241 zeeland Maar er móet iets gebeuren met de Timmerfabriek Jongens van Zeeuwse koorschool kunnen door blijven zingen www.marrea.nl vrijdag 20 januari 2012 door Luc Oggel GOES - Het begrip Zeeuwse Koor school verdwijnt weliswaar, maar het jongenskoor kan blijven door zingen onder de vlag van heren koor Sint Caecilia dat is verbon den met de parochie van de Maria Magdalenakerk in Goes. Dat heeft het bestuur van stich ting de Zeeuwse Koorschool giste ren bekend gemaakt. Vorige week werd bekend dat de Koorschool door de terugloop van het aantal leden en om financiële redenen per april in de huidige vorm op houdt te bestaan. De afgelopen dagen is onderzocht of een nieuwe opzet voor het jon genskoor mogelijk is. Dat blijkt al leen te kunnen in combinatie met het herenkoor, zegt voorzitter Hans Jansson van de Zeeuwse koorschool. „Het betekent een heel andere op zet, met name in organisatorische zin. We verlaten het huidige ge bouw en trekken in de parochie, maar dat heeft gevolgen voor het aantal repetities en optredens. We willen wel zoveel mogelijk blijven doen in het publieke domein, dus we zullen beknibbelen op het aan tal religieuze missen." Directeur-dirigent Evert Wagter van de koorschool zal zijn activitei ten per 31 maart staken, maar aan gezien hij ook het herenkoor leidt, is met het parochiebestuur over eengekomen dat de 14 jongens van het koor in de nieuwe opzet ook weer onder zijn hoede komen. „Ik moet uren inleveren, maar belang rijker vind ik dat de jongens door- kunnen." Jansson en Wagter wijten de terug loop van het aantal leden (die vol gens Wagter al in 1995 is ingezet) aan de 'tijdgeest'. „Er is sprake van toenemende ontkerkelijking, daar naast is er concurrentie van com puter, televisie, sport en school." In dat licht is het misschien een sti mulans dat er in de nieuwe opzet minder vaak gerepeteerd en opge treden zal worden, hoopt Wagter. „Want er zijn best veel kinderen die kunnen en willen zingen." Dat een jongenskoor op zich wel licht toch een enigszins achter haald instituut begint te worden, is volgens hem niet zo. „Het punt is dat je zonder jongens stemmen een heel specifiek koor geluid mist. Dat zou de verschra ling zijn." Zowel jansson als Wagter heeft vertrouwen in de toekomst. „We denken dat we in deze opzet voor uit kunnen, al is er natuurlijk geen garantie." r3 DAGEN BERGEN OP ZOOM Kennismakingsarrangement met korting op Wellness! Maak kennis met een nieuw Fletcher hotel: Fletcher Hotel- Restaurant Stadspark in Bergen op Zoom. Smalle straatjes, oude pleintjes en eigenzinnige monumenten kenmerken deze gezellige oude binnenstad waar u lekker kunt winkelen. Fietsen en wandelen kan in vogel-natuurgebied de Molenpjaat of De Brabantse Wal. Niets is daarna lekkerder dan ontspannen in het luxe Wellness Center van het hotel. En met de extra wellnessactie wordt dat wel heel aantrekkelijk! Inhoud arrangement: Welkomstdrankje 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 3-gangen diner op dag van aankomst Informatiepakketje van de omgeving incl. fiets- en wandelroutes Van 159,- voor 99,00 D.p. t/m31 mrt Prijs p.p. o.b.v. 2 persoonskamer Toeslag alleengebruik 22,50 p.n. Toeristenbelasting a 2,00 p.p.p.n. Reserveringskosten 7,50 per boeking. Extra wellnessactie bij te boeken a 27,50 p.p.: Verfrissende smoothie, gezonde maaltijdsalade, gratis gebruik van faciliteiten Wellness Center waaronder: Aroma-, fruit-, belevings- en rivierenbad (met Jetstream en borrelbank), akkerland-, kruiden- en opgietsauna, stoom- en voetenbad, themadouches, scrubzout en fitness. Fletcher Hotel-Restaurant Stadspark (4*) ligt op 500 