onder de indruk van het zwembad met de brandstofsta- vèn. Maar wat nog meer imponeer de, was de enorme beveiliging. Het clubje moest door diverse poortjes, tourniquets en zelfs kluisdeuren alvo rens het hart van de centrale werd be reikt. Bij een mannelijke collega bleef de metaaldetector in het poort je piepen. Zelfs nadat hij sleutels en portemonnee had afgegeven. „Dat is mijn loden onderbroek,"sprak hij vermoeid bij zijn derde gang door het poortje. „Die moet ik aanhouden van mijn vrouw." Justin Erwich wordt vandaag 2 jaar oud. Mevrouw Lena Cornelia Nagtegaal-Beun wordt vandaag 102 jaar oud. Ze schelen dus precies een eeuw van elkaar. Dat is voor beide jarigen alle reden elkaar te feliciteren. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67