Gemeente pakt overlast jeugd aan Bedenker strandhuisjes bij koningin SCHOUWEN-DUIVELAND Feest op de Theo Thijssenschool Diefstal en cybercriminaliteit andere speerpunten in veiligheidsprogramma almanak Loden broek VRIJDAG 20 januari 2012 21 PZC Voormalige gevangenis Het Gravensteen in de steigers 22 en 23 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het terugdringen van overlast en vandalisme door jonge ren heeft prioriteit A in het ge meentelijk veiligheidsprogramma voor de komende vier jaar. Andere zaken die het gemeentebe stuur hoog op het lijstje heeft staan zijn overlast in buurten, dief stal uit auto's en woningen en in ternetcriminaliteit. Inwoners van Schouwen-Duive- land voelen zich over het alge meen veilig. Veiliger zelfs dan an dere Zeeuwen. Waar burgers zich echter wel door bedreigd voelen zijn hangjonge ren. „Vooral Zierikzee (Binnen de Veste en Poortambacht) en Burgh-Haamstede kennen aanhou dende problemen op dit gebied", schrijven B en W in het veilig heidsprogramma. Naar die kernen gaat daarom de meeste aandacht van het Jeugd Interventie Team van politie en maatschappelijk werk uit. Het team wijst de ouders op het gedrag van hun kind en be geleidt ze zonodig. Het vandalisme neemt af, maar aandacht hiervoor blijft nodig. Overlast in buurten wordt meestal veroorzaakt door mensen met psy chische klachten of met een drank-, dan wel drugsprobleem. Het is zeer ingrijpend voor het ge voel van veiligheid in de buurt, vinden B en W. In wijken met veel huurwoningen heeft woning bouwvereniging Zeeuwland aan dacht voor dit probleem. In wij ken met koophuizen is nog geen goede gemeentelijke aanpak voor handen. Het streven is om in 2016 te beschikken over een vorm van buurtbemiddeling in deze wijken. De Zeeuwse politie heeft vorig jaar 153 inbrekers opgepakt. Twee keer zoveel als in 2010. Toch wordt er op Schouwen nog vaak ingebro ken, vooral in dorpen en Zierikzee- se wijken grenzend aan de N59 of N57. Vooral in de zomer worden auto's gekraakt. De gemeente gaat er vanaf dit jaar iets extra's aan doen door het informeren van in woners en het plaatsen van waar schuwingsborden bij bos en duin. Als vierde op de prioriteitenlijst staat cybercriminaliteit. Dan gaat het over kinderporno, identiteits fraude en het platleggen van net werken door spam of hacking. De mate van bedreiging hierdoor van burgers wordt niet hoog geacht. Voorlopig wordt slechts ingezet op het vergroten van kennis hierover bij de ambtenaren. ZIERIKZEE - Bloemenslingers, een bidon en zelfs een verloting van een fiets. Voor de kin deren van groep 7 en 8 van de Theo Thijssen- school in Zierikzee was het gisteren feest. Ze zijn tweede geworden in de lightpaintwed- strijd van de Zeeuwse fietersbond. Ze schilder den met schijnwerpers in het donker rijdende fietsen en maakten daar een foto van. Die fo to werd zó gewaardeerd dat ze van alle 750 deelnemers op een tweede plaats eindigden. Van fietsenwinkel Centerpoint in Zierikzee kregen alle meiden bloemenslingers en de jon gens een bidon. Daarnaast werd nog een nieu we fiets verloot. Sanne Uijl (met de slingers) won de fiets. foto Ronald den Dekker zie video op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Tip? redactie@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Leendert van Nieu- wenhuijzen heeft zijn slaapstrand- huisjes in Vlissingen woensdag op persoonlijke uitnodiging mogen promoten op de nieuwjaarsrecep tie van koningin Beatrix. Het thema van de bijeenkomst in het Paleis op de Dam in Amster dam was toerisme. Daarvoor wa ren tien innovatieve ondernemers uitgenodigd, waaronder Van Nieu- wenhuijzen. Een hele eer, natuur lijk. „Het was erkenning voor mij als ondernemer die dit als toeris tisch product heeft neergezet. Hier val je niet op, maar buiten Zee land wel. En daar ligt toch mijn doelgroep." En aangezien 'iedereen' er woens dag was („van Wilders tot Abouta- leb, van Rutte tot Van Vollenho ven") heeft Van Nieuwenhuijzen zoveel mogelijk visitekaartjes en flyers uitgedeeld. „Netwerken was het. Of: net wer ken. Je spreekt mensen die je an ders niet zo snel te spreken krijgt. Op zo'n nieuwjaarsreceptie wor den de echte verbindingen gelegd. Het was nog leuk ook! Je ziet echt wie in is, en wie uit." Het jaarlijks uitstapje van dat Zierik- zeese bedrijf ging dit keer naar de kerncentrale Borssele. Ze werden met koffie en cake ontvan gen door de directeur. Het Schouws gezelschap was onder de indruk van het zwembad met de brandstofsta ven. Maar wat nog meer imponeer de, was de enorme beveiliging. Het clubje moest door diverse poortjes, tourniquets en zelfs kluisdeuren alvo rens het hart van de centrale werd be reikt. Bij een mannelijke collega bleef de metaaldetector in het poort je piepen. Zelfs nadat hij sleutels en portemonnee had afgegeven. „Dat is mijn loden onderbroek,"sprak hij vermoeid bij zijn derde gang door het poortje. „Die moet ik aanhouden van mijn vrouw."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57