meter van het bruisende centrum van Bergen op Zoom. Naast 87 luxe hotelkamers is er een culinair restaurant, gezellige lounge met bar, en het uitgebreide en luxe Wellness Center FonteynThermen met 9 behandelkamers, kapsalon en nagelstudio. Boeken via www.marrea.nl/WEG059 Iedereen in Vlissingen wist dat de Timmerfabriek te hoog gegrepen was voor Omroep Zeeland. Maar nie mand weet wat er wel in het pand moet komen. Op de dag, in mei 2008, dat toenmalig cultuurminister Ro nald Plasterk 'hele maal' naar Zeeland kwam, wreef Vlissingen in haar handen; die liet de partyboot vast niet voor niets afmeren in het Scheldekwartier. En inderdaad: hij nam een zak geld mee. Miljoenen zelfs, voor restauratie van de Tim merfabriek. Het was de Cultuurwerf die de ge meente in contact bracht met Boei, een landelijke club die zich bezighoudt met Behoud, Ontwik keling en Exploitatie van Industri eel erfgoed. Boei bleek wel belang stelling te hebben voor zo'n mooie fabriek met zo'n mooie ligging, en begin 2010 ging dan eindelijk het doek over de Timmerfabriek. De restauratie, onder leiding van Boei, kon beginnen. Als monumentale poortwachter zou de Timmerfabriek mensen naar het Scheldekwartier moeten lokken. Er moest dus iets bijzon ders in komen, iets waar veel be zoekers op afkomen. Maar op het door Wendy van den Hurk doek prijkte de naam van Omroep Zeeland. Hoe die de fabriek en het hele werfterrein moest laten vol stromen, is tot op de dag van van daag niet helder. Verder dan vage termen als 'mediahotspot' en 'me diacafé' is de gemeente Vlissingen nooit gekomen. Dat hoeft ook niet meer, want woensdag heeft de omroep be kendgemaakt dat ze geen intrek meer neemt in de Timmerfabriek. Nieuws dat niemand verraste. Im mers, het plan was niet te betalen. Alleen al de huur zou oplopen tot een paar ton per jaar. Om over de miljoenen voor de verhuizing maar te zwijgen. Cultuurgedeputeerde Harry van Waveren zei destijds al dat de om roep daar niet op hoefde te reke nen en ook zijn opvolger Ben de Reu heeft gewaarschuwd voor al te grote teleurstellingen. De ge meente Vlissingen? Die heeft al moeite haar eigen begroting rond te krijgen. Maar wat nu? Exploitanten staan niet bepaald in de rij. Dat wil zeggen: ieder een wil wel, maar niemand kan het betalen. Een kolos als de Tim merfabriek valt niet warm te sto ken, tenzij je er allemaal hokjes in timmert. En dat wil Boei niet. Wat er ook in komt, het zal altijd een hoop geld kosten eer het ge bouw klaar is om te gebruiken. Op kapitaalkrachtige commerciële par tijen hoeft de gemeente Vlissingen nu niet te hopen; die maken in de Randstad al pas op de plaats, laat staan in wat nog altijd wordt ge zien als een uithoek. Daar is Vlissingen mooi klaar mee. De uitdaging van het Scheldekwar tier is groter dan ooit tevoren; met nog maar twintig verkochte wo ningen en al twaalf afgeboekte mil joenen is dat zacht uitgedrukt. Er móet iets gebeuren. Met Omroep Zeeland had Vlissingen nog enige zekerheid, vooral omdat de provin cie nu eenmaal verplicht is die in stelling te voorzien van goede huis vesting, waar dan ook. Nu is die zekerheid weg en als de gemeente Vlissin gen niet uitkijkt, valt ook de andere zekerheid weg: de ko per. Boei was bereid miljoenen neer te tellen voor de Timmerfa briek, maar wordt alsmaar gecon fronteerd met strubbelingen. De intentieverklaring is na al die jaren nog steeds niet omgezet in een koopcontract. Enkel voor door modderen met concertjes en recep ties zet die geen handtekening, ze ker niet als ze zelfs daar heel veel moeite voor moet doen. boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60