Vierde stek Eeuw verschil tussen Lena en Justin nd 23 Waar ooit Duinkerker kapers gevangen zaten, huist straks de Zierikzeese Wereldwinkel Zwaargewond na ontwijken hert Infocentrum tunnel Sluiskil officieel open Deel N57 twee nachten afgesloten Krakers verlaten pand in Middelburg Politie neemt wapens in beslag Voor de Wereldwinkel wordt het Gravensteen de vierde stek. Het begon bij het Leger des Heils aan de Poststraat. Daarna werd verhuisd naar een klein pand aan de Melk markt. Later schoofde winkel één pand op naar het huidige onderkomen. -v. J&lil v gyg V Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Justin Erwich (2) en Lena Cornelia Nagtegaal-Beun (102) foto Izaak Verkeste Sjaak Haaij en Jan Quist (geel vest) nemen poolshoogte in de kelders van het Gravensteen. Een deel van het stucwerk is weggehakt, foto Dirk-Jan Gjeltema Het Gravensteen dateert uit 1524. Het gebouw deed tot 1923 dienst als gevangenis. Onder anderen Duinkerker ka pers werden er gevangen gézet. Een aantal van hen kerfde tekenin gen en teksten in de houten wan den van de cellen. In 1984 werd in het gebouw in hartje Zierikzee het Maritiem Mu seum gevestigd. Daar waren onder meer scheepsmodellen te zien. In het laatste kwartaal van 2011 werd de museale collectie van het Maritiem Museum verhuisd naar het stadhuismuseum. Voordat ze daar een plekje krijgen worden de museale voorwerpen eerst schoongemaakt, geregis treerd en gerepareerd. De in de kelders geëxposeerde Ne- halennia -vondsten zijn terug naar het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden. De kayak van Zierick, naar verluidt de stichter van Zierikzee, was hét pronkstuk van het Maritiem Mu seum. Het krijgt een prominente plek in het volledig vernieuwde stadhuismuseum. Met de restauratie van het Graven steen is een investering van 260.000 euro gemoeid. Wanneer de laatste grotere restauratie van het monument is geweest is bij de gemeente niet bekend. Als de restauratie is afgerond neemt de Wereldwinkel Zierik zee haar intrek in het pand. De we reldwinkel krijgt de volledige bega ne grond tot haar beschikking. De kelders gaan mogelijk dienen als opslag- en verkoopruimte voor wijnen uit de Wereldwinkel. Rondleidingen door het Graven steen kunnen aangevraagd worden bij museumconservator Peter Pries ter. GOES - Lena Cornelia Nag tegaal-Beun en lustin Erwich zijn vandaag jarig. Mevrouw Nag tegaal-Beun wordt 102 en Justin 2. Een eeuw verschil dus. Ze kennen elkaar uit Randhof in Goes waar Justins overgrootoma woont. Re den om elkaar te feliciteren. Lena Cornelia Nagtegaal-Beun werd 102 jaar geleden geboren in Vlissingen. Ze woont nu vijf jaar naar tevredenheid in Randhof Haar zoon van bijna 8o en dochter van 76 wonen in de buurt. Ze heeft vijf achterkleinkinderen. „In mijn hoofd is alles nog goed. Ik ben alleen ontzettend doof Voor de rest voel ik me prima. Mijn geheim? Iedere ochtend een uitgeperste sinaasappel en twee knoflookpillen." 1Veldsporten moeten wijken (foto) 2. Welkom aan 500 nieuwe inwoners 3. Noodlokalen kosten extra geld uw MENING Gokhallen horen niet thuis op Schou- wen-Duiveland. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl MEEST GELEZEN vrijdag 20 januari 2012 SINT-PHILIPSLAND Na een uitwijkmanoeuvre voor een overstekend hert is een 61-jari- ge automobilist uit Sint Philips- land woensdag ernstig gewond ge raakt. Hij raakte van de weg en be landde met zijn auto zes meter la ger onderaan de dijk langs de Krab- bekreekweg in Sint Philïpsland. Het ongeluk gebeurde even na 17.30 uur. De man is door de brandweer uit zijn auto geknipt Hij had zware verwondingen aan zijn benen en is naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam vervoerd. TERNEUZEN Het informatiecentrum Sluiskiltun nel heeft gisteren de deuren geo pend voor het grote publiek. Het centrum is gevestigd aan de Koegorsstraat ie in Terneuzen, bij skihal Snowbase. De openingstijden zijn dinsdag, woensdag en donderdag van 13.30 tot 16.30 uur en ook elke eerste za terdag van de maand van 10.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. De tunnel onder het kanaal van Gent naar Terneuzen moet juli 2015 klaar zijn voor gebruik. STELLENDAM In verband met het aanbrengen van markeringen worden de af- en toeritten van de N57 naar de ha vens van Stellendam twee nachten lang afgesloten. De afsluiting is in de nacht van maandag 30 op dins dag 31 januari tussen 23.59 en 5.00 uur. De nacht daarop (31 januari - 1 fe bruari) zijn de toeritten gedurende dezelfde tijd dicht. Als het slecht weer is kan het werk aan de weg uitgesteld worden. Het verkeer wordt omgeleid. MIDDELBURG De krakers zijn vertrokken uit het pand van het voormalige dierena siel aan de Oostperkweg in Middel burg. Gisteren zou een kort geding dienen dat de krakers tegen de ge meente hadden aangespannen. De gemeente had de drie jongeren vo rige maand gesommeerd het pand te verlaten. De krakers hebben afge zien van het kort geding en zijn vertrokken. De jongeren waren in december in het pand getrokken omdat er volgens hen voor jonge ren geen betaalbare woningen te krijgen zijn in Middelburg. VLISSINGEN De politie heeft gisteren in een wo ning aan de Hyacinthenlaan in Vlis singen twee bolletjespistolen in be slag genomen. De politie kwam de wapens op het spoor na een melding via twitter. In het berichtje stond dat een per soon op sociale media stond afge beeld met wapens in de handen. De politie is daarna een onderzoek gestart. De bewoners van het pand, een man en een vrouw van 35 en 31 jaar, worden verdacht van het in be zit hebben van de pistolen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59